Skocz do zawartości

Recenzja słuchawek Brainwavz HM5


mikolaj612

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dołączam do grona zadowolonych posiadaczy Brainwavz HM5.

Wspaniałe słuchawki - patrząc przez pryzmat ceny.

Jestem z nich mega zadowolony :)

 

A ja nie, według mnie były tragiczne. Jak być odniósł je do HiFiManów?

Bo co? Brak basu? Nie były bezpośrednie? Są to naprawdę fajne słuchawki za niewygórowaną cenę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dołączam do grona zadowolonych posiadaczy Brainwavz HM5.

Wspaniałe słuchawki - patrząc przez pryzmat ceny.

Jestem z nich mega zadowolony :)

 

A ja nie, według mnie były tragiczne. Jak być odniósł je do HiFiManów?

Bo co? Brak basu? Nie były bezpośrednie? Są to naprawdę fajne słuchawki za niewygórowaną cenę.

 

 

Nie miały sceny, ciasne, nie były muzykalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Słucham sobie teraz HM5 i albo to jestem jakiś dziwny albo one rzeczywiście są ostrzejsze od DT990 Pro :o

A może mniejsza ilość basu potęguje odbiór góry? Dla mnie one ostre nie były a 990ki łupały basem (fajny to był bas).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo dobre słuchawki, lepiej wyglądają na żywo (na zdjęciach wydawały mi się trochę tandetne), bardzo dobrze leżą na głowie (prawie dwa razy cięższe od moich 681evo), pomimo ciężaru nie czuć ich, można zapomnieć, ewentualnie nakładać na pudełko firmowe (dzięki nismovsky) przez jakiś czas.

 

Dźwięk z moim SMSL M2, szczegółowy, nic nie kłuje, jakby trochę wycofany, za to w miarę uniwersalny. Jestem mega zadowolony, aczkolwiek przydało by się trochę wykopu i soku. Można pobawić się EQ, ale ja nigdy nie byłem zwolennikiem. Scena wąska, tutaj nie jest najlepiej, jednak to przecież słuchawki w pełni zamknięte.

 

Ze swojej strony polecam, jednak przydało by się je polać syropem klonowym :)

 

 

A może bravo v2 na przyzwoitej lampie ?

Edytowane przez Kalitus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja co prawda nie zmieniłem HP100 na HM5 i nie porównywałem bezpośrednio, ale moje wrażenia były takie:

 

- HM100 wywarły na mnie bardzo dobre pierwsze wrażenie, ale im dalej w las, tym mniej mi się podobały; coś nie do końca mi pasowało w sposobie odtwarzania wysokich tonów, ogólna charakterystyka tych słuchawek to V-ka ale nienachalna

 

- HM5 mnie na początku odrzuciły, ale z biegiem czasu stały się moimi ulubionymi słuchawkami. Równiejsze od HP100, mniej rozrywkowe, bardziej monitorowe ale też nie do końca. Na myśl przychodzą mi tu Sennheisery HD600, które też sobie bardzo cenię.

 

Jakościowo obie pary to bardzo dobry wybór w swojej cenie, ale dwie różne szkoły grania. Jeśli lubisz mocny bas w SM HP100, to w HM5 może Ci go brakować. Prezentacja dźwięku będzie na pewno inna, HM5 mogą powodować wrażenie skondensowanego dźwięku podanego "na twarz", podczas gdy HP100 zapewne zaprezentują lepsze wrażenia przestrzenne. Co kto lubi. Mi się w nich najbardziej podoba to, że grają właśnie dość równo, ale dla wielu takie granie może być nudne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A jak z jakością tych HM5? Nie chodzi mi o to jak wyglądają po tygodniu ale po roku czy dłużej? Nie popękały? Nie porwały się kable?

 

 

Mam te słuchawki trochę ponad rok i powiem że kabłąk mają bardzo słaby. Po roku plastik zaczyna się sypać i pękać. Pod tym względem nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy te słuchawki nadają się do słuchania muzyki " w mieście" przez smartfon? Chciałbym zmienić moje wysłużone akg y50 i wyczytałem, że HM5 są super ale nie wiem czy mój iphone da rade napędzić te słuchawki...

no i czy słuchanie 2-3 godzin muzyki da rade w tych słuchawkach czy są średnio wygodne?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od trudności w napędzeniu ich przez iPhone'a bez wzmacniacza słuchawkowego istnieje inny, dyskwalifikujący je to tego celu problem. Są zbyt ciężkie na miasto, a przede wszystkim zbyt mocno uciskające uszy i izolujące je, nie pozwalające uszom "oddychać". Szczególnie latem byłaby to mordęga nie do zniesienia. Do studia i domu świetne, ale na ulicę nigdy w życiu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od trudności w napędzeniu ich przez iPhone'a bez wzmacniacza słuchawkowego istnieje inny, dyskwalifikujący je to tego celu problem. Są zbyt ciężkie na miasto, a przede wszystkim zbyt mocno uciskające uszy i izolujące je, nie pozwalające uszom "oddychać". Szczególnie latem byłaby to mordęga nie do zniesienia. Do studia i domu świetne, ale na ulicę nigdy w życiu!

 

uciskanie na uszy jest latwe do wyeliminowania - trzeba wymienic orginalne gabki na takie lepsiejsze - do znalezienia w mp4nation czy na amazonie

z reszta sie calkiem zgadzam

natomiast jak dotychczas nie znalazlem lepszych sluchawek do 3000zl i ciagle wracam do HM5

w domu oczywiscie

maja jeden "problem" - latwo eliminuja z uzycia "niefajne" zrodla, np ajfony, szajsungi, pecety, makbuki itepe - poprostu "wszystko" w HM5 slychac (co inne sluchawki moglyby ukryc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj słuchałem ich z DX80 i przyznaję, że szału nie było. Odrobinę za jasno, plus braki w sub-basie. Ogólna synergia raczej słaba, chociaż z iModem+E12A było już zacnie. O wiele przyjemniej zagrały mi w porównaniu HP150, ale to już kompletnie inna sygnatura, a ja akurat miałem ochotę na więcej funu.

 

Uciskają głowę, bez dwóch zdań, ale oryginalne pady IMO dają radę i są super wygodne. Na pewno jednak spróbował bym z nimi hybryd i SuperSoft'ów,zdby się przekonać jaki wtedy byłby komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak z jakością tych HM5? Nie chodzi mi o to jak wyglądają po tygodniu ale po roku czy dłużej? Nie popękały? Nie porwały się kable?

 

 

Mam te słuchawki trochę ponad rok i powiem że kabłąk mają bardzo słaby. Po roku plastik zaczyna się sypać i pękać. Pod tym względem nie polecam.

 

Odnośnie pękających widełek to da się je wydrukować na drukarce 3d. Wydrukowałem z pliku z tej strony: https://www.reddit.com/r/headphones/comments/2nhipb/my_nvx_xpt100s_broke_so_i_3d_printed_a/ Plik SLT https://mega.co.nz/#!hwUnALYL!iE8Djtq08OCVf8G5M2GkI2GnTfO2c7oaBT7VFWm_pHo

Pasują bardzo dobrze do HM5 mimo że to właściwie projekt dla klonów NVX XPT100. Takie wydrukowane widełka mocniejsze są od oryginalnych gdyż są pełne. Jedyny problem jest z tym że trzeba wiercić otwory na śrubki (wiertłem 0,8 - 1mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 4 miesiące temu HM5 jako używane (na gwarancji). Dziś zauważyłem, że na obu ramionach pałąka od jednej strony widać pęknięcia, nie wiem czy to było po zakupie, nie zwróciłem uwagi.

 

Gwarancja jeszcze jest do grudnia (Morele), jest jakaś szansa na gwarancję ? Czy kleić to jakoś, żeby dalej nie leciało ?

Edytowane przez STi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie a na jakie pady wymienić? Przyznam szczerze że panorama nie jest tak szeroka jakbym chciał (no nie mam miejsca na monitory :D )

asymetryczne welurowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

witam szanowni koledzy,ktos laczyl HM5 z iModem+ MxM lub moze ZENkiem Duo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności