Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

@up - ciekawe jest to co piszesz, bo mi ten pils z manufaktury wydaje się smaczny - może nie tak, jak Raciborski pils, ale daje radę.

 

Ja dzisiaj jadę coś dokupić - narazie odświeżyłem sobie (przez sentyment do nazwy) Bydgoskie (średniawka) i Kujawskie (lepsza średniawka) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechalem sie dzis do lidla i cos podejzanie wszystko stoi prawie w pelnym komplecie

sprawilem se wszystko (oprocz jagodowego) z lubuskiego i cos tam jeszcze no i musze przyznac ze troche mnie rozczarowal porter

jakis taki malo zlozony,warzywny z taka slodycza ale slodzikowa bardziej, niezbyt dobry:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lidlowej oferty z czystym sumieniem polecam Komes porter - jak ktoś lubi ten styl nie powinien sie zawieść..Grand Imperial Porter z Ambera też daje radę choć IHMO słabszy...

A ten z Witnicy....Cóż kupiłem 2 butelki - pierwsza dała się wypić - bez rewelacji, ale może być...Druga poszła w zlew (zgniłe warzywa..., piwo zapsute)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, niektóre z lildowego asortymentu mają krótki termin przydatności. Nie wiem, by zachęcała mnie do zakupu data z niecałymi dwoma tygodniami do upływu terminu.

 

Kolejna butelka vilniaus alus – nie zawodzi. Svyturys się zepsuł, to chociaż to zostało mi z dobrych litewskich piw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam Wasze posty i.....zaraz mi język do dupy wpadnie ;) . U mnie suszarnia, jestem szósty dzień na antybiotyku ...........jeszcze osiem dni a będę mógł zanurzyć swoje białe podniebienie od tabletek w piwie .

Spiżarnia i lodówka pęka w szwach bo co chwilę coś dokupuję .. Ostatnio myślałem nad dodatkową lodówką bo w głównej lodówce same niepotrzebne rzeczy jak jedzenie itp... po prostu się to nie mieści .W spiżarni tzn garderobie :) w której jedną ścianę zarezerwowałem sobie na piwo temperatura nie zniża się poniżej 18 C . Tu trzymam Belgię , Portery, Ris-y itp wszystko powyżej 8 % lub refermentowane . Dodatkowa lodówka to kolejny pożeracz prądu i miejsca .a szukam czegoś mniejszego na np. piwa pszeniczne tzw wity-srity lekkie piwa itp ... w klasie A++++++++++

Edytowane przez maciekp711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porter z browaru Kormoran - ogólnie całkiem dobry porter, ale strasznie czuć w nim alkohol, nawet jak na portera. Dodatkowo Burmistro Kartusis Sviesusis... Dziwne to piwo. W zapachu i smaku jakby lekko miodowe, prawie niewyczuwalna goryczka, ale tak na jeden raz całkiem przyjemne, a mojej dziewczynie bardzo zasmakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima się zbliża więc powoli przechodzę na ciemne piwa..tutaj jestem tradycjonalistą i chętnie przyjmuje portera z żywca. Jednak moim numerem 1, może dlatego, że wychowałem się na tym ;), to kaper.

pozdrawiam,

pasha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeetam - Kasztelan chadza po 1,99 bardzo często ;) . Kiedyś, dawno, dawno temu to było przyzwoite piwko, teraz ... cóż ... obecność na rynku mu nie służy.

Dawno temu to Kasztelan się nazywał po prostu Kasztelańskie i nie był dobrym piwem , wszyscy to chlali w moim regionie bo nie było wyboru . Dziś wymyślili niby-Niepasteryzacje i kuszą biednych klientów niby-Świeżym piwem . Klienci udają że im smakuje a oni udają że nie-pasteryzują

Edytowane przez maciekp711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początki Kasztelana były obiecujące. O Kasztelańskim nie wspominam (mam rodzinę w okolicach Sierpca, gdzie kiedyś to robili) - to było piwo na żniwa w sam raz - tanie i ... tanie ;).

Moje strony ... ja w okolicach Żuromina :) a na pole pamiętam wino mieszane z wodą gazowaną :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj jadę coś dokupić - narazie odświeżyłem sobie (przez sentyment do nazwy) Bydgoskie (średniawka) i Kujawskie (lepsza średniawka) ;)

te bydgoskie z zielona okladka? jakbym je pil z zawiazanymi oczami to nigdy w zyciu bym nie odgadl ze to piwo pije

jakas woda mineralna z kurortow leczniczych, albo woda pita ze szklanki w ktorej byla kiedys herbata z cytryna i miodem (wczesniej jescze wyplokana;)

pewnie wiecej skojazen mial moj zlew w koncu dluzej obcowal niz ja z tym napojem;)

natomiast lubuski chmiel (szyszki na okladce) bardzo bardzo w moim stylu i jak narazie najleprze z tego przegladu piw polskich jak dla mnie. jeszcze pare zostalo do sprobowania ale jakos tak mi nie spieszno idzie ogolnie z degustacja..

wogle mam wrazenie ze te browary rzucone na lidl sa jakies gorsze niz te kupione kiedys w innych sklepach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molly IPA z Doctor Brew. W koncu znakomite polskie piwo. Dla fanow West Coast IPA bardzo polecam. Nie pijcie zmrozonego, dajcie sie uwolnic aromatom. Grand Prixa dawno nie pilem, ale to mu powaznie zagraza i pacnie tak swiezo.

 

20141016_210218.jpg

Edytowane przez zibra
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie mojego skromnego udziału w ostatnim piwnym przeglądzie Lidla:

Kujawskie bursztynowe (Krajan) – jest ok. Cena jednak nie zachęca do dalszych zakupów, Ciechan Wyborny czy Lwówek Książęcy lepszy IMO, a tańszy.

Pszeniczne z Witnicy – Bez szału. Jakościowo stawiam na równi z Pszeniczniakiem z Ambera, choć do gustu bardziej przypadł mi tej drugi. Cena również podobna... bez promocji IMO nie warto, 4 zł to za dużo.

Komes potrójny złocisty – jeśli ktoś lubi mocne piwa to polecam. Bogactwo smaków zaskakujące w tak niskiej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komes potrójny złocisty – jeśli ktoś lubi mocne piwa to polecam. Bogactwo smaków zaskakujące w tak niskiej cenie.

 

Wczoraj mnie podkusiło, takiego świństwa dawno nie próbowałem. Poszło w kanalizację.

Edytowane przez sp5it
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Komes potrójny złocisty – jeśli ktoś lubi mocne piwa to polecam. Bogactwo smaków zaskakujące w tak niskiej cenie.

 

Wczoraj mnie podkusiło, takiego świństwa dawno nie próbowałem. Poszło w kanalizację.

 

Moja współlokatorka miała podobną opinię. To tak jak z serami pleśniowymi, nie każdy je lubi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to Tripel Blond z Corneliusa się nieźle udał a cena około 4-5 zł za 330ml , Można ? można :)

A jak przeliczyć na litry to wychodzi co najmniej złotówkę więcej niż Komes.

 

Zresztą jak można mówić o "nieudanej interpretacji"? Rozumiem, gdyby chcieli skopiować... Ocena interpretacji produktu opiera się na gustach pijących i nie ma o czym dyskutować – piwo jakościowo jest godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, za Corneliusa dałem 3,99 zł w Tesco ale mniejsza z tym , ja nigdzie nie napisałem że piwo nie jest godne polecenia lub nawet że mi nie smakuje . O interpretacji stylu mówię biorąc pod uwagę wytyczne BJCP a Komes do tych wytycznych dążył tworząc Komesa potrójnego przynajmniej to wywnioskowałem czytając kontrę na której jest napisane jako o tradycyjnym stylu .

Polecam Komesa potrójnego jako Komesa potrójnego . Jeżeli ktoś się chce napić Tripla polecam poszukać czegoś innego i tylko tyle , nie ma co robić burzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności