Skocz do zawartości

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, disaster3 napisał:

Jak dla mnie to wszystko co się nazywa piwo i kosztuje w sklepie (nie w barze) powyżej 10 pln za 0.5L to już drogie. emoji6.png
Ale jak wspomniałem na piwach się nie znam, gustuje w whiskaczach. Natomiast stał w Oszołomie po 28 pln (0.375 L) taki cudak to wziąłem na spróbowanie aby mnie powaliło emoji1.png

W tej cenie i pojemności jest Kord z Jana Olbrachta. 

2 godziny temu, hammerh34d napisał:

To Ty drogiego piwa w życiu nie widziałeś.

To jest drogie piwo:

https://ocen-piwo.pl/brewdog-tactical-nuclear-penguin-s1-n221

Szkoda, że niedostępne :(

 

1 godzinę temu, disaster3 napisał:

Jak dla mnie to wszystko co się nazywa piwo i kosztuje w sklepie (nie w barze) powyżej 10 pln za 0.5L to już drogie. emoji6.png
Ale jak wspomniałem na piwach się nie znam, gustuje w whiskaczach. Natomiast stał w Oszołomie po 28 pln (0.375 L) taki cudak to wziąłem na spróbowanie aby mnie powaliło emoji1.png

Tu macie mocne i drogie, na prawdę drogie piwa https://www.dw.com/pl/10-najmocniejszych-piw-świata/g-37889881

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na 8 pozycji 

Snake Venom to jest hardcore sprzedawany w butelkach 250 ml a i tak po wypiciu to prawie pół literka czystej we krwi :)

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem do domu z dzisiejszym dziennym wynikiem 22 000 kroków (ok 18km) i z racji dość ciepłego dnia od razu otworzyłem czekające w lodówce Żywiec Pszeniczne IPA. Pierwszy raz go spróbowałem i muszę przyznać, że to naprawdę bardzo smaczne piwo. Delikatne połączenie IPA i pszenicy. Polecam!

 

2CE341A8-EFAE-4E37-B205-CE9B623D3FAE.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie właśnie od paru tygodni na topie Lager i Zdrój z tegoż browaru. Jak widać z opiniami jest jak z dupą. Każdy ma swoją. Bo dopiero z opinii dowiedziałem się przed chwilą, że strasznie c**jowe piwo mi smakuje. 

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Słuchajta Pany, jakie teraz ciemne / czarne polecacie do leżakowania? 

Kiedyś brałem Dawne, extra mocne z Bossa, portery Żywiec później Komes.

Teraz mocniejsze trunki łykam i nie jestem na czasie 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się ochłodziło to i porterki wróciły do łask.

zywiec.jpg

W dniu 17.09.2020 o 12:19, pierotero napisał:

Słuchajta Pany, jakie teraz ciemne / czarne polecacie do leżakowania? 

Kiedyś brałem Dawne, extra mocne z Bossa, portery Żywiec później Komes.

Teraz mocniejsze trunki łykam i nie jestem na czasie 🙄

Ja leżakuję głównie portery, RIS-y, Barley Wine, Belgię wszelaką, ale głównie kieruję się ceną, więc kupuję na promocji. To z takich piw, które kupuję typowo w celu zapomnienia o nich na parę lat.

Druga kategoria to piwa, których mam przynajmniej parę butelek i coś w nich nie gra np. są nieułożone, ostre, alkoholowe itd. i wtedy zostawiam je przynajmniej na kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywiecki? Piłem ale jakiś czas temu się popsuł. 

Hmm, resztę wezmę pod uwagę 😉

Może Stouty np. z Tenczynka. 

 

ps, kiedyś Dawne brałem kartonik kurierem 🙂

różne warki bywały. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pierotero napisał:

Żywiecki? Piłem ale jakiś czas temu się popsuł. 

Hmm, resztę wezmę pod uwagę 😉

Może Stouty np. z Tenczynka. 

 

ps, kiedyś Dawne brałem kartonik kurierem 🙂

różne warki bywały. 

Czego nie wezmę do ust od Żywca i nie jest bezalkoholowe, to jest podlane spirytusem, nagazowane i niedowarzone. Taka tandeta robiona w pośpiechu. Fakt, lat temu pewnie naście porter Żywca bardzo mi leżał. Teraz mój nr jeden to ten ze Szczyrzyca, tylko nie leżakowany. Leżakowany (ten droższy) jest nijaki. Z RISów natomiast bardzo polecam ten z Manufaktury Piwa.

 

Od miesięcy wzdycham do znikniętego Birbant Diablo Verde. Jak komuś leżał pojedynczy Pan Ipani od 3 Kumpli, to ten Birbant jest tyle razy lepszy co droższy, czyli jakieś półtora.

 

Schodząc nieco na ziemię, do 5zł to u mnie króluje ostatnio Grodziska APA, ta z zieloną etykietą na butelce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pierotero napisał:

Żywiecki? Piłem ale jakiś czas temu się popsuł. 

Hmm, resztę wezmę pod uwagę 😉

Może Stouty np. z Tenczynka. 

 

ps, kiedyś Dawne brałem kartonik kurierem 🙂

różne warki bywały. 

Żywiec się nie popsuł, a jest po prostu bardzo nierówny i wszystko zależy od warki.

Poszukaj sobie Komesa zarówno portera jak i BW, Portera Warmińskiego, Portera Grodziskiego, fajnie starzeją się Komes Potrójny i Poczwórny, które na świeżo są bardzo słabe.

 

31 minut temu, majkel napisał:

Czego nie wezmę do ust od Żywca i nie jest bezalkoholowe, to jest podlane spirytusem, nagazowane i niedowarzone. Taka tandeta robiona w pośpiechu. Fakt, lat temu pewnie naście porter Żywca bardzo mi leżał. Teraz mój nr jeden to ten ze Szczyrzyca, tylko nie leżakowany. Leżakowany (ten droższy) jest nijaki. Z RISów natomiast bardzo polecam ten z Manufaktury Piwa.

 

Od miesięcy wzdycham do znikniętego Birbant Diablo Verde. Jak komuś leżał pojedynczy Pan Ipani od 3 Kumpli, to ten Birbant jest tyle razy lepszy co droższy, czyli jakieś półtora.

 

Schodząc nieco na ziemię, do 5zł to u mnie króluje ostatnio Grodziska APA, ta z zieloną etykietą na butelce.

Akurat Żywiec pośród koncernów ma jedne z lepszych piw w stylach innych niż eurolager - APA, Amerykańska Pszenica są niezłe, Lager Wiedeński bardzo poprawny, Pszeniczne IPA również. Do tego dostępne prawie wszędzie.

 

Diablo Verde też mi smakowało, ale z PanIPAni to nie ma co porównywać, bo to zupełnie inne piwa. Jak lubisz Sabro to jest tego teraz w opór - ostatnio mnie Piwne Podziemie pozytywnie zaskakuje i polecam Chmielokratę, są dwie wersje, a wśród nich jedna na Sabro i Mosaic. Z Birbanta warto wypić Moon Jelly na Sabro i Galaxy.

 

Ja do 5 zł to też najbardziej lubię Grodziskie, ale White IPA i moim zdaniem to zupełnie inna liga w porównaniu do APA. Jak nie piłeś to spróbuj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności