Skocz do zawartości

Relatywnie tanie i w miare przyjemnie grajace kolumienki podstawkowe.


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam czegos przyjemnie grajacego do tzw "sypialni" ~20m2. Sprzet gabarytowo im mniejsze, tym lepiej ale bez przesady... Potrzebuje czegos do sluchania mowionych audycji radiowych, na ile smiesznie to brzmi :) - czy tez do posluchania muzyki do tzw poduszki ewentualnie film. Raczej szybkie czyste granie na srednicy, uzupelnione "sprezystym" basem i rozciagnieta gora.

Jak na razie na oku mam

 

WHARFEDALE DIAMOND 10.1

Dali Zensor 1

Q Acoustic 2020i

Boston Acoustics A 25

MONITOR AUDIO BRONZE BX 2

PIONEER SP-BS41-LR

 

Cos jeszcze waszym zdaniem warto dorzucic ( ewentualnie skreslic ) do owej listy "odsluchowej" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych co zapodałeś to słyszałem tylko o Diamond 10.1 i były to dobre opinie. Tylko nie mogą być za blisko ściany bo bass reflex jest z tyłu i może dziwnie brzmieć. Sam mam na nie chrapkę i jak dostanę troszkę kaski to się chba na nie zdecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słuchałem tych bostonów na marantzie 6004 (wzmak+cd) i mnie urzekły :) grają super, mają mocne *******nięcie w basie pomimo małej średnicy membran (testowane przy dubstepie) no i sa bardzo kompaktowe :) ale te też mają b-r z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzieki za opinie panowie.

Pierwsze koty za ploty :)

Sprzet towazyszacy Marantz PM6004

Boston A25 - Wielkie & "Tank build" - zbyt mulasta/dociazona srednica szczegolnie jej nizsza czesc - brak mi troche powietrza i "crispness"

Tannoy Mercury V1 - Wszystko fajnie ale brakuje mi troche "zaangazowania" w przekaz, ataku - mimo wszystko dosc pozytywne doznania - mogly by byc deko mniejsze

Gale - Silver/Gold Monitor - Brakowalo mi troche rozdzielczosci na srednicy i moglo by byc deko jasniej. Prawie akceptowalny rozmiar.

Q Acoustic 2020i - Bardzo fajny model - wygladaja lepiej na zywo niz na obrazku. Delikatne braki przy najnizszych oktawach - ciagle niezly punch attack , rozdzielczosc crispness - jak na razie jeden z faworytow

Wharfedale diamond 10.1 - mogly by byc mniejsze, troche za odpustowy (tani polyskowy) design jak na moj gust. Muzycznie z jednej strony bardzo fajne, ale z 2giej wydaly mi sie zbyt wybredne jezeli chodzi o repertuar. Delikatnie brakowalo mi tez czystosci/rozdzielczosci srednicy jaka mialy Q Acoustics 2020i.

Kef IQ10 - Swietne zywiolowe granie - chociaz troche za bardzo "ultrasone'owo" brzmienie, od ktorego chcialbym odpoczac. Fenomenalne wokale - energia, expresja. KEF jest chyba w swojej prezentacji najblizszy mojemu idealowi ale... potrafi meczyc szczegolnie gora i calosciowym przekazem (patrz zastosowanie) - wiec wrocaja do sklepu.... wraz z marantzem. Sa za wielkie i zbyt angazujace w przekazie jak na kolumny do tzw poduszki.

 

Innymi slowy na chwile obecna po dniu spedzonym na "miescie" przywedrowaly do mnie Q Acoustic 2010i. Te malenstwa idealnie zmieszcza sie na szafeczkach nocnych (zostawiajac na owych jeszcze sporo miejsca, w przeciwienstwie do wiekszosci w/w) do tego graja zadziwiajaco dobrze (czystosc rozdzielczosc srednicy, attack, punch) - chociaz braki w basie (zejsciu glownie) w stosunku do wiekszych kolegow sa oczywiste. Nie maja tez skali/sceny "wiekszych membran",ale graja fenomenalnie czysto i rozdzielczo jak na takie malenstwa :)

Teraz kolejne pytanie... Jako ze Marantz wraca do "bazy" (za wielki) - nie chce pod niego kupowac extra mebli i totalnie przestawiac sypialni zeby pozwolic mu grac. Potrzebne jest cos malego - czysto grajacego, cos co zmiesci sie na szafecce nocnej obok 2010i :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q acoustic to moje przyszłe kolumny, tylko że 2050 :)

 

Edit właściwie to mnie zainteresowałeś tymi 2010... mogło by być dobrą alternatywą zanim zakupię pełne kolumny. Hmmm

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2050 - troche nie moj rozmiar, szczegolnie na chwile obecna - do tego nie mam niestety na tyle czasu zeby moc sie pelnym dzwiekiem cieszyc :) Same 2010i mnie deko swoimi mozliwosciami zdziwily. 10cm membrana, bardzo kompaktowe rozmiary w design IKEA alike, nie obiecywaly nic wielkiego szczerze powiedziawszy... zaczely grac... woow - czysto, plynnie , szczegolowo, dynamicznie, bez wiekszego stresu daly wglad zarowno w contemporary noise quintet - pig inside the gentleman czy Q.O.t.S.A - Rated R. Swietnie oddajac drive, attack czego niestety (i o zgrozo) nie moglem powiedziec o niektorych wiekszych modelach stawianych obok. Co dziwne chwile po zakupie bylem na siebie zly, upatrzylem sobie inny model a wrocilem z takimi "kurduplami".... ale wpinam je w domu... nosz w morde, jak te maluchy graja. Jak bedziesz mial mozliwosc posluchaj i zweryfikuj :)

Teraz spokojnie bede czekal na czas kiedy ceny KEF Q300 zaczna topniec, bo sam IQ10 jest moze fajny ale nie az tak fajny ;)

Niemniej jednak przydal by sie mi jakis wzmacniaczyk :( do 2010i. Cale T-ampy dadza im rade ? bo gabaraytowo sa bardziej niz idealne, cenowo - nie bedzie zalu komus oddac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że nie wiem jak z t-ampem. Niby tylko te kolumny mają tylko 86dB więc słabiutko, ale teraz słucham t-ampa pod pierwszymi lepszymi kolumnami znalezionymi w domu, które jak mają 86dB to jest naprawdę dobrze, a gra to całkiem znośnie. Oczywiście 90 czy 92 dB skuteczności było by idealne.

Idę ich posłuchać po sesji czyli nie wiem... pewnie okolice 15.06 :)

 

Tak samo jak Ciebie zaskoczyły te Q2010 mnie wmurowało na audioshow Pro-ject Speaker box - tak samo małe gówienka, ale jak uderzyło to aż się zdziwiłem... Tylko że między projectami a Q2010 jest 400zł różnicy na korzyść q acoustic.

Edytowane przez 4ndr3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pczytalem troche o T ampach. Jak na razie wyglada to obiecujaco, choc nie mozna oczekiwac nie wiadomo czego, szczegolnie w tej cenie i rozmiarze samych urzadzen. Piszesz ze im skuteczniejsze kolumny tym lepiej - co mialo by sens szczegolnie biorac poprawke na problemy z czystym sygnalem przy "wyzszych" mocach. W sumie na moje potrzeby i sluchanie glownie w nocy - moze sie to sprawdzic. No nic trzeba bedzie to zweryfikowac.

Project box'ow niestety nie bylo mi dane slyszec, ale moze kiedys na nie trafie. Tak czy siak posluchaj tez 2020/i, ktore moga w Twoich zastosowaniach sprawdzic sie lepiej, a roznica w cenie niewielka jak by nie patrzec. Moze bedziesz mial mozliwosc posluchac 2010 jak i ponoc usprawniony 2010i (ja mam wlasnie ta nowsza wersje)to napisz ze dwa slowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Ta2020 jako tako napędza beovoxy. Na pewno nie jest wstanie wysterować je porządnie, ale też nic się nie dusi. Takie małe kolumienki powinien napędzić z palcem w nosie. Z tego co się dowiedziałem, wszystko zależy od tego jakie zasilanie jest użyte, bo to decyduje o efektywności prądowej.

 

Ja ogólnie sprzedaje TA bo zamierzam nabyć (a właściwie juz nabyłem) gainclone, ale jak nikt nie kupi to może przerobie sobie zasilanie. Bo sam w sobie gra naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to nie jest tak że t-amp nie wyrabia to zasilacz nie wyrabia... Mój wzmacniacz ma 20 albo 24W (nie pamiętam) a zasilacz ma 15 chyba... po prostu brakuje amperków :)

 

Mam nadzieję że uda mi się posłuchać każdego rodzaju, ale najpierw egzamin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos z was moze mial do czynienia z tymi slicznotkami ?

http://www.swanspeak...view.asp?id=401

http://www.swanspeak...ndex.asp?type=F

Chce :wub:

Spójrz na nazwę tematu który założyłeś, potem ponownie spójrz na nazwę producenta głośników, którego zalinkowałeś ;)

Swans są bardzo ładne i ponoć urywają dupę, ale też swoje kosztują...

 

A co do 200MKIII - aktywne = dla mnie są skreślone (nie lubię aktywnych monitorów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na nazwę tematu który założyłeś, potem ponownie spójrz na nazwę producenta głośników, którego zalinkowałeś ;)

Swans są bardzo ładne i ponoć urywają dupę, ale też swoje kosztują...

 

A co do 200MKIII - aktywne = dla mnie są skreślone (nie lubię aktywnych monitorów)

A tam ;) Temat zaczyna sie od slowa "Relatywnie" :) A tak powazniej... Czytajac o 200MK3 -"Their warm enveloping tube-like presentation should appeal to those seeking that kind of sonic signature." - to mam ochote jedynie na SWAN'a popatrzec - bo faktycznie jest bardzo ladny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, byłem dzisiaj w "AV świat" na Ursynowie.

Nie mieli akurat QA 2010 ale mieli 2020 i 2050.

 

Słuchałem głównie pod t-ampem, ale też z jakiegoś CD NAD'a i wzmaka Denona w jakiejś wersji limitowanej czy urodzinowej (nie przyjrzałem się zbytnio)

 

Q2020 - bardzo fajne małe kolumienki, ale to już są typowe głośniki podstawkowe, scena w nich zaczęła się tworzyć ok 1,5m od głośników. Poza tym są dość kompaktowe, choć znowu długie.

Dźwięk raczej spójny bardzo szczegółowy, zabrakło niskiego basu co jest w sumie logiczne, zważywszy na konstrukcję. Wysokie nie kują, nie syczą, średnie tony są gładkie. Grało to po prostu dobrze.

 

Q2050 - tu mam mieszane uczucia. Niby jest bas, niby reszta jest jak w 2020, ale jednak czegoś brakuje... miałem wrażenie że dźwięk jest bardzo średnicowy, wokale były dość upfront w stosunku do reszty. Kreowanie sceny też odbywało się w jakiś dziwny sposób. Ogólnie pod Denonem grały jakoś tak cieniej, dając więcej powietrza dźwiękom. T-amp grał cieplej, ale bardziej szczegółowo na wysokich tonach. Jak dla mnie znaczącej różnicy między tym Denonem a t-ampem nie było, poza faktem że t-amp grał na godzinie 9 głośniej niż Denon na 12 :D

 

Ogólnie bardziej mnie zainteresowały 2020 niż 2050, a muszę jeszcze po weekendzie pojechać do innego salonu odsłuchać lub pewnie nawet pożyczyć 2010.

 

Myślę, że prędzej niż 2050 kupiłbym jednak Pylony.

W sumie doszedłem też do konkluzji że kolumny pod tamp nie muszą mieć 90dB żeby grały dobrze. T-amp radzi sobie z niższym ratingiem, po prostu gra to dobrze i wiem że w sumie nie kupię nic do pewnie 3k co zagrało by znacząco lepiej... Nawiasem mina panów ze sklepu bezcenna jak najpierw zobaczyli a później usłyszeli to małe cudo :)

 

Informacja jeszcze taka, ze wersje z "i" się różnią jedynie frontem, a nie specyfikacją, więc nie ma co dopłacać do "i"

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ponoc wnosi "i"..."The upgrades amount to a new tweeter and a different cone material for the mid/bass driver – a carbon fibre and ceramic-coated paper rather than the paper/mica mix of before. There’s a revised crossover to accommodate as well, to tie things together.

 

The engineers have decoupled the tweeter from the front baffle to reduce any ill-effects caused by the vibration of the mid/bass driver."

"i" - ma byc podobno slyszalnym upgratem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ponoc wnosi "i"..."The upgrades amount to a new tweeter and a different cone material for the mid/bass driver – a carbon fibre and ceramic-coated paper rather than the paper/mica mix of before. There’s a revised crossover to accommodate as well, to tie things together.

 

The engineers have decoupled the tweeter from the front baffle to reduce any ill-effects caused by the vibration of the mid/bass driver."

"i" - ma byc podobno slyszalnym upgratem.

Nie słuchałem obok siebie, nie mam porównania. A słyszalne upgrade przy głośnikach które mają 3 litrową obudowę to trochę oksymoron...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede sie spiral , bo sam tez nie słyszałem obydwu modeli. Do tego wersji bez i nigdzie juz stacjonarnie u siebie nie znalazlem, wiec ma to dla mnie znaczenie pomniejsze. Tak czy siak źródło które o q acoustics pisze, zdaje się to robić ze zdecydowanym wskazaniem na "i" jako tym lepszym. Ile w tym oksymorona nie wiem ;) Wiem natomiast ze co do możliwości 2020/10 "i", mimo dość sceptycznego podejścia na początku, zastrzeżeń większych nie mam. No może ten niski bas... Ale bardziej zależało mi na szczegółach i czystości średnicy niż na zejściu Basu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności