Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, neonlight napisał:

To dziś u mnie z cyklu tanio i średnio, bo drugie podejście robię i jest lepiej, niż za pierwszym, ale nadal to nie jest moja baja, za ciężkie. 😗

Lumii_20211007_223340518.jpg

Ktoś był w Lidlu ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hammerh34d napisał:

Tak, one są ciężkie. Takie powinny być...
Ja dziś będę majaczyć. d1e31bc51a864cd7b8edc62e3b642e96.jpg

To jacyś koledzy z Belgii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hammerh34d napisał:

Oczywiście. Lubię. Są też większe butelki :)

To jest dopiero ciężkie i idące w łeb piwo :) A faktycznie zazwyczaj są chyba w 750ml butkach lub małych "bączkach" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, neonlight napisał:

To dziś u mnie z cyklu tanio i średnio, bo drugie podejście robię i jest lepiej, niż za pierwszym, ale nadal to nie jest moja baja, za ciężkie. 😗

Lumii_20211007_223340518.jpg

Cały ten browar jest z kategorii "wyżej *ra niż **pę ma". RIS jest OK, ale barley wine i cała reszta smakowo dla mnie niezrozumiała. Ja ostatnio z taniochy "delektuję się" koźlakami od Ambera. Z niedrogich porterów to lżej Amber albo ciężej Bojan. Będzie Pan niezniesmaczony.

W dniu 30.09.2021 o 20:55, Hustler napisał:

Z cyklu tanio i dobrze. ;)

Z Grodziska wolę APĘ z zieloną etykietą. Zdecydowanie. Wiem, że już pisałem, ale mam czepialski poranek. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2021 o 09:21, majkel napisał:

Cały ten browar jest z kategorii "wyżej *ra niż **pę ma". RIS jest OK, ale barley wine i cała reszta smakowo dla mnie niezrozumiała. Ja ostatnio z taniochy "delektuję się" koźlakami od Ambera. Z niedrogich porterów to lżej Amber albo ciężej Bojan. Będzie Pan niezniesmaczony.

Z Grodziska wolę APĘ z zieloną etykietą. Zdecydowanie. Wiem, że już pisałem, ale mam czepialski poranek. ;) 

Kompletnie się nie zgadzam. Moim zdaniem Fortuna robi dobre i uczciwie wycenione piwa, a ponadto nie stara się na siłę być browarem rzemieślniczym (a wiele tak robi i na dodatek tylko cenę mają kraftową). Amber to tylko swoim APA może powalczyć, bo je akurat uważam za dobre. Bojan portera bałtyckiego robi dobrego i ma też kilka dobrych/niezłych pozycji, ale Fortuna to dla mnie kilka poziomów wyżej.

 

Dla mnie znowu White IPA jest o wiele lepsza, choć kilka miesięcy temu odświeżyłem sobie APA i się bardzo poprawiła.

 

 

Ja dziś sobie takie piwo piję i muszę przyznać, że jest smaczne, a kupione zostało w Lidlu, gdzie wybór z miesiąca na miesiąc jest coraz większy.

 

 

artezan.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Fortuna to przede wszystkim piwa Miłosław. Jeżeli Komes to tylko Porter Bałtycki. Reszta to podążanie za modą i trendem kratowców. Pamietam ich piwa z serii Smok... masakra, ale wtedy niewielki był wybór. Nie wiem czy wiecie, ale Komesa ważyli i sprzedawali raz w roku, przez krótki czas. I jeszcze ciężko było dostać, dosłownie, pamietam jak musiałem z zaprzyjaźnionymi ekspedientkami w Chacie Polskiej załatwiać :) Zwyczajnie nie mieli w czym ważyć tego piwa. To stary, ale mały browar. Piwo leżakowało o ile pamiętam 7 miesięcy i "blokowało" tanki, dlatego produkcja była niewielka. Kilka lat temu Belgowie kupili Fortunę i sporo zainwestowali, stąd taki rozwój. 

Mogą się pochwalić też chyba najlepszymi piwami bezalkoholowymi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Browar Fortuna to przede wszystkim piwa Miłosław. Jeżeli Komes to tylko Porter Bałtycki. Reszta to podążanie za modą i trendem kratowców. Pamietam ich piwa z serii Smok... masakra, ale wtedy niewielki był wybór. Nie wiem czy wiecie, ale Komesa ważyli i sprzedawali raz w roku, przez krótki czas. I jeszcze ciężko było dostać, dosłownie, pamietam jak musiałem z zaprzyjaźnionymi ekspedientkami w Chacie Polskiej załatwiać :) Zwyczajnie nie mieli w czym ważyć tego piwa. To stary, ale mały browar. Piwo leżakowało o ile pamiętam 7 miesięcy i "blokowało" tanki, dlatego produkcja była niewielka. Kilka lat temu Belgowie kupili Fortunę i sporo zainwestowali, stąd taki rozwój. 

Mogą się pochwalić też chyba najlepszymi piwami bezalkoholowymi. 

A drogi kolego powiedz mi co dobrego wyprodukował ten browar dążąc za Twoim zdaniem modą "kraftowców" ? Bo ja piję piwko jakiś rok czy 10 lat 🤔 ale wielkich hitów nie pamiętam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wegiel21 napisał:

A drogi kolego powiedz mi co dobrego wyprodukował ten browar dążąc za Twoim zdaniem modą "kraftowców" ? Bo ja piję piwko jakiś rok czy 10 lat 🤔 ale wielkich hitów nie pamiętam :)

Wymrażany porter bałtycki BA. Pierwsze warki sosnowej apy z Miłosława też były całkiem spoko.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Decks84 napisał:

Pierwsze warki sosnowej apy z Miłosława

Zapomniałem tu racja ale później ta sosnówka siadła :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wegiel21 napisał:

Zapomniałem tu racja ale później ta sosnówka siadła :(

Ogólnie cała seria Miłosław warzy śmiało po tej sosnowej była słaba. Najbardziej zawiodłem się na tej  black ipie bo to mój ulubiony styl. Dla mnie królem regionalnych piw po taniości jest browar Grodzisk. White ipa trzyma poziom a ich vermont ipa był ******sty, szkoda że to była tylko jakaś edycja limitowana w kooperacji z szałem piw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozkminy. Każdy chce być lepszym ekspertem od piwa. A nie lepiej sobie wypić piwko, bez rozkmin? Czasem też czytam temat o łyskaczach. Ciekawe czy więcej gadacie o ich piciu czy pijecie. Bo wydaje się, że to pierwsze. Idę pożegnać Fabiana i wracam, bo meczu jako takiego oglądać się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, The Grand Wazoo napisał:

Browar Fortuna to przede wszystkim piwa Miłosław. Jeżeli Komes to tylko Porter Bałtycki. Reszta to podążanie za modą i trendem kratowców. Pamietam ich piwa z serii Smok... masakra, ale wtedy niewielki był wybór. Nie wiem czy wiecie, ale Komesa ważyli i sprzedawali raz w roku, przez krótki czas. I jeszcze ciężko było dostać, dosłownie, pamietam jak musiałem z zaprzyjaźnionymi ekspedientkami w Chacie Polskiej załatwiać :) Zwyczajnie nie mieli w czym ważyć tego piwa. To stary, ale mały browar. Piwo leżakowało o ile pamiętam 7 miesięcy i "blokowało" tanki, dlatego produkcja była niewielka. Kilka lat temu Belgowie kupili Fortunę i sporo zainwestowali, stąd taki rozwój. 

Mogą się pochwalić też chyba najlepszymi piwami bezalkoholowymi. 

Dla mnie seria Miłosław to tylko Pilsner, Chmielowy Lager, Bezalkoholowe i niezły jest też Witbier. Kiedyś niezłe było Sosnowe. Podążanie za modą i eksperymenty to raczej seria Miłosław Warzy Śmiało i tu bywało różnie, ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana, a Fortuna miała udane eksperymenty - wystarczy spojrzeć na ich wymrażane piwa czy nawet Komesa z płatkami dębowymi czy Sherry Oloroso.

 

Seria Smoków była wtedy naprawdę ciekawa - szczególnie czerwony i czarny, bo tak jaka napisałeś nie było wyboru, a te piwa były dostępne w Piotrze i Pawle, a i cena była akceptowalna. Tak samo Fortuna Czarne - niby taka cola wśród piw, ale się wyróżniała.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mort Subite kriek, bardziej znany w tym stylu Lindemans kriek. Słodzony lindemans lepszy, bogatszy w armacie i smaku, ale warto spróbować, uznawany jest za lepszego przedstawiciela tego stylu. 😛 

BEC1C69D-736E-4E67-94AB-081D29189E60.thumb.jpeg.5f5e9a283bf3529cc6024dd99d16bf19.jpeg

Edytowane przez kamil_jarmusik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2021 o 20:59, The Grand Wazoo napisał:

Browar Fortuna to przede wszystkim piwa Miłosław. Jeżeli Komes to tylko Porter Bałtycki. Reszta to podążanie za modą i trendem kratowców. Pamietam ich piwa z serii Smok... masakra, ale wtedy niewielki był wybór. Nie wiem czy wiecie, ale Komesa ważyli i sprzedawali raz w roku, przez krótki czas. I jeszcze ciężko było dostać, dosłownie, pamietam jak musiałem z zaprzyjaźnionymi ekspedientkami w Chacie Polskiej załatwiać :) Zwyczajnie nie mieli w czym ważyć tego piwa. To stary, ale mały browar. Piwo leżakowało o ile pamiętam 7 miesięcy i "blokowało" tanki, dlatego produkcja była niewielka. Kilka lat temu Belgowie kupili Fortunę i sporo zainwestowali, stąd taki rozwój. 

Mogą się pochwalić też chyba najlepszymi piwami bezalkoholowymi. 

RISa od Komesa piłeś? W sumie podobny do Portera, ale mi siadł bardziej. Czarna etykieta z niebieskimi napisami - analogiczna do porterowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności