Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

W meksyku nie dodaje się tej limonki itp. żeby po prostu rożne robaki itp. nie wpadały do piwa? Gdzie tak właśnie czytałem.

Wczoraj wypiłem 4 Perlenbacher z Lidla i dalej mówię, że to dobre piwo :>

myślałem, że jakikolwiek alkohol służy zalaniu robala :lol:

 

 

wpisałem w googlach "limonka w piwie przeciw insektom". Pierwszy link: http://maxfresh.pl/pl/327-napoj-3-limonki-15l05l-gratis-zbyszko-5906441151118.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W meksyku nie dodaje się tej limonki itp. żeby po prostu rożne robaki itp. nie wpadały do piwa? Gdzie tak właśnie czytałem.

Wczoraj wypiłem 4 Perlenbacher z Lidla i dalej mówię, że to dobre piwo :>

 

bo to jest dobre piwo, tylko już zdążyłem zauważyć że różnie smakuje. W końcu to jest przechowywane tak a nie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam przed sobą taki wynalazek - Birra Moretti (etykietka mówi że to włoskie piwo produkowane od 1859r.) Znalazłem dzisiaj w Tesco. 660ml za 7zł - jasne jakby lekko pszeniczne ale raczej bardziej idące w jęczmień. W sumie dosyć lekkie. Dobre, ale bez fajerwerków.

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zakochalem w Perle na Export , w cenie 2,50zl ,to prawdziwy rarytas na wieczorne odsluchy po pracy przed kompem :P . Kiedys ,strasznie mi smakowal Heniek ,

ale teraz wydaje mi sie , ze spadl na psy , bo jakis dziwny jest , bez wyrazu :huh: .Natomiast pare lat temu byly takie piwa jak Kaiser , Zipfer ,ktore moglem pic litrami ,tak jak dzisiaj Perelke E. .

 

Bardzo orzezwiajace i mocno wyrazisty smak chmielu ,mmm....i ten zapach :woot: , rewelacja , nie wiem czy przestali je produkowac ,czy tylko wycofali u nas , bo tesknie za nimi :D .

A i jeszcze jest taki jeden , ktory budzi szacunek , zwie sie Grolsch , swietny jest , tylko drogi i w ostatecznym rozrachunku nieoplacalny :(:D .

 

Z lekkich piwek to Miller , Corona Xtra , takie damskie ale niezle . Z najbardziej popularnych to Leszek , ostatnio upodobnil sie do wspomnianego Henka .

Oczywiscie jest hype na Carlsberga 0,6l z Lidelka za 2,20zl :D , ale jest niepowtarzalny , bo wczesniej mi smakowal bardzo , a w ostatniej promo jakos metalicznie zajezdza mi :angry: .

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jest taki jeden , ktory budzi szacunek , zwie sie Grolsch , swietny jest , tylko drogi i w ostatecznym rozrachunku nieoplacalny :(:D .

Łoj, ale w zestawie masz bajerancką butelkę która aż się prosi o przerobienie jej na kielicho-kufel. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jest taki jeden , ktory budzi szacunek , zwie sie Grolsch , swietny jest , tylko drogi i w ostatecznym rozrachunku nieoplacalny :(:D .

Łoj, ale w zestawie masz bajerancką butelkę która aż się prosi o przerobienie jej na kielicho-kufel. ;)

 

Moze masz racje , kiedys zbieralem te butelki , ale tyle sie ich nagromadzilo , ze je wyrzucilem w koncu ,bo jak na mecie jakiejs to wygladalo ;):D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się w Krakowie kupić piwo pszeniczne z minibrowaru restauracyjnego Browarmia z Warszawy, o którym wspominał piotrus-g ;) właśnie piję i... muszę powiedzieć, że to jeden z najlepszych polskich pszeniczniaków. Co prawda gust nie do końca mój, bo jest lekko ostrawe w posmaku, ale i tak bardzo dobre. Kupię je kiedyś jeszcze w celu porównania z do tej pory najbardziej cenionym przeze mnie polskim pszenicznym - Pszeniczniak z browaru Amber ;) Tymczasem, chłodzi się w lodówce moje 2. ulubione pszeniczne w ogóle, z niemieckiego browaru Simon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się w Krakowie kupić piwo pszeniczne z minibrowaru restauracyjnego Browarmia z Warszawy, o którym wspominał piotrus-g ;) właśnie piję i... muszę powiedzieć, że to jeden z najlepszych polskich pszeniczniaków.

Told you! Spróbuj jeszcze karmazynowego.

 

Co do ostrawego posmaku hmm. wygląda na to że bardzo zależy od miejsca i ważenia. W Warszawie było bardzo łagodne i lekko cytrynowe. W sumie za pierwszym razem było bardziej owocowe niż za drugim kilka miesięcy później

 

Ja dzisiaj piłem Grolsha - całkiem niezłe, ale dało by się znaleźć porównywalny polski browar.

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A perełka rzeczywiście pychotka.

Perła niepasteryzowane jest co tu dużo mówić bardzo przeciętne

I wyobraź sobie, takiego jednego maniaka perły udało mi się przekonać, że są lepsze piwa na tym świecie. Ale żadne ciechany, nic podobnego w cenie. Dla niego perła i już ! Dopiero gdy dałem mu spróbować czeskiego piwa z browaru Rychnov, sprzedawane litrowej butelce z kapslem ceramicznym, cena 15,5zł za sztukę, z mega-krótkim terminem przydatności do spożycia, był w stanie powiedzieć, że jest to lepsze od perły :win:

Niektórzy naprawdę wolą HD202 od DT250 :) Te drugie mają po prostu za mało basu.

 

 

BTW, piję weiBbier von brauerei Simon. Już nie pamiętam jak smakowała ta Twoja... a, Browarmia :lol: . Nie była zła, ale to jeszcze nie to ;) Choć jak na polskie warunki... tylko nie pamiętam za ile ją kupiłem, a paragonu nie umiem znaleźć.

Simon jest taki....gęsty B)

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mały zestawik degustacyjny. Na dalszym planie cała gama piw z Browaru Koreb (szkoda, że już puste) :)

 

Mój ulubiony browar :) A jeśli kto myśli że już wszystkiego spróbował, to Pinta. Obecnie warzona w Browarze Zawiercie. Jedyna firma, która podaje prawdziwy skład. Od niedawna w lepszych sklepach dostępne są też Litewskie piwa, np Kanapinis, który mi smakuje jak Lakcid. Cenowo na pewno lepiej niż zachodznie piwa w Polsce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał o Perle Exprot ;) U mnie w Carrefourze i w Auchanie w okolicy bez problemu :) Perła Chmielowa za uwaga 2.11 w Carrefourze jest! Export dla mnie jednak jest mniej wyrazisty niż Chmielowa więc wybór oczywisty jak wiadomo ;) A kto już pił Perłę Mocną? Też jest bardzo dobra w smaku, ale moc oczywiście też wzrasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem kto już pił Mocną, bo jest przynajmniej u mnie rzadko kiedy dostępna :)

Piłem już chyba każdą dostępną Perełkę na rynku i mogę szczerze, że i tak Chmielowa jest najlepsza. Niepasteryzowana nie wiem czemu, ale dla mnie była trochę mdła, Mocna była ok (podobna do Chmielowej, ale to nie to samo! :( ), Miodowa to nie smak dla mnie. Piwa smakowego jakoś nie lubię, Export mało wyraziste jak dla mnie (brakuje mi tam trochę Chmielu i przez to wchodzi mi jak woda :woot: ) no i Czarna na koniec, bo to najmocniejsze piwo. Nie wiem co o niej napisać, bo pasowało mi przez chwilę, później zniknęła z półek sklepowych, przyszła Chmielowa i jakoś Czarna teraz nie podchodzi mi wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perłę Export

A perełka rzeczywiście pychotka.

Perła niepasteryzowane jest co tu dużo mówić bardzo przeciętne

 

Nie zrozumieliście się, jeden mówi o Export, drugi o niepasteryzowanej :)

Wiem, że nie było mowy konkretnie o niepasteryzowanej. Po prostu uważam że niepasteryzowana jest słaba. Export może i jest niezła, szczerze to średnio pamiętam jak smakowała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności