Skocz do zawartości

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

AHR5a6896_Lahev_Rohozec_IksYpsilon_cz.jp

Ależ to jest dobre piwo (czarny), o japierdziu! Litovel po nim smakuje jak ściek. Tani, tanio opakowany (złoty kapsel, bez nadruku), na półce stał zakurzony, nikt go nie chciał, a smakował jak ambrozja ;) Moje nowe ulubione piwo. Jak skończę z abstynencją, to będę go sobie kupował ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię sobie tydzień piwa :D
1. Perun "Bafomet" - russian imperial stout - rewelka, jeżeli jakieś piwo miałbym wiązać z heavy metalem, to właśnie to. Cięzki, wyrazisty, mocno kawowo czekoladowy zapach, a smak mimo charaketru pozostawia nutkę deliketności, chyba najlepsze piwo pośród tych brandowanych Behemotha
DSC1714.jpg

 

2. Beer Bros Kwassiflora Berliner Weisse - wziąłem z polecenia kolegi, fajne zaskoczenie, kwasne nawet w zapachu, bardzo orzeźwiające 1474096409.jpg

 

3. Kingpin Headbanger - Imperial IPA - rzekłbym "po prostu bardzo doba IPA", czyli bardzo dobre, aczkolwiek żadnego odkrycia ani zaskoczenia. Aczkolwiek dzisiaj mam idealnie na takie piwo ochotę i się wpasowało :)

piwo_HB_863x450.png

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś co się stało z piwem Bojan Toporek? Kiedyś bardzo je lubiłem, łatwo dostępne i stosunkowo tanie. Po prostu fajnie nachmielony lager. Od jakiegoś czasu strasznie się popsuło, w sumie trudno dopić. Zero chmielu, strasznie słodkie, biszkoptowy posmak. Trafiam ciągle na zepsute partie czy po prostu tak strasznie się zepsuło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może próbowałeś innych dobrych piw i Ci przeszedł smak na marketowe lagery? Ja dzisiaj piję niefiltrowanego Staropramena z Lidla i parszywości tego trunku nie da się opowiedzieć słowami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tych lepszych piw się przewinęło, przed chwilą na przykład skończyłem "klasyczne" a ja pale ale od Pinty. Ostatnia dobra warka Toporka na jaką udało mi się trafić była gdzieś na początku lipca jak byłem w Bieszczadach. Wcześniej trafiały się gorsze, teraz od kilku miesięcy tylko same tragiczne. Nawet taka Perła Export smakuje dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nawet pozytywnie zaskoczyl mnie ten nowy komes porter malinowy - wlasnie se popijam;) to pewnie dlatego ze lubie chili, smak a zwlaszcza aromat zdominowany jest przez sok malinowy ale czuc tez wanilie i zwyklego portera komesa. nie planowalem tej degustacji ze wzgledu na opinie ze jest za slodki (ten z wiorami debowymi wcale nie jest mniej slodki;) ale zaczelo cos mnie brac i se pomyslalem ze na przeziebienie pomoze. piwo ma radlerowska pijalnosc (pomagaja tu papryczki chili) i chcialbym napisac ze drugie dno... no ale nie jestem pewien;) nie wiem czy kiedys powtorze ale nie zaluje ze sprobowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Przyjaciel z Czech przyjechał. Dzisiaj lekarstwem więc jest :

 

attachicon.gif20161204_124144.jpg

 

Słabe w alko, ale smaczne, delikatne i niepasteryzowane :)

 

PS. Sorry ale nie wiem jak obrzucić to zdjęcie w iPadzie :(

wchodzisz w zdjęcie, potem klikasz takie jakby 3 korektory (drugie od lewej strony na dole) potem klikasz na obracanie i możesz obracać o konkretną liczbę stopni albo o 90 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend w Toruniu minął mi pod znakiem piernikowego piwa z browaru Jan Olbracht.
No obłędne jest, pijalność rewelacyjna, lekkie, przyjemne, z mocnym akcentem piernika i przypraw korzennych. Rewelacja!

Aż kupiłem 3 litry na powrót do domu :D

Zdjęcie nie moje, google grafika pomógł znaleźć.

cb4c0-324598.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja ostatnio cały czas piję Żywca APA, zwanego ŻAPA. Może nie jest to jakaś rewelacja, ale łatwo dostępny i w miarę tani do wypicia na co dzień ;)

 

Piwo na miodzie gryczanym, z Biedronki. Fajne piwko :)

 

A cóż to za jedno? Te z Jabłonowa? Tak jak nie przepadam za miodowym piwem, ani tym bardziej za miodem gryczanym to to piwo mi nawet smakowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne ogólnie dostępne, jakie potrafię wypić z przyjemnością. Teraz w małej puszce. Śliczny jest:)

 

cdd2577e302bdae4018a59eb4ae876b7.jpg

Gdzie można kupić skoro ogólnodostępne :) ?

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności