Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

Porter od Bojana taki se, nic szczególnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie laika - z czego wynika trend kraftów w puszkach obecny?
Koszta czy faktycznie lubie wolą kupić w puszce?
Daleko mi do purystów, którzy się puszki brzydzą, pytam z czystej ciekawości, jeżeli ktoś zna temat, to byłby wdzięczny za wyjaśnienie.

Edytowane przez kubachim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ekonomii :P ale przekabacają coraz więcej krafciarzy, teraz już nikogo nie dziwi sztos w puszce, kosztujący kilka dyszek. :D Za to Polski kraft zrobił się tak dobry i różnorodny, że nie ma praktycznie sensu interesować się zagranicą. :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby minął tydzień, ale wciąż mnie to śmieszy. Zamówiłem 2 skrzynki piwa z lokalnego browaru. Zawsze przychodzily w pudełkach po 12 butelek w 1 pudełku, poustawiane ściśle jedna obok drugiej. A tym razem taki psikus, 24 butelki w 1 dużym pudle. Ktoś się musiał nieźle namęczyć.

IMG_20220108_115638.jpg

Edytowane przez micbud
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Hustler napisał:

Puszki są lżejsze, mniejsze i się nie tłuką, a to też się przekłada na mniejsze koszty. Dodatkowo pucha nie przepuszcza światła.

Też pomyślałem o świetle. Poza tym krafciarze mają praktycznie tylko bezzwrotne butelki. Puszkę zgnieciesz, a butelkę? Potłuczona jest niebezpieczna i podziurawi worek. Pod względem gospodarowania śmieciami po piwach puszka jest znacznie wygodniejsza, bo po zgnieceniu zajmuje bardzo mało miejsca w kuble.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafacio napisał:

Pyszne. Sory, że tak tylko kawałek pustej butelki prezentuję, ale było tak pyszne, że nie zdążyłem zrobić zdjęcia, bo już wychlałem.

IMG_20220122_202822.jpg

Gdzie to można kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, all999 napisał:


Nafta, kable i bandaże. Pierwsza warka Nafciarza Dukielskiego to do dziś jedno z najlepszych piw, jakie piłem w życiu. A trochę tego przerobiłem :)


a7405bc1e15dfc8b56b6adac56485674.jpg

Pełna zgoda, Nafciarz to klasyk nad klasyki. Pamiętam pierwszy łyk, to był szok i niedowierzenie :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wyznaję Bawarskie Prawo Czystości, jeśli chodzi o piwo. Żadne nafty, palone drewno, wędzonka i inne takie. Nie trzymam się tego bezwzględnie, ale jednak. Taki piwowar kraftowy niech najpierw uwarzy dobrego pilsa, a potem niech się zajmie czym innym, bo tak to pod nawałem przypraw nie wiadomo czy jego piwo jest dobre.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rafacio napisał:

Ja tam wyznaję Bawarskie Prawo Czystości, jeśli chodzi o piwo. Żadne nafty, palone drewno, wędzonka i inne takie.

Za Wikipedią: Zgodnie z Bawarskim Prawem Czystości jedynymi składnikami piwa mogły być słód jęczmienny, woda i chmiel

 

Za stroną https://brokreacja.pl/podstawowa/nafciarz-dukielski/ Nafciarz Dukielski:

Składniki: woda, słody: Whisky 45ppm, Pale Ale, Żytni, Monachijski typ II, Chocolate Wheat, Carafa Special typ III, chmiele: Warrior, East Kent Goldings, drożdże: Safale S-04. Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.

 

@Rafacio może jeszcze chłopaki z Krakowa dodali odrobinę serca i szczyptę geniuszu, resztę zrobiły drożdże, temperatura i czas.

Pozdrowienia od miłej pani :) 

image.png

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności