Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

Tego się nie dowie kupując jednego. Zresztą może i z planarami jest tak samo. Wystarczy jednego posłuchać by wiedzieć. Nie bez powodów swego czasu producenci się wycofali z ich produkcji. Teraz wróciły z firm garażowych, bo po prostu łatwo się je robi w przeciwieństwie do dynamików czy elektrostatów. Tak samo zrobić dobry pils to sztuka, a nawalić składników, żeby wyszła jakaś ipa apa czekoladowo pomarańczowo c**j wie jaka to każdy potrafi. Takim nawaleniem składników łatwo można przykryć brak umiejętności warzenia piwa.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Rafacio napisał:

Tego się nie dowie kupując jednego. Zresztą może i z planarami jest tak samo. Wystarczy jednego posłuchać by wiedzieć. Nie bez powodów swego czasu producenci się wycofali z ich produkcji. Teraz wróciły z firm garażowych, bo po prostu łatwo się je robi w przeciwieństwie do dynamików czy elektrostatów. Tak samo zrobić dobry pils to sztuka, a nawalić składników, żeby wyszła jakaś ipa apa czekoladowo pomarańczowo c**j wie jaka to każdy potrafi. Takim nawaleniem składników łatwo można przykryć brak umiejętności warzenia piwa.

Wydaje mi się iż powiedziałeś dość już swoich prawd objawionych i chyba powinniśmy po prostu życzyć Ci dużo dobrego na drodze z "harnasiowym" pilsikiem a Ty już zostaw te apy ipy bo to nie dla Ciebie stanowczo. Nie każdy produkt celuje w masy ludzi, dla mas jest produkcja masowa a w tym przypadaku koncerniaki ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Rafacio napisał:

Tego się nie dowie kupując jednego. Zresztą może i z planarami jest tak samo. Wystarczy jednego posłuchać by wiedzieć. Nie bez powodów swego czasu producenci się wycofali z ich produkcji. Teraz wróciły z firm garażowych, bo po prostu łatwo się je robi w przeciwieństwie do dynamików czy elektrostatów. Tak samo zrobić dobry pils to sztuka, a nawalić składników, żeby wyszła jakaś ipa apa czekoladowo pomarańczowo c**j wie jaka to każdy potrafi. Takim nawaleniem składników łatwo można przykryć brak umiejętności warzenia piwa.

Nie pijam takich piw, bo alkoholowe.

Argumentacji nie sposób jednak odmówić trochę racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lobuz1 napisał:

Manu, kiedyś pijałem takie poniżej 0.5%. Warto spróbować. Było kiedyś m.in. w Żabce.

spacer.png

Znam oczywiście. Miłosław to klasyka. Do jakiegoś czasu to było moje ulubione. Potem w netto trafiłem lepsze, ale nazwa mi umknęła. Bardziej mi tez smakowało pniewskie 0%. Ostatnio niestety i Miłosław i pniewskie smakowało mi gorzej niż zazwyczaj. Trzeba by odświeżyć wrażenia raz jeszcze. Kłopot też z dostępnością u mnie, rzadko bywa i pniewskie i Miłosław, to z netto także. Ja głównie zakupuję w biedrze, intermarche i chacie polskiej, w okresie działalności przedszkola. Zresztą, brać się muszę za siebie, ćwiczenia i dieta  i mineralna mi zostanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Rafacio napisał:

Chyba trzeba spróbować. Choć nie lubię takich ulepów to jak ci koledzy krytykują to może oznaczać coś dobrego.

Skoro nie kupujesz to skąd wiesz, że niedobre? Ja tą rózową puszkę kupiłem i stąd wiem, że ohydne.

Dla mnie Lvpvlvs to górna półka i nie mam o to pretensji do podniebienia. Może być tylko tak, jak z Diablo Verde, że kolejna warka im nie wyszła. Wpadki się zdarzają. Np. skwaśniałe Hazy Disco od Pinty. Natomiast ostatnio zdałem sobie sprawę, że co pisał @hammerh34d to święta prawda - pilsy i lagery różnią się od siebie tak, że ja za ślepy test z góry podziękuję. :) Przez ileś lat znałem tylko te gatunki, poza ciemnymi, i myślałem, że ja po prostu nie lubię piwa. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majkel napisał:

Dla mnie Lvpvlvs to górna półka i nie mam o to pretensji do podniebienia.

Bravo bo ja już myślałem iż mam zboczone kubki smakowe jak tak mówił kolega @Rafacio o tym bro iż ono takie be i fe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hammerh34d napisał:

@majkel , ale one się różnią :) Kewstia terminologii.
Lagery to ogolnie piwa dolnej fermentacji, więc lagerem jest np bock.
Ale też ternin lager bywa używany jako synonim pilsa/pilsnera.

Mnie dokładnie chodziło o pils A od pilsa B albo lager A od lagera B. Coś mi tłumaczył dealer osiedlowy, że lagery to na innych drożdżach niż coś tam. Ja np. bardzo lubię dobrą brown ale. To jest dopiero ulep! Funky Fluid kiedyś taką zrobiło... ech. "Ratowałem" się wynalazkiem od Stu Mostów i robiło robotę, ale w tym Funky Fluid to nie czuło się tego ponad 9% alkoholu, a smak przebogaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lagery są na drożdżach które opadają na dno kadzi fermentacyjnej i wymagają temperatury ok. 12 stopni do pracy.
Ales są na drożdżach które tworzą kożuszek na powierzchni (ale niektóre potrafią odpaść), ale przede wszystkim wymagają temperatur ok. 20 stopni do pracy.
Te pierwsze są bardziej wydajne, produkują głównie alkohol. Dlatego lagery mają uboższy zapach.
Te drugie są mniej wydajne i produkują więcej "śmieci" czyli różnych aldehydów i ketonów - stąd bogate aromaty i zupełnie inny świat smakowo.
Pilsy to piwa na stosunkowo mało bogatym zacierze, większość cukrów przerabia się w nich w alkohol, stąd smaku mało i zapachu mało - chyba że chmiel pomoże. No i różnice w smaku są bardzo małe.
I dlatego za nimi nie przepadam. Bo to taka gorzka od chmielu woda z odrobiną alkoholu, niewiele ponad to :)

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Teraz, Rafacio napisał:

****o. Nie polecam.

IMG_20210918_193845[2506].jpg

Bo pszenica to do bułek a nie do piwa :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po degustacji dobrej miejscowej siwuchy naszła mnie ochota na rozcieńczenie krwi czymś mokrym 😋

 

IMG_20210927_020548.jpg

 

Po Amberze tym razem słodowy słodki Racibórz, biuti blondyna 3k i tajemniczy zmrożony buh!?:

 

rżnięte beauty_blonde buh.jpg

Edytowane przez pierotero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności