Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez mam.

Uwarzyłem w życiu parę rzeczy, w tym coś co było całkiem udanym klonem Young’s double chocolate stout. Przestałem, bo 1. Nie chce mi się 3 miesiące pić tego samego piwa 2. Sprzęt zabiera miejsce 3. Jest tyle dobrych piw gotowych, że nie widzę sensu. Ale fakt, zabawa jest przednia, a fermentor robiący plum to fajna rzecz.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, x86 napisał:

Kot tak potrafi rozpić człowieka ?

Nie potrafi, bo ja mam dwa koty, a alkoholu w ogóle nie piję od 2015 roku. A w związku z tym, że piwo mi smakuje - piję bezalkoholowe. Niektóre bezalko są naprawdę dobre, teraz np. mam w zapasie trochę Žatecky'ego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, hammerh34d napisał:

Ja tez mam.

Uwarzyłem w życiu parę rzeczy, w tym coś co było całkiem udanym klonem Young’s double chocolate stout. Przestałem, bo 1. Nie chce mi się 3 miesiące pić tego samego piwa 2. Sprzęt zabiera miejsce 3. Jest tyle dobrych piw gotowych, że nie widzę sensu. Ale fakt, zabawa jest przednia, a fermentor robiący plum to fajna rzecz.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Graty i brzeczkę u rodziców trzymam, bo mają miejsce :)

Trochę sceptycznie podchodziłem początkowo, ale pierwszy ciemny ale mimo paru błędów wyszedł fajny. Zaskoczyło, że smakował nie tylko mi, a nikt fanem ciemny piw nie był.

Z dobrych gotowców nie rezygnuję, a własny wyrób to raczej dodatek i wisienka na torcie, dobrze zrobione piwo w butelce mozę sobie stać i stać i fajnie po nie sięgnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wylałem do kibla stouta sprzed jakichś... 10 lat?...
Ale pamiętam że po 3 albo i 4 latach był naprawdę ok, jak na piwo niepasteryzowane i niefiltrowane to już niezły wyczyn. A wystarczy po prostu dbać o czystość w trakcie...
Tak, wisienka na torcie. Wszystko zależy od tego czy Cię to kręci. Mnie kręciło przez chwilę, wiem że umiem, nie mam potrzeby tego robić, a i samo piwo bywa co prawda fajne, ale nie jest mi potrzebne do życia. Więc jak mnie najdzie to kupuję gotowca:)
Wywaliłem ostatnio kilkadziesiąt butelek, takich zamykanych ceramicznym korkiem na drucie. Zniknęły momentalnie, 2 fermentory tez. Ktoś się mógł nieźle ucieszyć:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2022 o 21:22, hammerh34d napisał:

są do niego dedykowane butelki

No są. Ale w nich na dłużej tej wody nie trzymam tylko właśnie w szkle. Poza tym, żeby plastikowa butelka kosztowała 50 zeta to trochę przegięcie. Za to muszę sprawdzić przy okazji gościa w Sopocie co nabija CO2 za 15 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Świetne piwo - tyle aromatu i smaku wyciągnięte z tych parametrów, że to głowa mała. Normalnie sztos!

EDIT: Zapomniałem, że etykieta wiele nie mówi, a nie każdy by zwrócił uwagę na nazwę fotki, więc śpieszę z odpowiedzią - piwo to Bluszcz z browaru Ziemia Obiecana.

bluszcz.jpg

Edytowane przez Hustler
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Hustler napisał:

Świetne piwo - tyle aromatu i smaku wyciągnięte z tych parametrów, że to głowa mała. Normalnie sztos!

EDIT: Zapomniałem, że etykieta wiele nie mówi, a nie każdy by zwrócił uwagę na nazwę fotki, więc śpieszę z odpowiedzią - piwo to Bluszcz z browaru Ziemia Obiecana.

bluszcz.jpg

A już się wystraszyłem, że piszesz o Ż ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności