Skocz do zawartości

Recenzja słuchawek Brainwavz HM5


mikolaj612

Rekomendowane odpowiedzi

super,bardzo dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zOrg mnie sie bardziej podoba polaczenie z MxM, staralem sie wyciagnac troche wiecej z gory i dolnego basu


zOrg uzywales eq?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam kolegow, jak sie sprawuja HM5 z DX90?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zyghom napisał:

bardzo mi to polaczenie odpowiada

a uzywam od roku prawie

Dziękuję za opinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To i ja ogrzeję temat uwielbianych HM5, ponieważ moja opinia znacząco różni się od większości.

Niedawno zakupiłem używane HM5 zachęcony samymi pozytywnymi opiniami i porównaniami do Senków HD280/380. Czego się spodziewałem? Wygodnych dobrze izolujących płaskich słuchawek do monitorowania dźwięku, ale i do słuchania muzyki dla frajdy. Byłem do nich nastawiony bardzo optymistycznie, ale zawiodły moje oczekiwania od pierwszego posłuchania. Może błędem z mojej strony było danie im tylko tygodnia, ale nie mogłem ich wytrzymać dłużej.

Niby spełniały wszystkie parametry, o których wspomniałam powyżej (wyjątkiem może być wygoda, ale to dość subiektywne i mi nie podeszły pod tym względem - nic wielkiego), ale to co mnie niesamowicie rozczarowało to jakość dźwięku. Nie jestem bassheadem, nie brakowało mi w nich dołu. Po prostu brzmiały jak tanie słuchawki z tanimi przetwornikami. Nie siedzę w audiofilskiej terminologii, ale dźwięk miał dla mnie jakąś taką ziarnistość. Mam porównanie do HD280, których używałem niestety tylko do monitorowania dźwięku i ani razu do słuchania muzyki dla frajdy, ale zrobiły na mnie zdecydowanie lepsze wrażenie niż HM5. Może nie miałem styczności z wieloma zamkniętymi modelami używanymi do monitorowania (HD280, DT770, HD215 i HM5), ale HM5 nie wydają mi się warte tych pieniędzy. Nawet bezbasowe HD215 grają przyjemniej.

 

Czy ktoś miał podobne odczucia? I czy ktoś jest w stanie lepiej opisać to co miałem na myśli przez tani przetwornik i ziarnistość? :D W tym wątku widziałem chyba tylko jedną lub dwie niepozytywne wypowiedzi, a chętnie usłyszałbym czy jest takich opinii więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Czy ktoś miał podobne odczucia? I czy ktoś jest w stanie lepiej opisać to co miałem na myśli przez tani przetwornik i ziarnistość?  W tym wątku widziałem chyba tylko jedną lub dwie niepozytywne wypowiedzi, a chętnie usłyszałbym czy jest takich opinii więcej

 

Moje wrażenia zależą od źródła dźwięku do którego zostały podłączone. Np. Z takim FiiO X5 były dla mnie "niesłuchalne", a z T4G to jedne z lepszych w atrakcyjnej cenie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

czy wiecie gdzie mogę dokupić otwarte "klapki" ?

gdy zdjąłem obudowę, to nagle stały się moimi ulubionymi słuchawkami!

 

takie: 6861972.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Papier wszystko przyjmie. Jaki jest sens posługiwania się danymi pomiarowymi bez określenia specyfikacji? W tym wypadku bez podania, przy jakim spadku decybeli jest ten zakres częstotliwości. To całkowicie bez wartościowe informacje służące marketingowi i bazujące na niewiedzy osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności