Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry za brak zdjęć, ale zbyt szybko zutylizowałem opakowania. :)

 

Gwarek "Szczególna Teoria Mętności" - poziom ogólny jak w dobrym DIPA, ale... posmak białego wina musującego, zwanego na weselach szampanem, dla mnie był irytujący niemal przy każdym łyku. Te skojarzenia z niskich lotów imprezami. :angry: Poza tym - ja lubię dobre piwo, ale nie jestem kompletnie amatorem picia wina. Za mocne jako napój, za słabe jako preparat do nawalenia się, więc nie popieram klimatów winnych w piwie. Kropka. Czyli w temacie "STM" jestem na nie.

 

Funky Fluid "Brown Sugar with Spices" - świetne Brown Ale. Mocny aromat palonego cukru i przyprawy w takim bukiecie oraz ilości, że ponad 9% alkoholu w ogóle się nie wybijało. Kolejny przedstawiciel Brown Ale, który przekonuje mnie, że to moje klimaty. Jestem na tak, a może nawet Golden Buzzer. :rolleyes:

 

Funky Fluid "Walk this way" NEIPA - mniej nachmielone niż "Smart", a bardziej gorzkie. Po raz kolejny wychodzi, że klasyfikacja IBU ma się nijak do wrażeń subiektywnych, bo teoretycznie mają tyle samo. Nie miałem przyjemności pijąc "Walk this way" w przeciwieństwie do "Smart". Z tych dwóch "Smart" u mnie wygrywa zdecydowanie. Znów się potwierdza, że aromaty cytrusowe i owoców tropikalnych to coś dla mnie.

"Smart" - jestem na tak

"Walk this way" - jestem na nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W wakacje je dorwałem w Wolsztynie. W moim mieście, choć nieopodal, ni chu, chu. Gadałem z kilkoma sklepami nawet, czy by nie sprowadzili. I sprowadzili, ale alko a ja mogę tylko bez.

I wreszcie...

P.S. Jestem w stanie uwierzyć w tą legendę...  

Nie wiem, czy tu Pniewskie było w wątku, jeśli nie, to spróbujcie, jak dorwiecie. Podobno inne wersje są jeszcze lepsze.

05AE1A13-94B7-4968-BCE9-FFDB6CBFBBC8.jpeg

2088E40B-C679-4533-98D0-0F2F6721718D.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
4 minuty temu, Hustler napisał:

Jedno z moich ulubionych dość tanich, a zarazem łatwo dostępnych piw.

grodziskie.jpg

Oj tak a jeszcze jak nie ma nic lepszego w Lidlu jak jest promo 8 w cenie 4 to jest jedyny wybór.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3K znam i lubię od dawna, a PanIPAni, Misty, Califia oraz Blakcyl to piwa, do których zawsze wracam z przyjemnością. Ostatnio Lidl ostro poszedł w kraft, bo nawet stouta z Lerviga mieli niedawno, coś tam z Mikkellera, o naszych swojskich Funky Fluid, Nepomucenie, AleBrowarze czy Pincie nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Hustler napisał:

3K znam i lubię od dawna, a PanIPAni, Misty, Califia oraz Blakcyl to piwa, do których zawsze wracam z przyjemnością. Ostatnio Lidl ostro poszedł w kraft, bo nawet stouta z Lerviga mieli niedawno, coś tam z Mikkellera, o naszych swojskich Funky Fluid, Nepomucenie, AleBrowarze czy Pincie nie wspominając.

Blakcyla chyba w Lidlu nie ma ale fakt ten markiet poszedł ostro w kraf i w takim małym mieście jak moje to zbawienie bo sklepu strikte specjalistycznego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Palpatine napisał:

Spożycie piwa tak drastycznie spadło, że producenci chwytają się wszystkiego aby upłynnić trochę towaru. Stąd ta wojna na promki między Lidlem a Bieronką. 4+4 to świetna promka, szczególnie jak ktoś preferuje kraftowe piwa.

Jakby robili uczciwie piwo to klient by był. A tak mieszają syrop piwny ze szpirytem i wodą - nie ma co się dziwić. Ja już od lat piję czeskie, prawdziwe warzone, uczciwe piwo. Czesi piwo szanują i są z niego dumni. Polak musi mieć mocne piwo, żeby po szóstym była bania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności