Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rockbox a Samsung R0


nucc

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

W sumie na razie jest to jeszcze w - powiedzmy - fazie beta. Trzeba ściągać oficjalny firmware po czym zmodyfikować gp wkompilowując kilka modułów i umieszczając na odtwarzaczu parę skryptów.

Osobiście czekam na skończoną, stabilną wersję. Wolę nie ryzykować bricka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak z obowiązku: dotarł do mnie dzisiaj R0 i wrzuciłem już na niego Rockboxa. Funkcjonalnie w porównaniu do softu Samsunga nie ma porównania. Ergonomia też o wiele lepsza, oryginalny soft zaczął mnie irytować po godzinie.

A instalacja jest banalna, instalujemy odpowiedni soft, wrzucamy loader i katalog z Rockboxem i w momencie uruchamiania trzymamy d-pad wciśnięty.

Na razie wygląda na to, że jest całkiem stabilnie.

Po sesji postaram się napisać więcej, jeśli kogoś to jeszcze interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R0 spodobał mi się. I wcale nie narzekam na zbyt wielką ilość basu w połączeniu z SE215, choć nadal moim ulubionym połączeniem zostanie Audeo + E2 ;) Za to zdziwiłem się jak świetnie spisuje się zRBowany R0 z HD380, oj często będę ten zestaw chyba męczył.

Na razie nie udało mi się jeszcze zawiesić RB więc mogę twierdzić, że jest stabilny.

Więcej o brzmieniu napiszę po sesji, kiedy będę mógł na spokojnie usiąść i się z nim zapoznać. A może nawet krótką recenzję wysmaruję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest tabelka Port Status:

 

http://www.rockbox.org/wiki/Main/SamsungYPR0#Port_Status

 

"Storage handled by Linux. However, we need to mount the sdcard ourself (TODO)"

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

07.10.2012 pojawiała się stabilna wersja rockboxa na YP-R0. Pierwszy raz mam doczynienia z rockboxem więc napiszę kila moich spostrzeżeń:

 

- Brzmi "czyściej" niż oryginalny soft. Niestety wyciąga niedoskonałości z mp3-k o bitrare < 320kbps.

- Fantastyczny equalizer; Jednocześnie możemy equalizować 4 dowolnie wybrane częstotliwości z regulacją zbocza opadającego każdej z nich (tzw. Q-slope). To jest wystarczający powód by zainstalować ten soft.

- Soft jest bardzo szybki, nie przycina się.

- Są narzędzia typu: kompresor dynamiki, dithering, crossfeed.

- Sortowanie utworów według chyba wszystkich możliwych kryteriów, również po folderach.

 

Patrząc na możliwości kontroli brzmienia jakie oferuje rockbox, rozwiązania które stosują w swoich odtwarzaczach producenci (najczęściej są to tylko tzw. presety) wzbudzają u mnie jedynie uśmiech politowania. Choć z drugiej strony to ciekawe że kliku programistów hobbistycznie stworzyło znacznie lepsze oprogramowanie niż to wyprodukowane przez wielkie korporacje.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć z drugiej strony to ciekawe że kliku programistów hobbistycznie stworzyło znacznie lepsze oprogramowanie niż to wyprodukowane przez wielkie korporacje.

 

'coz they don't care

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, po co korporacja ma się zajmować ulepszaniem softu? Bez sensu, przecież to generuje koszty. Jedynym celem istnienia korporacji jest maksymalizacja zysków, a nie opracowywanie przemyślanych urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

To najprostszy proces instalacji rockboxa na r0 jaki znalazłem.

 

Dobra masz na szybko*:

- ściągasz zmodyfikowany soft samsunga (https://app.box.com/s/y852jfzwjmjonjpwgty3)

- wypakowujesz to co ściągnąłeś i wrzucasz plik na odtwarzacz podłączony do kompa (wcześniej w ustawieniach połączenia usb w r0 ustaw sobie tryb msc)

- ściągasz rockboxa http://build.rockbox.org/data/rockbox-samsungypr0.zip - rozpakowujesz kopiujesz folder .rockbox na odtwarzacz

- rozłączasz r0 z kompa, włączasz odtwarzacz - czekasz chwilę na aktualizację

- jak nie było problemów wszystko działa, przy włączaniu masz ekran startowy i wybierasz czy chcesz odpalić rockbox czy soft samsunga.

 

*serio proponuję poczytać najpierw tutorial w całości, zawsze jakieś problemy mogą wyniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności