Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Co zamiast popsutych SoundMagic pl12 (tego typu i w podobnej cenie)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Słuchawki te razem z comply bardzo mi pasowały, ale się popsuły (jack), a gwarancja skończyła.

Chciałbym dokanałowe, które by podobnie grały, może trochę lepiej, ale nie (dużo) droższe (nowe pl12 to ok 70zł) ;)

Używałem ich przemiennie z srs300, które też mi pasują, choć pl12 chyba bardziej.

Z tymi pl12, był duży problem z jackiem. W czasie gwarancji przynajmniej z 2 razy wymieniłem je z tego powodu, ostatnia sztuka służyła mi wyjątkowo długo, ale w końcu przyszedł i jej czas. Z powodu tego jacka, mam pewne opory przed kupowaniem tego samego modelu.

Szukam czegoś o podobnym dźwięku, ale z wytrzymalszym jackiem.

Używałbym ich tak jak do tej pory pl12 z comly foam.

Przy okazji przydatna byłaby 2-letnia gwarancja uwzględniająca jack, czyli też namiar na sklep, który by dawał takie warunki (bo to różnie bywa) i gdzie przy okazji mógłbym kupić comply do tych słuchawek.

 

Czekam na propozycje. Niestety nie mam żadnych typów.

Podobno MEElectronics M2 są całkiem niezłe, z lepszym jackiem ale słabszym dźwiękiem od pl12.

Może jednak te, albo jakieś inne MEElectronics, rx11, rx12 (nic o nich nie wiem - i generalnie nie jestem w temacie słuchawek :/ , ale to ta półka cenowa i ufając sklepom specjalistycznym, powinny prezentować jakieś minimum jakości dźwięku i wykonania).

 

Nie wykluczam też po prostu kupna nowych pl12, jeśli to będzie najlepsza opcja, a jeśli tak, to może jeszcze lepszą byłby po prostu nowy jack (tu bym prosił o ewentualne info gdzie i za ile można to zrobić Warszawie) :P

 

Dzięki!!!

 

 

Może trochę się rozpisałem i przesadziłem z wymaganiami, ale wszelkie rady i uwagi będą mile widziane :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony poleciłbym zmianę słuchawek - wymiana jacka za 29zł, nawet przy 3 miesięcznej gwarancji nic nie pomoże. Głównym problemem tych słuchawek jest sam kabel - cienki, z żyłami o wręcz żałosnej średnicy. Zastanów się czy w przypadku słuchawek za 69zł jest to opłacalne.

 

Zbierz trochę kasy i kup Brainwavzy, przynajmniej będziesz miał słuchawki na dłużej z porządnym kablem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam zagwozdkę.

Chodzi Brainwavz Beta? Zastanawiam się czy nie były by zbyt chłodne (chłodniejsze od pl12), no i trzeba trochę dołożyć.

Bo domyślam się, że Alfa z kolei będą dla mnie zbyt basowe (bardziej coś w stylu pl11).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem informacje nt. tych Bet.

Już się przymierzałem do kupna, ale mam parę wątpliwości:

- mają prosty jack, a nie jestem przekonany do tego kształtu, L wydaje mi się dużo wygodniejszy i podobno wytrzymalszy (to jest główna wątpliwość, ale przy okazji napiszę i pozostałe :P )

- kształt słuchawek - do tej pory używałem bardzo małych konstrukcji, przed pl12, bodajże Panasonic hje200 i były dość wygodne, Bety są większe - do tej pory unikałem takiego kształtu i nie wiem jak to się sprawdzi

i to o czym już wspominałem:

- cena - ok 50% wyższa od założonej

- dźwięk - czy nie za chłodne - ale załóżmy, że nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bety słabo izolują.

zerknij sobie na BW Alpha jeszcze(ale tutaj dużo basu),

 

o tej izolacji to nie wiedziałem, ale to też szkoda, bo w zasadzie na co dzień używam srs-ów, a doków m.in. ze względu na izolację;

jak tylko się pojawiła nazwa Brainwavez, to zerknąłem na alfy i bety, i tak jak pisałem podejrzewam, że alfy miałby za dużo basu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu kupiłbym wtyczkę (koszt 10zł z przesyłką przy jednej sztuce). Możesz sobie kupić 2 sztuki, tak na zapas- koszt 14zł z przesyłką (7zł za sztukę).

Prawie każdy kto posiada lutownicę wlutuje Tobie wtyczkę.

 

W takim wypadku kosztem 10zł, lub 14zł i zapasową wtyczką) masz sprawne słuchawki.

 

Osobiście nie widzę sensu wyrzucać 70zł na nowe słuchawki skoro te odpowiadając Ci a koszt naprawy to ok 10zł+piwo dla osoby lutującej. A kogoś z lutownicą nie trudno znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wszystkiego to by wychodziły nowe pl12 :P ,

może pl21, ale nie łapię czym się różnią od 12, oprócz tego, że są trochę droższe.

 

PL18 choć mi nie przypadły do gustu

- to nie jest zbyt zachęcające ;) poza tym kupując pl12 słyszałem o pl18 i świadomie wybrałem 12-ki

 

a-jaysy three - to nie moja półka cenowa

 

Tak trochę grzebię w temacie...

i zastanawiam się nad Brainwavez M1

 

co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności