Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

mysz do fps


overse

Rekomendowane odpowiedzi

Logitech MX518 ! Klasyka gatunku i w dodatku ciężko ją zajechać :D

Ja mam DA 3500dpi (respawn) i od ponad 2 lat mi służy bez problemu więc nie wiem jak wy używacie tych myszek (wszędzie opinie, że myszka pada szybko, a wcale tak nie jest i obstawiam, że piszą to fanboye Roccata bądź stealseriesa.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnej technologii nie jest problemem wybór myszy, a ustawienia, czyli częstotliwość magistrali (usb ofc), brak przyspieszenia ruchu kursora, brak akceleracji wstecznej, dopasowanie do gracza etc. Jak ktoś jest trochę sprytny to nawet może sobie sam stworzyć krzywą przyspieszenia w rejestrze.

Oczywiście mówimy o gryzoniach z ogonkiem (bo nawet najlepsza wireless jest o d*** potłuc do fps). No i nie "noname" z targu za 10 PLN...

Sam teraz z powodzeniem używam m100 i na headshoty nie narzekam. Trochę jest z tym jak w fotografii - niektórzy twierdzą że to aparat robi dobre zdjęcia. A inny pudełkiem po zapałkach na kawałku kliszy zrobi arcydzieło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem się nad mx518 używaną na allegro chodzą około 70-100 zł, jednak jest dużo cięższa od Razer DA i nie wiem czy zdołam się do niej przyzwyczaić, łapy nie mam nie wiadomo jak dużej...

A4tech zupełnie odpada, nie chce czegoś gorszego od Razera. Jeśli chodzi o g400 to słyszałem że wystepuje u niej zjawisko interpolacji, szczególnie w pionie, jak zapłacę za mysz ponad 100 zł to chciałbym żeby była bez tego typu wad :))

Bywalec: rzeczywiście masz rację, jednak tu przede wszystkim chodzi o dokładność myszy (tego nie ustawisz w żadnym rejestrze itp), oraz jej kształt tj musi dobrze leżeć w dłoni, żebym mi ręka nie zdrętwiała w ciągu gry :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem parę myszek- razery, logiego, roccat, qpad... i zostałem z x7... Powiem wam tak, znam ludzi którzy wymiatają naprawdę i lecą na starej kulkowej myszce... Sensory, nie sensory- kwestia przyzwyczajenia. Gramy na jakieś myszce i z czasem człowiek robi skilla i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem się nad mx518 używaną na allegro chodzą około 70-100 zł, jednak jest dużo cięższa od Razer DA i nie wiem czy zdołam się do niej przyzwyczaić, łapy nie mam nie wiadomo jak dużej...

A4tech zupełnie odpada, nie chce czegoś gorszego od Razera. Jeśli chodzi o g400 to słyszałem że wystepuje u niej zjawisko interpolacji, szczególnie w pionie, jak zapłacę za mysz ponad 100 zł to chciałbym żeby była bez tego typu wad :))

Bywalec: rzeczywiście masz rację, jednak tu przede wszystkim chodzi o dokładność myszy (tego nie ustawisz w żadnym rejestrze itp), oraz jej kształt tj musi dobrze leżeć w dłoni, żebym mi ręka nie zdrętwiała w ciągu gry :))

 

w g400 to zjawisko występowało w starej serii, w najnowszej już to zjawisko nie zachodzi. nowa seria charakteryzuję się przezroczystą naklejką i czarnym napisem "Logitech".

ponawiam pytanie co się stało z DA? i która to wersja 1800dpi czy 3500dpi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem parę myszek- razery, logiego, roccat, qpad... i zostałem z x7... Powiem wam tak, znam ludzi którzy wymiatają naprawdę i lecą na starej kulkowej myszce... Sensory, nie sensory- kwestia przyzwyczajenia. Gramy na jakieś myszce i z czasem człowiek robi skilla i tyle :)

 

Nie mogę się nie zgodzić :) A co do wytrzymałości, ja wciąż mam razer diamondback, którą kupiłem chyba w 2004 albo 2005 roku, logo wytarło się parę lat temu ;), ale sama mysz działa wciąż bez zarzutu,a spadła niezliczoną ilość razy :)

Edytowane przez fuzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnej technologii nie jest problemem wybór myszy, a ustawienia, czyli częstotliwość magistrali (usb ofc), brak przyspieszenia ruchu kursora, brak akceleracji wstecznej, dopasowanie do gracza etc. Jak ktoś jest trochę sprytny to nawet może sobie sam stworzyć krzywą przyspieszenia w rejestrze.

Oczywiście mówimy o gryzoniach z ogonkiem (bo nawet najlepsza wireless jest o d*** potłuc do fps). No i nie "noname" z targu za 10 PLN...

Sam teraz z powodzeniem używam m100 i na headshoty nie narzekam. Trochę jest z tym jak w fotografii - niektórzy twierdzą że to aparat robi dobre zdjęcia. A inny pudełkiem po zapałkach na kawałku kliszy zrobi arcydzieło :)

 

a ja sprawilem sobie g700 po roccacie kone +, a wczesniej a4techu x7 i jakis nie zauwazylem zadnych niedostatkow. grac gram akurat bardzo duzo [no moze ostatnio mniej nieco] i glownie w fpsy wlasnie.

 

w sumie jedyny jej mankament to dosc sztywny kabel do ladowania, ktory jest sporym problemem jak np bateria padnie podczas jakiegos spara czy ligi. jednak jej ksztalt mi najbardziej spasowal i jednak chyba to wlasnie jest najwazniejsze w myszce. co z tego, ze roccat za 300 zl. byl teoretycznie oh ah, jesli nie mogl sie czlowiek do niej przyzwyczaic i przez pare miesiecy go denerwowal.

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem się nad mx518 używaną na allegro chodzą około 70-100 zł, jednak jest dużo cięższa od Razer DA i nie wiem czy zdołam się do niej przyzwyczaić, łapy nie mam nie wiadomo jak dużej...

A4tech zupełnie odpada, nie chce czegoś gorszego od Razera. Jeśli chodzi o g400 to słyszałem że wystepuje u niej zjawisko interpolacji, szczególnie w pionie, jak zapłacę za mysz ponad 100 zł to chciałbym żeby była bez tego typu wad :))

Bywalec: rzeczywiście masz rację, jednak tu przede wszystkim chodzi o dokładność myszy (tego nie ustawisz w żadnym rejestrze itp), oraz jej kształt tj musi dobrze leżeć w dłoni, żebym mi ręka nie zdrętwiała w ciągu gry :))

 

w g400 to zjawisko występowało w starej serii, w najnowszej już to zjawisko nie zachodzi. nowa seria charakteryzuję się przezroczystą naklejką i czarnym napisem "Logitech".

ponawiam pytanie co się stało z DA? i która to wersja 1800dpi czy 3500dpi?

 

ta naklejka jest na spodzie?

DA poprostu czasami nie wiadomo dlaczego "gaśnie", to jest sekunda ale zdarza się średnio co dwie minuty, cholera wie dlaczego, porty usb są ok, bo stara IE 1.1 działa normalnie bez zacięć ( z drugiej strony zastanawiałem się na microsoft IE 1.1 od steelseriesm albo nad większą 3.0 bo i tak grałem na DA na 450 dpi), przeinstalowywałem sterowniki w DA i jest dokładnie to samo. Czasami przy szybkich ruchach myszka nie przemierza takiej drogi jak przy wolnych, jak ktos grał dużo w fps wie o czym mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Do 100zł tylko i wyłącznie gigabyte m6900v2.

Do 150zł CM Alcor

Do 200zł Zowie fk1/fk2 lub ss rival

 

Zapomnij o myszkach a4tech, tracer i innych badziewiach.

Edytowane przez mRk303
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności