Skocz do zawartości

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra. Dam Wam uratować moje dobre zdanie o kraftach :D

 

Polećcie piwo które:

 

-jest gorzkie (może być gorzkie w finiszu)

-bez żadnych słodkości (fuj)

-bez nut cytrusowych

-orzeźwiający charakter (bez nut mięty)

 

Ataku chmielu nie polecać.

Atak chmielu jest spoko.

Atak chmielu lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, espe0 napisał:

No dobra. Dam Wam uratować moje dobre zdanie o kraftach :D

 

Polećcie piwo które:

 

-jest gorzkie (może być gorzkie w finiszu)

-bez żadnych słodkości (fuj)

-bez nut cytrusowych

-orzeźwiający charakter (bez nut mięty)

 

Ataku chmielu nie polecać.

Atak chmielu jest spoko.

Atak chmielu lubię.

Birbant Hopcat

 

Nie ma za co.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hustler napisał:

Mnie też nie podszedł i w ogóle unikam Browaru Staropolskiego jak ognia.

Oj tak paskudne są w 99% i już się nie nabiorę więcej na ich wyroby pseudo kraftowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wybieram jedynie sprawdzone projekty jak Pinta Piwne Podziemie Birbant 3 Kumpli Hopium czy Ziemia Obiecana lub Nepomucen bo oni dla mnie zazwyczaj maja dobre piwka a z resztą bywa różnie bardzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wegiel21 napisał:

Zawsze możesz zakupić 12 pak Harnasia ;)

Chyba są inne alternatywy, a nie tylko krafty i rzygi. U mnie z piwem jest tak jak w powiedzeniu o 22 facetach i wygrywających Niemcach. Tym Niemcem dla mnie jest tradycyjny Pilsner Urquell. Pinta robi piwa moim zdaniem efekciarskie, a samych porterów ja w ogóle do piw nie zaliczam. Piwo to piwo, a porter to porter czyli taki tam ulep gęsty.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rafacio napisał:

Chyba są inne alternatywy, a nie tylko krafty i rzygi. U mnie z piwem jest tak jak w powiedzeniu o 22 facetach i wygrywających Niemcach. Tym Niemcem dla mnie jest tradycyjny Pilsner Urquell. Pinta robi piwa moim zdaniem efekciarskie, a samych porterów ja w ogóle do piw nie zaliczam. Piwo to piwo, a porter to porter czyli taki tam ulep gęsty.

To jest obecnie piękne iż każdy w piwie może odnaleźć coś dla siebie, ulep, chmielowe, gorzkie , słone , owocowe czy tani koncernowy sik. 

 

Czyli dla każdego coś dobrego, ale pilsy i pilsnery kraftowe też są, wystarczy spróbować i dopiero wydać osąd :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, wegiel21 napisał:

Czyli dla każdego coś dobrego, ale pilsy i pilsnery kraftowe też są, wystarczy spróbować i dopiero wydać osąd :)

A dlaczego uważasz, że nie próbowałem? Wypijałem rocznie około 1500-1600 piw (teraz już mniej) z tego gdzieś 1/4 to różne właśnie wynalazki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafacio napisał:

A dlaczego uważasz, że nie próbowałem? Wypijałem rocznie około 1500-1600 piw (teraz już mniej) z tego gdzieś 1/4 to różne właśnie wynalazki. 

To dość dziwne że przy tak potężnej konsumpcji z narażeniem wątroby, nieznalazłeś 1 jak to mówisz "wynalazku" który zasmakował i wróciłeś do Pilsnera Urquell ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wegiel21 napisał:

Ja ostatnio wybieram jedynie sprawdzone projekty jak Pinta Piwne Podziemie Birbant 3 Kumpli Hopium czy Ziemia Obiecana lub Nepomucen bo oni dla mnie zazwyczaj maja dobre piwka a z resztą bywa różnie bardzo ;)

Co do Pinty i Birbanta się zgadzam, Ziemię Obiecaną znam mniej, ale też pozytywnie. Nie mieści się w moich ulubionych reszta, bo albo ogólna tendencja nie do końca taka, albo rozrzut za duży. Natomiast dodałbym Recrafta, Funky Fluid i Monkey Browar. Są też genialne strzały jak Earl Grey AIPA od Revolty albo Brown Ale od 100 Mostów. Z Revolty ostatnio wyczyściłem półkę na jednym Orlenie. 😀

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wegiel21 napisał:

To dość dziwne że przy tak potężnej konsumpcji z narażeniem wątroby, nieznalazłeś 1 jak to mówisz "wynalazku" który zasmakował i wróciłeś do Pilsnera Urquell ;)

Cały czas pił pilsner urquel, a co 4 piwo kupował wynalazek, ale wciąż pilsner był lepszy. Jak z k701 trochę :)

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majkel napisał:

Co do Pinty i Birbanta się zgadzam, Ziemię Obiecaną znam mniej, ale też pozytywnie. Nie mieści się w moich ulubionych reszta, bo albo ogólna tendencja nie do końca taka, albo rozrzut za duży. Natomiast dodałbym Recrafta, Funky Fluid i Monkey Browar. Są też genialne strzały jak Earl Grey AIPA od Revolty albo Brown Ale od 100 Mostów. Z Revolty ostatnio wyczyściłem półkę na jednym Orlenie. 😀

Tak masz tu rację Revolta i ich herbacianka to jedno z lepszych piw z dodatkiem herbaty i tez czyscilem regały w Tesco jak tylko bylo to piwo, FF też ma dobre piwka i 3mają poziom, ale że np Nepomucen nie to tu się już niezgodze a Recraft hmmm niska średnia półka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Bosman kiedyś był dobry. Ostatni raz piłem go w 2000 r. Teraz to nie wiem.

 

Co do kraftów. Dla mnie większość to zwykłe efekciarstwo. Jakieś dodawanie limonek, gruszek itp. Chmielu dowalić na pałę byle ibu 100 napisać na butelce. Piłem nie dawno takie 100 ibu piwo. Dostałem je w małym browarze w Gdańsku, ale to nie była ich produkcja. W sumie nie wiem czym ono sobie na to oznaczenie zasłużyło.

Ten Bosman kiedyś był dobry. Ostatni raz piłem go w 2000 r. Teraz to nie wiem.

 

Co do kraftów. Dla mnie większość to zwykłe efekciarstwo. Jakieś dodawanie limonek, gruszek itp. Chmielu dowalić na pałę byle ibu 100 napisać na butelce. Piłem nie dawno takie 100 ibu piwo. Dostałem je w małym browarze w Gdańsku, ale to nie była ich produkcja. W sumie nie wiem czym ono sobie na to oznaczenie zasłużyło.

Ten Bosman kiedyś był dobry. Ostatni raz piłem go w 2000 r. Teraz to nie wiem.

 

Co do kraftów. Dla mnie większość to zwykłe efekciarstwo. Jakieś dodawanie limonek, gruszek itp. Chmielu dowalić na pałę byle ibu 100 napisać na butelce. Piłem nie dawno takie 100 ibu piwo. Dostałem je w małym browarze w Gdańsku, ale to nie była ich produkcja. W sumie nie wiem czym ono sobie na to oznaczenie zasłużyło.

 

 

Widze, że silnik forum w dobrej formie jest.😹

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu według jego potrzeb.
Są tacy co lubią tylko schabowrgo z kapustą, a są tacy co lubią sushi. I tacy co lubią kuchnie molekularną. A są tacy co lubią próbować każdej kuchni.
Lagery to piwa monotonne i jednakowe, tylko koneser imho jest w stanie odróżnić lecha od żywca czy innego harnasia.
Ja nie lubię lagerów, dla mnie są po prostu nudne. Ale nie piszę wokoło że to mocz pawiana, choć tak myślę default_biggrin.png



  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności