Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie testuje Vato Loco z Browaru Jana, bardzo przyjemne, aromat mocno tropikalny, goryczka taka wyższa klasa średnia ;) Na lato myślę byłby super.

63068639c5303c78e75238de6c32347d.png

I czeka na mnie jeszcze Rowing Jack, którego piłem kiedyś może raz, jestem ciekaw, bo to w sumie chyba klasyka (?), a jestem ostatnio mocno zajawiony na IPA, AIPA itp.

 

rowing-jack.png

 

edit: doszedł jeszcze Modern Drinking z Pinty i z tych trzech chyba mi najbardziej zasmakował :)

link_04rvCuoOxw4SrLrbJTmv2EfPPt98NUom,w3

Edytowane przez wojt_bb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staropramen Nefiltrovany
Kupiłem wczoraj w Tesco za jakieś 3-4zł i ogromne rozczarowanie. Wzięty bez większego namysłu. Etykieta sugeruje że jest to pszeniczniak, czytając dokładniej etykietę wychodzi że pszenica jest tylko dodatkiem. No trudno, będzie jakiś udziwniony lager. Biorę pierwszego łyka po otwarciu i co? Tragedia. Jakoś strasznie wybredny co do piwa nie jestem tak tego nie dało się pić - po kilku łykach byłem zmuszony do wylania całej butelki. Nie zwróciłem uwagi na datę, jedyne wytłumaczenie to jakaś tragiczna warka albo piwo po terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gif20160321_231314.jpg

 

Zdecydowanie za zimne. Jest beczka, wanilia, kokos, bourbon i nuty chmielowe. Brakuje wiecej slodowosci i slodyczy, zeby piwo bylo pelniejsze, bardziej wyraziste i bw pelna geba. Ogolnie calkiem niezle biorac pod uwage ostatnie rozczarowania od doktorow.

mi juz lezakuja wszystkie ale sie zastanawiam czy bw lezakowac ze wzgledu na chmiel. risy napewno bede pil przynajmniej w ostatni dzien daty waznosci ale waham sie z bw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podjechałem do Chmielarni z zamysłem kupienia dwóch milk stout'ów na wieczór. Skończyło się na jednym milk stout'cie (Gabinet Iluzji z Piwoteki) i Sabacie Czarownic (który mi ciężko do czegokolwiek zakwalifikować).
Gabinet Iluzji - piękna barwa (czarny jak smoła, pianka dość długo się utrzymuje). W smaku, jak to milk stout - dobre, ale bez rewelacji. Poleciłbym do dobrego obiadku. Takie 7/10
Sabat Czarownic - kolor... delikatnie mówiąc nie zachęca. Jest sraczkowate, piana słabo się trzyma. W dodatku lekko mętne i zostawia osad na ściankach. W zapachu czuć słodycz i banany. Ale w smaku... To piwo albo się pokocha, albo znienawidzi. Bardzo trudny do opisania smak. Lekko słodkie, ale czuć też goryczkę. Poleciłbym je do dziczyzny. Narobiło mi mega smaka na pasztet z sarny... Dałbym też 7/10.

Edytowane przez Arkusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ktoś z was zbiera kapsle po piwach? Ja mam na razie 105 kapsli.

Znajomy kapsli to ma z dwie pełne szuflady na ubrania, zbiera i szuka inspiracji na ich zagospodarowanie :)

 

To jak by co to mam 3 szt. kapsli tzw. "dziewice", czyli nie butelkowane na wymianę z Browaru Sto Mostów :)

Ja swoje kapsle przechowuje w klaserze ze specjalnymi stronami z miejscem na każdy kapsel osobno, jedyny minus że po częstym przekładaniu kapsli odklejają się kieszenie na kapsle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to chyba trzeba będzie poczekać na konflikt nuklearny jak w Falloucie żeby kapsle nabrały wartości :P

To widocznie jest skoro kapsle mają swoją kategorię na Allegro: http://allegro.pl/kapsle-i-porcelanki-kapsle-12201

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to chyba trzeba będzie poczekać na konflikt nuklearny jak w Falloucie żeby kapsle nabrały wartości :P

To widocznie jest skoro kapsle mają swoją kategorię na Allegro: http://allegro.pl/kapsle-i-porcelanki-kapsle-12201

 

 

Ładny kosmos :Dhttp://allegro.pl/browar-gosciszewo-nr-1-niebutelkowany-i6114755369.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

kurde zlapalem sie ostatnio na tym (a dzisiejsza degustacja tylko to potwierdzila) ze wydaje kupe kasy na kraftowe piwa i praktycznie nic z tego nie mam. w najleprzym przypadku piwo mi poprostu smakuje ale jakies zaskoczenie typu "omg to geniusz piwowara czy tak im to przypadkiem wyszlo" zdaza sie strasznie rzadko. pilem dzis angileskie sniadanie z pinty - z data 10.26 wiec chyba swieza warka - no poprostu tragedia, smak i zapach jak ze starego bojana czarnego czyli tylko karmel. nie wiem moze dlatego ze pilem dzis z kieliszka do wina bo mi sie sensoryk zepsul ale nie spodziewalem sie az takiego szitu. teraz pije potiomkina z radugi - tez bym sie pewnie wku... jakbym kupil to jako risa a nie byl uprzedzony co to rzeczywiscie bedzie;) ale przynajmniej sie przyjemnie pije tego american stouta - mimo niezbyt ulozonego alko bardzo pijalne i chyba juz sie porobilem tak wiec zakoncze szybko moj wywód polecanka - wlasnie z radugi - big sleep - pierwszy polski barley wine jaki pilem ktory rzeczywiscie ma te nuty charakterystyczne dla stylu oraz z tego samego browaru naked city (belgian ipa) smaczne i pamietam ze mnie zaskoczylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

robie wlasnie te bw od doctorow najpierw lezakowany w beczce po brandy teraz po burbonie - kurde chyba zaszkodzilo im lezakowanie bo po pierwsze nie czuje zadnej roznicy miedzy nimi a po drugie nie czuje beczek :( gdzies tam obilo mi sie o uszy ze jeden z tych kolesi z doctor brew nie polecal lezakowania - ja sie obawialem ze chmiele na swiezo sie beda zabardzo udzielac ale teraz zaluje ze lezakowalem:/ fuck!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności