Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, espe0 napisał:

Wy tak gadu gadu, a ja bym się napił dobrego piwa z gwinta pod chmurką z najlepszymi kolegami.

Wtedy to smakuje najlepiej :D

Wtedy pijesz nie smakujesz. jak napisał @hammerh34d wtedy i z głośniczka blutu za czy dychy smakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, hammerh34d napisał:

No, jak Zenek z glośniczka blutfu za czy dychy.

 

13 minut temu, Jaro54 napisał:

Wtedy pijesz nie smakujesz. jak napisał @hammerh34d wtedy i z głośniczka blutu za czy dychy smakuje :)

 

Chyba się Wam pokiełbasiło dobre BBQ w ogrodzie że chlaniem taniego piwa w parku...

 

Muszę chyba bardziej rozwijać myśli :P

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre piwo żal pić z gwinta, bo przez małą dziurkę nie uwalniają się zapachy które potem stymulują nos :) Różnica w odbiorze ogromna jak dla mnie. Nie jestem faszystą, mam raptem może 3 rodzaje szkła plus kufelek z Cheers! przywieziony z Bostonu - wystarcza, da się dobrać.
Ale ja zdaję sobie sprawę że, nie jestem reprezentatywny. Moje spożycie piwa to ostatnio max jakieś 2-3 butelki w miesiącu, sporadycznie więcej, często są to buteleczki po 0.3 (belgowie i lepsze portery / RISy / barley wine często w takich bywają), często trwa to u mnie nawet godzinę - fajnie się wrażenia zmieniają wraz z temperaturą piwa :)
I nie ma w tym żadnego voodoo. Im cieplejsze piwo, tym bardziej czuje się jego aromaty. A te bywają zaskakujące.
Jeśli piwo musi być z zamrażarki żeby dało się wypić, to to jest kiepskie piwo. Zimne = znikomy zapach. "Mrożenie" piwa, tak jak picie z gwinta, ukrywa jego wady. Nie lubię lagerów, ale dobry lager da się wypić bez bólu ze szkła nawet w temperaturze pokojowej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, hammerh34d napisał:

Dobre piwo żal pić z gwinta, bo przez małą dziurkę nie uwalniają się zapachy które potem stymulują nos :) Różnica w odbiorze ogromna jak dla mnie. Nie jestem faszystą, mam raptem może 3 rodzaje szkła plus kufelek z Cheers! przywieziony z Bostonu - wystarcza, da się dobrać.
Ale ja zdaję sobie sprawę że, nie jestem reprezentatywny. Moje spożycie piwa to ostatnio max jakieś 2-3 butelki w miesiącu, sporadycznie więcej, często są to buteleczki po 0.3 (belgowie i lepsze portery / RISy / barley wine często w takich bywają), często trwa to u mnie nawet godzinę - fajnie się wrażenia zmieniają wraz z temperaturą piwa :)
I nie ma w tym żadnego voodoo. Im cieplejsze piwo, tym bardziej czuje się jego aromaty. A te bywają zaskakujące.
Jeśli piwo musi być z zamrażarki żeby dało się wypić, to to jest kiepskie piwo. Zimne = znikomy zapach. "Mrożenie" piwa, tak jak picie z gwinta, ukrywa jego wady. Nie lubię lagerów, ale dobry lager da się wypić bez bólu ze szkła nawet w temperaturze pokojowej.

Widzę, że mamy podobne upodobania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Takie małe zakupy na weekend, bo czasami trza mocniejsze trunki odstawić :)

20200328_111203_HDR(1).jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2020 o 23:01, vonBaron napisał:

Tkackie Marcowe, bardzo fajne pifko.

W smaku miodowe ale z goryczką na końcu.

Sobie spróbuj Portera Łódzkiego z tego samego browaru.

1 godzinę temu, Jaro54 napisał:

Takie małe zakupy na weekend, bo czasami trza mocniejsze trunki odstawić :)

Komesik dobry jest. Jak nie piłeś jeszcze Barley Wine to spróbuj, bo moim zdaniem dużo lepsze niż RIS, a kategoria wagowa ta sama. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma piwa z ich browaru którego bym nie próbował. Barley Wine jest dla mnie zbyt kwaśny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

https://www.pepper.pl/dyskusji/kup-12-dowolnych-piw-w-butelce-a-kolejne-12-dostaniesz-gratis-257482

W zeszłym roku niezłe zapasy zrobiłem. Tylko trzeba czekać na szczegóły bo znowu pewnie 24 piwa na paragon, więc trzeba rozbijać zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś takiego wjechało. Kolorem idealne na św. Patryka z tym, że to kwas. Już miałem okazję go kiedyś pić, ale tym razem był dostępny o dziwo w Lidlu w bardzo przystępnej cenie. Deer Bear ma zwykle świetne piwa to poza brokatem spożywczym nie jest jednak mistrzostwem wśród Berliner Weisse i przekonałem się o tym po raz kolejny.

 

 

niY6fSc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo w stylu Berliner Weisse jest kwaskowe, zwykle z barwy wyglądałoby tak jak pils czy lager, ale oni to piwo chyba przygotowali z myślą o święcie św. Patryka tyle, że w marcu (ja piłem je jeszcze wcześniej) przyszła korona, więc nie wszystko trafiło do Multitapów przez co musieli pewnie upłynnić w formie butelkowej i tym sposobem pewnie znalazło się w Lidlu.

Kolor uzyskali przez brokat spożywczy już kiedyś też ten chwyt zastosowali uzyskując efekt "złota" w zwykłym pilsie.

Edytowane przez maciej3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności