Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czy jest tutaj jakiś znawca, który mógłby polecić piwo podobne do Trzech Gór?

https://ocen-piwo.pl/trzy-gory-original-s1-n3476

 

Raz udało mi się je dorwać w E.LeClerc i bardzo mi przypasowało, ale od dłuższego czasu go nie widziałem i zastanawiam się czy zna ktoś może alternatywę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, espe0 said:

Przeważnie piję jak barbarzyńca z butelki :P

Barbarzyńca pija w gwinta ;) 

Forma szklanek to wymysł marketingowy - interes musi się kręcić szerokim kołem :D hehe

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, hibi napisał:

Barbarzyńca pija w gwinta ;) 

Forma szklanek to wymysł marketingowy - interes musi się kręcić szerokim kołem :D hehe

 

13 godzin temu, Rafacio napisał:

Szklanka do tego taka, do tego - taka itd. Ja piję z gwinta, a jak już ze szkła to musi top być prawdziwy kufel z grubego szkła. Mam taki 0,4l i drugi litrowy. Dwa browary wchodzą.

 

Akurat szklanka/pokal ma duży wpływ na odbiór aromatu piwa - wystarczy nalać dobrze nachmielone piwo do prostej szklanki oraz IPA glass lub tzw. tulipa i samemu porównać.

Inna sprawa, że jedni piją, żeby się upić, a inni żeby powąchać, posmakować i się upić. ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypijam około 600 l piwa rocznie (raczej więcej bo w weekendy ponad 20 peka) i nie mogę się z tym zgodzić. Nie szklanka, a psychika robi tą różnice.
Ale to nie jest dyskusja o tym ile kto może wypić (heh... Jak byłem w liceum, to faktycznie się chłopaki licytowali ile kto może, potem jakoś wyrośli), tylko o tym jak z piwa wydobyć jak najwięcej wrażeń smakowo - zapachowych.
Fakt też, że przy dziesiątym piwie generalnie jakichkolwiek wrażeniach trudno mówić. Podobnie jak w przypadku piwa z zamrażarki, o którym tez tu było. Można więc przyjąć, że dla hurtowników szkło nie jest ważne, ale dla świadomego detalisty, który chce poczuć coś więcej niż tylko zimno i kopa w mózg, będzie ważne jak najbardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie nie robi różnicy i tyle. Nie licytuję się o ilość wypitego piwa. Naczyta się jeden z drugim dziwnych wywodów i od kształtu szklanki inaczej mu trunek smakuje. Świadomy smakosz. Detalista. 🙃Dobra. Nieważne jak dla mnie już. Zwłaszcza, że za słaby jestem z psychologii by rozmawiać o autosugestii.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Rafacio napisał:

Naczynie nie robi różnicy i tyle. Nie licytuję się o ilość wypitego piwa. Naczyta się jeden z drugim dziwnych wywodów i od kształtu szklanki inaczej mu trunek smakuje. Świadomy smakosz. Detalista. 🙃Dobra. Nieważne jak dla mnie już. Zwłaszcza, że za słaby jestem z psychologii by rozmawiać o autosugestii.

Dla Ciebie, zaakceptuj to że dla innych jest różnica, takie to trudne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Rafacio napisał:

Naczynie nie robi różnicy i tyle. Nie licytuję się o ilość wypitego piwa. Naczyta się jeden z drugim dziwnych wywodów i od kształtu szklanki inaczej mu trunek smakuje. Świadomy smakosz. Detalista. 🙃Dobra. Nieważne jak dla mnie już. Zwłaszcza, że za słaby jestem z psychologii by rozmawiać o autosugestii.

To czemu głośników ze słuchawek nie przylepisz taśmą klejącą do uszu? Ważne żeby grało, po co obudowy?  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jaro54 napisał:

To czemu głośników ze słuchawek nie przylepisz taśmą klejącą do uszu? Ważne żeby grało, po co obudowy?

No to to już ciężko cokolwiek odpowiedzieć. Chyba jedynie tyle, że porównanie z d..y.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rafacio napisał:

No to to już ciężko cokolwiek odpowiedzieć. Chyba jedynie tyle, że porównanie z d..y.

Niestety nie, tak dokładnie brzmi twoja teza, że nie ważne z czego pijesz. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności