Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jak Tworzyć Playlisty W Serii Mxxx?


Buffot

Rekomendowane odpowiedzi

Nie,nie wgrywalem list m3u. Juz wiem dlaczego tak jest.Jak zgrywa sie muzyke w trybie MTP,odtwarzasz czyta nazwy plików a nie tagi !! (dlatego w niektorych piosenkach mialem wszystko w tytule) ale dalej nie moge sortowac przez Tagi,Byc moze to wina Windows Media Player.A przez winampa cos mi sie wiesza:( Bede probowal dalej.

W Winampie mam jeszcze błąd bladwinampayv4.jpg

 

Ps . Nie wiem jak u was,ale u mnie w tym trybie piosenki strasznie dlugo sie kopiuja na mp3 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie,nie wgrywalem list m3u. Juz wiem dlaczego tak jest.Jak zgrywa sie muzyke w trybie MTP,odtwarzasz czyta nazwy plików a nie tagi !! (dlatego w niektorych piosenkach mialem wszystko w tytule) ale dalej nie moge sortowac przez Tagi,Byc moze to wina Windows Media Player.A przez winampa cos mi sie wiesza:( Bede probowal dalej.

 

Ps . Nie wiem jak u was,ale u mnie w tym trybie piosenki strasznie dlugo sie kopiuja na mp3 !

Nie zgodzę się, że w trybie MTP odtwarzacz NIE CZYTA tagów, a nazwy plików. Sprawdzałem, u mnie jak najbardziej czyta tagi!

Nie wiem dlaczego Winamp Ci się wiesza, ale powiedz jaką masz wersję Winampa - ja uzywam 5.3 i wszystko jest Ok.

 

Niestety nie rozumiem Twojeo PS - masz pliki innego typu niż mp3 i przesyłasz je do odtwarzacza jednocześnie konwertując z tego formatu do mp3?? Czy raczej chodzi Ci po prostu o kopiowanie do odtwarzacza utworów mp3 i to trwa u Ciebie długo?

To zmartwię Cię - u mnie chwila moment - jeden utwór kopiuje się w 2-3 sekundy. Może sprawdź czy w kompie masz USB 2.0.

 

Jedyny problem jaki ja zauważyłem to taki, że jak miałem playlistę wgraną przez Media Library w Winampie to po usunięciu plików playlista nadal jest widoczna, ale pusta (No files). Ponowne wgranie tej samej playlisty wraz z plikami powoduje, że teraz mam dwie o tej samej nazwie z tym, że jedna pusta! Trzeba kasować przez Winampa (Usuń playlistę i pliki) wtedy jest dobrze. Ale pobawię się tym jeszcze, może do czegoś dojdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Kurcze nie wiem dlaczego sie tak dzieje , mam winampa 5,24 ale sciagne nowsza wersje i wyprobuje.

2.Moze nie odczytuje tagow przez tego WMP i widzi je jako normalne pliki?

3.Chodzilo mi o kopiowanie do odtwarzacza mp3.Sprzet nie jest stary mam WIN xp sp2 wiec usb2 jest.

Testy trwaja ,ale powoli trace cierpiliwość :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc stałem się posiadaczem Sansy M250 - głównie dzięki opiniom na tym forum.

Mój sposób na playlisty (bo w tych robionych WinAmpem oczywiście brakuje utworów)

- cała muzyczka w folderze Audible (oczywiście w folderach, których Sansa i tak nie widzi)

- playlisty robione programem Mp3tag, wrzucone albo do folderu z kawałkami, które są na liście, albo luzem w folderze Audible - nie zauważyłem różnicy w działaniu

- w nazwach plików nie może być polskich liter - odtwarzacz ich wtedy nie widzi. Nie wiem, czy dotyczy to także tagów - ja pozmieniałem polskie litery i tu i tu. Tak na wszelki wypadek :)

 

Na razie działa :) Wrzucilem do Sansy 22 albumy, z każdego zrobiłem playlistę i w żadnej nie brakuje utworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już w tym wątku, że robię sobie playlisty w Media Library Winampa, a następnie wgrywam je za pomocą Winampa. (Oczywiście odtwarzach MUSI być MTP, a nie MSC.) Nie ma wtedy problemu z polskimi literami w nazwach pliku, ani z brakiem utworów w playlistach, itp. Jest to niestety mało wygodne. I W końcu znalazłem rozwiązanie - z zupełnie innego powodu zainstalowałem Windows Media Player 11. I teraz zarządzanie playerekiem w trybie MTP jest o wiele wygodniejsze. MP3 wgrywam normalnie przez drag-and-go, całe foldery do playerka. Następnie prawoklik na dany folder (dla którego chcę stworzyć playlistę) i... magiczna pozycja menu Utwórz listę odtwarzania. Pojawia się plik .pla, któremu nadajemy własną nazwę i tadaaa... Ja przenoszę je wszystkie do foldera Playlists, a mp3 mam w podfolderach foldera Music.

 

PS. Niestety po aktualizacji WMP do wersji 11, nie są widoczne foldery systemowe Dane i Nośnik, jak to miało miejsce w przypadku gdy miałem WMP 10. Ale to chyba można nawet zaliczyć na plus, gdyż dane inne niż obsługiwane przez odtwarzacz można po prostu wrzucać do folderów gdziekolwiek. Poprzednio funkcję pendrive'a pełnił folder systemowy Dane, a folder Nośnik był przeznaczony na pliki muzyczne.

 

-- EDIT --

Wybadałem jeszcze, żeby w playlistach mieć nazwy utworów, a nie nazwy plików (np. z numerami), pliki w folderach powinny mieć nazwy w postaci: numer_kolejny_utworu spacja myślnik spacja nazwa_utworu kropka mp3. Wtenczas w odtwarzaczu w playliście pojawi się jedynie nazwa_utworu w kolejności determinowanej przez numer_kolejny_utworu. Przykładowo, pliki w folderze Artysta1\Album1 mają nazwy:

01 - Utwór 1.mp3

02 - Utwór 2.mp3

03 - Utwór 3.mp3

 

Wtedy w playliście będą wyglądać tak:

Utwór 1

Utwór 2

Utwór 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja bym zaktualizował Windows Media Player. Miałem podobne zachowanie na starym kompie, wprawdzie WMP 10, ale starsza wersja. Pomogła instalacja aktualizacji dla WMP 10 dostępnej na stronie Microsoftu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem inna nieco metode na stworzenie PLayListy -w trybie MSC -szybko i sprawnie

jedynie czego bedziemy potrzebowac to programu Mp3tag

 

Przedstawie to w ŁOPATOLOGICZNY sposob aby kazdy mogl sobie z tym poradzic

to tez wybaczcie jesli komus ten opis wyda sie trywialny :)

 

Na naszym odtwarzaczu w katalogu - AUDIBLE - towrzymy Folder - katalog (nazwac dowolnie) gdzie pakujemy wybrana muzyke (mp3)

 

powinno to wygladac np Tak - (taki przyklad gdyby ktos dalej nie wiedzial o co kaman)

Moj komputer => DYSK[X:] [sansa M230/240/250] => AUDIBLE/TECHNO/(i tu wgrywam pliki mp3)

 

teraz w

programie mp3tag klikami PLIKI => zmien folder => i odzukujemy na odtwarzaczu stworzony przez nas katalog z muzyka. np H:/AUDIBLE/TECHNO/

 

W programie zaladuje sie lista Piosenek

 

teraz klikamy na PLIKI => LISTA ODTWARZANIA(wszystkie pliki) => i program poprosi nas o podanie katalogu gdzie ma zapisac dana LISTE i ma byc to katalog GŁOWNY AUDIBLE -na odtwarzaczu

 

czyli ma to wygladac np tak.

AUDIBLE/lista.m3u (zamiast lista mozna podac inna nazwe)

 

i JUZ :D - mozemy cieszyc sie lista - w ten sposob postepujemy dla Wielu Albumow ...

 

Teraz wchodzimy na naszym PLAJERKU

w MENU => Play Music => Playlist i tam juz beda Gotowe Playlisty utowrzone wczesniej przez program ;)

 

mam nadzieje ze sie komus przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Negatyw nalezy zaladowac pliki z PLAYERA i zapisac PLAYLISTE NA PLAYERZE bez przegrywania. Nie wiem jakiego masz winampa ja mam 5.XX i wszytsko jest OK.

 

Playliste nalezy zapisywac w maxymalnie katalogu jednym wyzej juz to opisywalem wczesniej.

 

katalogi

1>2>3>4

 

Jesli mamy pliki w katalogu nr 4 nalezy zapisac playliste w katalogu nr 4 lub nr 3 zapisanie playlisty w katalogu 2 sprawi ze playlista bedzie pusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

udalo mi sie zrobic playliste wg przepisy Buffota i wszystko byloby dobrze, ale zauwazylem jeden mankamnet.

Otoz jak wrzucam na playerek przykladowo dwa foldery, dwie plyty: jedna studyjna, a druga live. I na jednej i drugiej jest ten sam utwor, tylko oczywiscie jeden w wersji studyjnej, a drugi live. Wtedy niestety na druga mp3-ujke nadpisuje sie ta pierwsza studyjne.

 

Nizej przedstawiam kod, gdzie zmienilem nazwe plikow, do nazwy utworow dorzucilem nazwy plyt i nic.

 

Niby z ponizszego kodu wynikaloby, ze jest ok, ale piosenka Emotions z plyty Mtv Unplugged jest tak naprawde ta ze studyjnej plyty Emotions

 

#EXTM3U
#EXTINF:248,Mariah Carey - 01. Emotions
01. Emotions.mp3
#EXTINF:240,Mariah Carey - 01. Emotions - Mtv Unplugged
01. Emotions.mp3

 

pomozcie, co z tym zrobic, zeby dwie piosenki o jednym tytule z roznych plyt sie nie nadpisywaly.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Robie listy tak jak kolega "sjf" może moje spostrzeżania się komuś przydadzą.(szczególnie uwaga)

Opis zrobiłem łopatologicznie z przeznaczeniem dla początkujacych.( przypominam początkujacym, że przed wgraniem muzy należałoby zrobić porządek z Tagami każdej piosenki)

 

Moim zdaniem najłatwiejszy sposób na tworzenie playlisy do SanDisk M240

1- Zainstalować w komputerze Windows Media Player 11.

2- Ustawić odtwarzacz w tryb MTP czyli (menu/settings/USB/Auto Detect)

3- Podłączyć do komputera i poczekać, aż system sam znajdzie i zainstaluje nowy sprzęt (pokaże się

informacja że, sprzęt jest zainstalowany i gotowy do użycia).

Powinien być widoczny jako nowy dysk twardy.

4- Tworzymy(na tym nowym dysku) nowy folder np. Muzyka

5- MP3 do playerka wgrywamy normalnie przez kopiuj i wklej. Najlepiej całe foldery - do folderu

Muzyka. ( czekamy, aż kopiowanie dobiegnie końca)

6- Następnie zaznaczamy wszystkie skopiowane utwory i prawym guzikiem myszy na zaznaczeniu-

wybieramy pozycję menu Utwórz listę odtwarzania.

7- Pojawia się plik .pla któremu nadajemy własną

nazwę i gotowe. Playlista może pozostać w tym samym folderze co muzyka której dotyczy(nie ma

znaczenia . Ja zostawiłem. Jeśli będę wywalał lub kopiował na inny odtwarzacz daną płytę to poleci

razem z playlistą.)

- I mamy np całą płytę, którą, możemy przesłuchać poprzez listę utworów.

- I dalej następna płyta i następną,…. aż nam się znudzi lub braknie miejsca na dysku.

 

Uwaga!! Jak wszyscy wiemy, zdarzają się problemy ze znikającymi piosenkami z playlist. Z moich obserwacji wynika, że dzieje się to najczęściej podczas określania nazwy nowej listy. Jeśli zmienicie nazwę tak jak zwykłemu folderowi piosenki znikają.

 

Mój 100% sposób na pełną listę jest następujący:

Tworzę listę pkt 7> następnie bez zmiany nazwy!! otwieram ją> sprawdzam w zakładce odwołania czy są wszystkie piosenki> (raczej zawsze są wszystkie. Jeśli nie, to lista do kosza i tworzę jeszcze raz –to tylko 5 sekund)>następnie, w tej samej zakładce odwołania, przestawiam piosenki za pomocą takich fajnych strzałek, aby były po kolei ponieważ czasem kilka piosenek jest niezgodnie z numerami, co powoduje, że są tak właśnie wyświetlane w playerku > i ostatnia czynność zmiana nazwy listy. Przechodzimy do zakładki ogólne, zmieniamy nazwę i potwierdzamy Ok. Koniecznie robimy to w zakładce ogólne (nie inaczej!!) Otwieramy listę jeszcze raz aby sprawdzić nasze dzieło i mamy wszystkie piosenki. Hi, hi.

Od czasu jak robię listy tym sposobem zawsze mam wszystkie piosenki na liście.

 

 

Mam nadzieję, że opis przyda się wszystkim początkujacym jak również mającym problem ze znikajacymi piosenkami

Pozdrawiam Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam takie pytanie

zrobilem playliste winampem i zapisalem na sansie m240 tylko dlaczego jest w niej 136 piosenek skoro na mp3 mjest ich 206? co moze byc tego przyczyna

robilem liste w ten sposob ze wczytalem do winampa wszystkie piosenki jakie byly na sansie nastepnie zapisalem je w katalogu w korym znajduja sie utwory. zapisame w M3U8(unicode)Playlist

czy moze nalezolo zapisac M3U Playlist? acha na winampie jest wszstkie 206 kawalkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
a nie znikają wam czasami playlisty?

 

ja wrzucam wykonawce, a w nim mam playliste do niego. czasami coś dorzucam i... nuiektore znikają, np na 15 2sztuki znikaja... playlisty by mp3tag

Rozumiem, że korzystasz z list m3u w trybie MSC. W takim razie NAZWY plików NIE MOGĄ zawierać polskich znaków! Zaobserwowałem, że w odtwarzaczu na listach nie widać utworów, które w nazwach plików mają pl znaki - w tagach ID3 mogą być!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności