Skocz do zawartości

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.05.2020 o 20:45, Decks84 napisał:

U mnie też dzisiaj Goes w doborowym towarzystwie :)imageproxy.php?img=&key=169e261f1fe70cc8

IMG_20200510_203859.thumb.jpg.897b4b99db4b5324f320ee8a2c65e765.jpg

 

Ten BeryBery to taki mało "Gose'owaty"... minusik za brak kwasu mlekowego 😜 Ten Elektrolit to gose "pełną" gębą przy nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Zamoy72 napisał:

U mnie dzisiaj takie pyszności:

 

20200529_171715.jpg

To porter czy imperial stout? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, espe0 napisał:

Trzeba tylko zerknąć czy z Czech czy z Poznania...

Ja nie czuję żadnej różnicy. Ale spoko. W audio też wielu opisywanych barwnie różnic klas czy lig nie słyszę. Właśnie walę 10-te. A wcale tanie nie jest. 2 zł to odpowiednia cena. Wcześniej lagery cieszyńskie sobie wypiłem. Kilka sztuk.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rafacio napisał:

Ja nie czuję żadnej różnicy. Ale spoko. W audio też wielu opisywanych barwnie różnic klas czy lig nie słyszę. Właśnie walę 10-te. A wcale tanie nie jest. 2 zł to odpowiednia cena. Wcześniej lagery cieszyńskie sobie wypiłem. Kilka sztuk.

Czeskie jednak jest inne. Mieszkam w miejscowości przygranicznej (bo tak to się jeszcze zalicza) i wypadam do Czech po ich przepyszne specjały. Gambrinus, Pardal czy właśnie Kozel to jedne z moich ulubionych piw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gambrinusa piłem mając lat 16 w Kościerzynie. Razem z pilznerem były to pierwsze piwa jakimi się uwaliłem. Od tej pory niestety chyba nie miałem do czynienia. Te piwa były dostępne w małym sklepiku w wolnostojącej budce. Rok 1990.

Edytowane przez Rafacio
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafacio napisał:

Gambrinusa piłem mając lat 16 w Kościerzynie. Razem z pilznerem były to pierwsze piwa jakimi się uwaliłem. Od tej pory niestety chyba nie miałem do czynienia.

No to bardzo dobre piwka na początek :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był dla każdego z nas 4 pierwszy raz bez rodziców. Nikt nie spodziewał się jednak tych czeskich specjałów, a raczej jakieś nasze. Ale się trafiło. Niestety na drugi dzień była pierwsza dla każdego z nas w zyciu wóda. Po budce(a była betonowa) nie ma jednak już śladu. I tak mi zostało. Lubię lagery, pilsy. Za jakimiś gęstymi papkami typu stouty czy portery nie przepadam. Nawet ciężko mi to uznać za piwo. Piwo to piwo, a porter to porter. Tak jak wino to wino, a nie piwo.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.05.2020 o 15:36, saudio napisał:

Całkiem dobry.

Spróbuj Porter ze Szczyrzyca. Chyba wyparł u mnie z pierwszego miejsca Grand Imperial z Ambera. Tylko nie wersja leżakowana w beczce, która jest mdła.

 

Z ostatnio zatwierdzonych pozytywnie polecę DDH:

Pinta DISCO HAZE Pamplona

Birbant DIABLO VERDE

 

Pinta Bucarest jest nieznacznie mniej ciekawa od Pamplony, choć podobna. Coś tam z Maltgarden też próbowałem z DDH. Nie moja bajka. Zalatywało ananasem. Nazwy nie pomnę. Browar Birbant na pewno jeszcze poeksploruję. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności