Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ktoś proponował ale Ciechan Wyborny jest również dobry :)

 

Chyba nikt na forum tego piwa jeszcze nie pił. To jakaś nowość rozumiem? ... :F

 

Ja piłem już jakiś czas temu :P Nie będę silił się na opis smaku, bo (poniekąd) nie prostsza to sztuka od poprawnego opisu dźwięku, ale polecam spróbować i wyrobić sobie zdanie; moje podniebienie je od razu polubiło ;)

Piotruś wtrącił tutaj raczej trochę ironii bo Ciechan Wyborne jest bardzo cenione i znane wśród piwoszy (zaglądających tu osób )... :)

 

Nie Piotruś... Pawlo, psia mać. Czytajcie nicki...

 

Ale co do ironii to jak najbardziej prawda ;)

 

biedny Pawlo, jak zwykle go mylą :rolleyes: (zmień avatar :P )

 

:<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś proponował ale Ciechan Wyborny jest również dobry :)

 

Chyba nikt na forum tego piwa jeszcze nie pił. To jakaś nowość rozumiem? ... :F

 

Ja piłem już jakiś czas temu :P Nie będę silił się na opis smaku, bo (poniekąd) nie prostsza to sztuka od poprawnego opisu dźwięku, ale polecam spróbować i wyrobić sobie zdanie; moje podniebienie je od razu polubiło ;)

Piotruś wtrącił tutaj raczej trochę ironii bo Ciechan Wyborne jest bardzo cenione i znane wśród piwoszy (zaglądających tu osób )... :)

 

Nie Piotruś... Pawlo, psia mać. Czytajcie nicki...

 

Ale co do ironii to jak najbardziej prawda ;)

 

biedny Pawlo, jak zwykle go mylą :rolleyes: (zmień avatar :P )

 

:<

 

Przepraszam obu panów :) Oczywiście macie rację. Po prostu jestem wzrokowcem a jako, że mieliście takie same awatary to mi się walnęło.

Żeby już nie offtopować to od siebie mogę polecić Piwo na miodzie gryczanym z Browaru Jabłonowo. Dla zwolenników piw miodowych napewno jakieś nowe doświadczenie. Ode mnie 7 na 10 za całokształt nie rozdrabniając się nad poszczególnymi aspektami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je widziałem u siebie w Tesco

butelka wygląda tak:

 

IMG_7796.JPG

źródło: http://terazpiwo.blogspot.com/2011/04/piwo-na-miodzie-gryczanym-browar.html

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwo bardzo popularne, w wielu sklepach spożywczych/supermarketach/hipermarketach można je spotkać. Równie często spotykane co Ciechan.

 

A dzisiaj kupiłem piwo o nazwie "Złoty Łan", które zobaczyłem na oczy pierwszy raz. zl4.jpg Teraz się boję, bo opinie w internecie są ...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś proponował ale Ciechan Wyborny jest również dobry :)

 

Chyba nikt na forum tego piwa jeszcze nie pił. To jakaś nowość rozumiem? ... :F

 

Ja piłem już jakiś czas temu :P Nie będę silił się na opis smaku, bo (poniekąd) nie prostsza to sztuka od poprawnego opisu dźwięku, ale polecam spróbować i wyrobić sobie zdanie; moje podniebienie je od razu polubiło ;)

Piotruś wtrącił tutaj raczej trochę ironii bo Ciechan Wyborne jest bardzo cenione i znane wśród piwoszy (zaglądających tu osób )... :)

I kolejna prawda stara jak świat: jeden browarek wyostrza zmysły, większa ilość - osłabia funkcje poznawcze :P Ale dla smaku Wybornego czasami warto się poświęcić :P

 

Coby całkiem nie offtopować - serdecznie polecam jasne bawarskie Maisel's Weisse. Niestety, w sklepie w którym się zaopatruje schodzi na pniu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj w Gdańsku dostałem piwko takie jak Lech Pils, które piłem jak byłem na turnieju międzynarodowym w Opalenicy pare lat temu :D (podobno dostępne tylko na Wielkopolsce). Według mnie bardzo dobre piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę miałem przyjemność spożyć Tyskie Klasyczne... powiem tak, jedno z bardziej "relaksujących" piw jakie piłem. Takie gładziutkie i przyjemne.

 

Edit:

Ajć, już wspomniane. Ale na pewno się zgodzę z opiniami. :)

Edytowane przez 4ndr3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie robione wczoraj. Klasyczne z Grolschem i jak to wyszło? Grlosch trochę bardziej "klarowny" pod względem smaku, trochę więcej goryczki, ale Klasyczne o połowę tańsze depcze mu po piętach więc Klasyczne polecam! :) (butelka z Grolscha jedynie piękna! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie robione wczoraj. Klasyczne z Grolschem i jak to wyszło? Grlosch trochę bardziej "klarowny" pod względem smaku, trochę więcej goryczki, ale Klasyczne o połowę tańsze depcze mu po piętach więc Klasyczne polecam! :) (butelka z Grolscha jedynie piękna! )

fair enough
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam przelewać piwo do kufli ( najlepiej odpowiednich do danego gatunku) bo inaczej tracimy wrażenia zapachowe a one bardzo wpływają na odbiór smaku ;) Z lepszym piwem jest trochę jak ze słuchawkami, im więcej płacimy tym poprawa jest mniejsza i trzeba zmienić wzmacniacz na lepszy ( odpowiedni kufel i temperatura ) żeby odczuć większą zmianę. Jak dojdę do siebie po openerze to będę musiał porównać to klasyczne z grloshem bo opisy brzmią bardzo ciekawie.

Edytowane przez snooke_r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam przelewać piwo do kufli ( najlepiej odpowiednich do danego gatunku) bo inaczej tracimy wrażenia zapachowe a one bardzo wpływają na odbiór smaku

Też to zauważyłem. Dlatego od pewnego czasu nie pijam wprost z butelki, chociaż np Coronę czy Millera to tylko tak. Natomiast np. pszeniczne musi zostać przelane do szklanki (takiej wysokiej) żeby oddało cały aromat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wycieczce nad morze upatrzone, jedynie na półce niestety, perła summer oraz kurcze drugiego nie pamiętam, wariacja czego znanego. No i przywiezione piwo remus, w środę urodzinowa degustacja. Jak i kega 5l pszenicznego z lidla. Podzielę się oczywiście wrażeniami:)

 

EDIT: Przypomniało mi się o nowo odkrytym lokalu z piwem sprzedawanym z nalewaka do butelek, importowane z litwy. Ciemne wariacje - MNIAM! Książęce i korzenne pycha, najlepsze ciemne jakie piłem.

Edytowane przez TempleInDreams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj piłem Łomżę niefiltrowaną (tę z reklamy) i jakoś bez rewelacji. Tzn. dobre piwo, fajny smak, ale bez fajerwerków.

 

Dzisiaj zakupiłem w Tesco jakieś dwa ukraińskie jedno pszeniczne drugie lager i do tego jeszcze jakieś litewskie (też lager).

Zobaczymy co produkują za naszymi wschodnimi granicami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wiem o jakim ukraińskim pszenicznym piszesz ( ma taką etykietę z koniem ?) ale najlepiej wstaw jego zdjęcie. Jeśli to te o , którym myślę to dla mnie było zaskakująco dobre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zdegustowałem Obolon białe - jest to jęczmienno pszeniczne piwo niefiltrowane. Smak jest bardzo bardzo nietypowy, nie piłem jeszcze takiego. Piana jest gruba, ale szybko schodzi. W zapachu nie ma nuty bananów typowej dla pszenicznych. W smaku przeważa nuta lipowa lekko miodowa a zarazem owocowa, jako ostatni pojawia się element chmielu bardzo delikatnie. Ogólnie - nietypowo ale jest pysze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności