Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

a ja skuszony pozytywnymi opiniami na forum oraz niską ceną (znalazłem za 2,19zł) także postanowiłem spróbować. Nie wiem czy tak dawno nie piłem tyskiego, że nie jestem w stanie nic powiedzieć na temat lepszości klasycznego względem "nie-klasycznej" wersji, czy o co chodzi ? Ale strasznie męczyłem to piwo, zupełnie mi nie smakowało. Ale perły i innych takich też nie tykam, niech niektórzy mają to na uwadze.

No właśnie.. Jeśli nie lubisz smaku takiego zwykłego piwa, to niedziwne. Jakie więc lubisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, nie wiem. Ale jakościowo lepsze są w butelkach. Może kwestia zwrotnej butelki, oszczędność na materiałach ? Choć koszta transportu większe dla butelek, bo szkło swoje waży... nvm.

 

 

Piłem z butelki. Schłodzone. Jednak piwo ma być DOBRZE SCHŁODZONE, a nie mrożone godzinę w zamrażarce... wtedy może nawet miałbym bardziej pozytywną opinię bo:

-byłoby bardziej zimne, a gorąco było

-nie czułbym smaku(zbyt niska temperatura po prostu zabija smak... kiepskie piwa dlatego lepiej smakują "zmrożone" ;) )

 

Jackzor, ja potrafię docenić dobre pilznery czy lagery. Przykładowo Ciechan Lagerowe, Krakowiak Nieklarowny, Pilner Urquell i in. Nie są to moje ulubione piwa, ale potrafię jako tako ocenić jakość. Tyskie klasyczne w cenie ~3zł po prostu nie ma startu do Ciechana Lagerowego za powiedzmy nawet 3,30, czy Krakowiaka w podobnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grolscha planuję na weekend sobie zakupić z Klasycznym i porównać :) Co do cen butelki i puszki to już tłumaczę, bo nic bardziej mylnego. Cena butelki jest taka tylko i wyłącznie wtedy, kiedy to mamy butelkę na zwrot, a jeżeli tak nie jest to płaci się dodatkowo kaucję 35 groszy od butelki. Więc cena butelki wychodzi 3.14 w takim przypadku, a puszki 2,99 w dalszym ciągu.

Co do chłodzenia piwa to ja mam zasadę, że piwo chłodzi się do momentu pojawienia się jak to mówi mój kumpel "rosy" na butelce, a leję je do zamrożonego kufla :) Wtedy temperatura idealna, a smak się zwyczajnie czuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi do spodni dresowych do kieszeni wchodzi nawet litrowa wódka więc dla mnie nie jest problemem czy butelka czy puszka. Co do wygody to puszka raczej wygodniejsza jak się nie ma otwieracza, bo moje zęby już za dużo przeżyły przez otwieranie butelek :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być dobrze schłodzone i tylko z butelki, z puszki jest ohydne...

Czemu więc piwo w butelkach jest tańsze ?

 

Guinness, Grolsch, Pierro Nastro Azzuro, Zlaty Bazant, z tego co pamiętam, w puszce są tańsze niż w butelce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grolscha planuję na weekend sobie zakupić z Klasycznym i porównać :) Co do cen butelki i puszki to już tłumaczę, bo nic bardziej mylnego. Cena butelki jest taka tylko i wyłącznie wtedy, kiedy to mamy butelkę na zwrot, a jeżeli tak nie jest to płaci się dodatkowo kaucję 35 groszy od butelki. Więc cena butelki wychodzi 3.14 w takim przypadku, a puszki 2,99 w dalszym ciągu.

Co do chłodzenia piwa to ja mam zasadę, że piwo chłodzi się do momentu pojawienia się jak to mówi mój kumpel "rosy" na butelce, a leję je do zamrożonego kufla :) Wtedy temperatura idealna, a smak się zwyczajnie czuje.

polecam zmierzyć kiedyś temperaturę takiego piwa zaraz po nalaniu. Dla mnie <5 stopni to za mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem pomiary już z ciekawości termometrem dołączonym do yerba mate i przy 3 piwach temperatury od 5 do 7 stopni :)

 

Wysyłane z mojego LG-P990 za pomocą Tapatalk 2

 

Wczoraj kupiłem sobie z ciekawości dwa piwa. Jedno to ponoć hit na wakacje czyli Lech Shandy czy jakoś tak, czyli pół na pół piwa z lemoniadą. Słodkie, piłem to jak sok... Teraz Lubuskie Zielone... Hmm smaczne piwo, ale słodkie. Nie wiem czy mi odpowiada słodycz piwa !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś proponował ale Ciechan Wyborny jest również dobry :)

 

Chyba nikt na forum tego piwa jeszcze nie pił. To jakaś nowość rozumiem? ... :F

 

Lubuskie Zielone... ok, ale bez rewelacji. Zresztą nie znam żadnego zielonego, które się wyróżnia... polecam raczej jako ciekawostkę. Piwo jednak nazywa się "złocistym trunkiem", a rzadko bywa zielone...

 

Lubuskie Zielone dla mnie jest dobre na parę pierwszych łyków. Potem dla mnie smak jest zbyt słodki i zbyt `chemiczny` (nie wiem jak to inaczej ująć). To nie piwo, ot co! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś proponował ale Ciechan Wyborny jest również dobry :)

 

Chyba nikt na forum tego piwa jeszcze nie pił. To jakaś nowość rozumiem? ... :F

 

Ja piłem już jakiś czas temu :P Nie będę silił się na opis smaku, bo (poniekąd) nie prostsza to sztuka od poprawnego opisu dźwięku, ale polecam spróbować i wyrobić sobie zdanie; moje podniebienie je od razu polubiło ;)

Edytowane przez soothsayer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś proponował ale Ciechan Wyborny jest również dobry :)

 

Chyba nikt na forum tego piwa jeszcze nie pił. To jakaś nowość rozumiem? ... :F

 

Ja piłem już jakiś czas temu :P Nie będę silił się na opis smaku, bo (poniekąd) nie prostsza to sztuka od poprawnego opisu dźwięku, ale polecam spróbować i wyrobić sobie zdanie; moje podniebienie je od razu polubiło ;)

Piotruś wtrącił tutaj raczej trochę ironii bo Ciechan Wyborne jest bardzo cenione i znane wśród piwoszy (zaglądających tu osób )... :)

Edytowane przez Marcel1609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności