Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja słuchawek Brainwavz HM5


mikolaj612

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam że bravo nie będzie do nich najlepszym wyborem. Co do samych słuchawek to masz jeszcze moją recenzje ;)

 

Do Jazzu wolałbym słuchawki z lepszą górą... nie to żeby tutaj była zła, ale blachy mogą zabrzmieć lepiej. W dodatku obniżona wyższa średnica i lekko zdystansowana scena sprawiają, że nie są to słuchawki zbyt przebojowe. I owszem cieszą bardzo w pierwszej chwili, ale brak lekkiego szarpnięcia po pewnym czasie daje o sobie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... to co dla jednego jest nudne dla drugiego jest ciekawe, to są bardzo przyjemne słuchawki. ale V2 zrobi z nich taki budyń, no może nie do końca... ale nie wróżę niczego dobrego. Jak koniecznie chcesz hybrydę to raczej bravo V1, albo jakąś inną chińską hybarydkę na jakiejś neutralniejszej lampce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zastanawiam się nad kupnem tych słuchawek, ewentualnie wersji Fischer Audio lub Lindy, i w związku z tym pytanie: czy słuchawki te nadadzą się do korzystania ze źródeł bez używania wzmacniacza słuchawkowego/DAC (np. muzyka z Samsung Galaxy Tab 10.1 czy dźwięk z dobrej plazmy Panasonica)? Pytam, bo na razie nie planowałem dokupować wzmacniacza słuchawkowego. Po prostu potrzebuję solidnych, dobrze izolujących i zapewniających przestrzeń dźwięku słuchawek do domowego zastosowania: muzyka, filmy, gry, tak żeby kobiecie nie przeszkadzać.

 

Myślałem jeszcze o innym modelu - Sennheiser HD 215 II, sprawdzałem je, ale pod względem brzmienia szału nie robią, a HM5 zbierają świetne oceny i bardziej podobają mi się też wizualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

A jak z jakością tych HM5? Nie chodzi mi o to jak wyglądają po tygodniu ale po roku czy dłużej? Nie popękały? Nie porwały się kable?



Zgarnąłem takie o: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0057P09EK/ref=oh_details_o00_s00_i00?ie=UTF8&psc=1 za 51 funtów wraz z wysyłką na terenie UK.
Problem w tym, że te co wziąłem mają uszkodzone opakowanie. Lecą prosto z amazonu. Może będą w piątek.

Edytowane przez aze007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam, liczę że trafiłem na dobry wątek z moim pytaniem

Miał ktoś styczność z padami typu Welur oraz Ultra Soft? Któreś z tych dwóch godne rekomendacji? Logika mówi mi, że pierwsze dłużej wytrzyma, a drugie to jak zapewniają to jest większa wygoda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Jeśli chodzi ci o te pady:

http://audiomagic.pl/akcesoria-audio/brainwavz/21567-nausznice-pady-do-brainwavz-hm5-super-soft.html

http://audiomagic.pl/akcesoria-audio/brainwavz/21568-nausznice-pady-do-brainwavz-hm5-welurowe.html

To mam obie pary i obie są bardzo wygodne. Co do wytrzymałości to się nie wypowiem bo mam je dosyć krótko. Według mnie w obydwu jest ta sama gąbka, również tej samej grubości i różnią się tylko obszyciem. IMO są godne rekomendacji, plus pasują do różnych słuchawek.

 

edit: na stronie kod-rabatowy.pl są kody do audiomagic - 30zł na Ne-600x, -20zł na zkupy powyżej 100, i -5% na wszystko.

Edytowane przez brewamator
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie o te chodzi o te dwie pary.

Miałem możliwość sprawdzenia w dotyku dodatkowej pary dołączanej do pudełka. Odczucie bardzo pozytywne. Są na tyle giętkie i elastyczne iż powinny dostosować się do kształtu głowy i nie odkształcić po dłuższym użytkowaniu.

Jeśli twierdzisz, że w użytkowaniu są zbliżone to zapewne zdecyduje się na welur.

Domyślnie mają Trafić do Takstarów HD6000, więc liczę na lepszą wygodę i poprawę brzmienia.

Dzięki wielkie za porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Dołączam do grona zadowolonych posiadaczy Brainwavz HM5.

Wspaniałe słuchawki - patrząc przez pryzmat ceny.

Jestem z nich mega zadowolony :)

 

A ja nie, według mnie były tragiczne. Jak być odniósł je do HiFiManów?

Edytowane przez NikTaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności