Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

HTC One X/S


BraveXL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zachecony cieplymi slowami na temat jakosci dzwieku w nowych produktach HTC, czyli One X oraz One S postanowilem zalozyc ten temat. Na gsmarena One S wypadl ciut lepiej od iP4S, ale jak wiemy same wykresy i pomiary to nie wszystko. Ja jeszsze nie mialem okazji sprawdzic jak to ma sie w rzeczywistosci, ale licze na to, ze ktorys z forumowiczow macal juz to cacko i wypowie sie na temat dzwieku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie rozważam zakup HTC One S, i zastanawiam się jak grają. Zastanawiam się między One S, a Galaxy SII, różnica w cenie to na obecną chwilę ~200 zł. po zakupie tel. będę dobierał słuchawki.

 

One S ma beats audio, SGSII ma voodoo improvements. Jak czytałem o beats audio do Sensation, nie było rewelacji, podbijało głównie niskie tony. Teraz, w One S, jest podobno lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jak Ty wyliczyles te 200zl? Jak kupowałem sxs. W zeszłym tygodniu to szukałem one s kosztowały ponad 2000 sgs2 stoją 1300.

 

Ją bym zaryzykował one jakby mnie było na niego stać

 

Wysyłane z mojego LT26i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tu jest ta jakość w tym Soniaczu? Gra prawie mono:

 

____________________________Frequency response___Noise level___Dynamic range__THD__IMD + Noise__Stereo crosstalk

Sony Xperia S (headphones attached)___+0.44, -0.13_____ -88.4_________88.6______0.264____0.338________-47.3

HTC One X (headphones attached)_____+0.10, -0.10______-80.6_________80.6______0.174____0.459________-60.8

HTC One S (headphones attached)_____+0.13, -0.04______-90.7_________90.6______0.011____0.065________-74.0

Apple iPhone 4S (headphones attached) _+0.05, -0.10_____ -91.3_________91.3______0.0068___0.071________-66.7

Nokia E7 (headphones attached)________+0.49, -0.22_____-88.2_________85.4______0.017____0.371________-68.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

w tym co słyszę... nie w tabelce do wczoraj miałem one x i xperię s równocześnie

 

a w pracy codziennie korzystam również z sensation zwykłego i gra on pomimo tabelek najgorzej z całej trójki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać, że Twoim zdaniem. Bo cała ta paplanina audiofilska, że coś gra lepiej, a coś gorzej jest g warta poza kontekstem danych obiektywnie wymiernych, bo to są wszystko czysto SUBIEKTYWNE DOZNANIA.

 

Nie można komuś odmówić racji, że dla niego kolor czerwony jest znacznie lepszy od kanarkowego albo że Jessica Alba jest dla niego znacznie brzydsza od Susan Sarandon, bo to jest kwestia tylko i wyłącznie gustu.

 

Reasumując Sony Xperia S jest dla Ciebie super jeśli chodzi o SQ, a dla kogoś może być na odwrót. Prawda jest jednak taka, że obiektywnie jest mniej wierna niż HTC Sensation, Nokia E7 czy iPhone 4S i tu nie ma pola do dyskusji. Niemniej Tobie się bardziej podoba, ale czy dla kogoś taka informacja, poza wyłącznie towarzyskim aspektem konwersacji, jest w jakikolwiek sposób użyteczna?

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

krytykujesz mnie za to że nie dodałem "moim zdaniem" a doskonale wiesz że zawsze pisząc coś wyrażam moją subiektywną opinię coś co jak napisałeś bardziej mi się podoba i często staram się ten fakt podkreślać.

 

A różnice którymi się kieruję mówiąc że ten jest dla mnie lepszy niż ten drugi opisałem w osobnym wątku, nie pamiętam już gdzie dokładnie.

Roland przestań nakręcać kolejną spinę na forum pseudo mądrymi wywodami wyolbrzymiając drobną niejasność.

 

Oczywiście że moim zdaniem, oczywiście że nie musisz się zgadzać, oczywiście że nie jestem wyrocznią i nie narzucam na siłę innym popierania tego co piszę.

MOIM ZDANIEM XPERIA S GRA LEPIEJ NIŻ SENSATION I ONE X ponieważ testowałem wszystkie równocześnie i właśnie ona podoba mi się dźwiękowo najbardziej. Mam nadzieję że teraz czujesz się usatysfakcjonowany i nie będziesz mnie za chwilę wyzywał od głuchych bo tabelki mówią inaczej.

 

Zamiast wierzyć w tabelki polecam ci wypróbować, właściwie to szkoda że już widziałeś te tabelki bo jestem ciekawy który z tej trójki w ślepym teście spodobałby się Tobie najbardziej.

 

Peace

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, dlaczego ostatnio jakakolwiek dyskusja na forum jest odbierana jako działania zaczepne.

 

Zaznaczyłem jedynie, że jako osoba zmitygowana, zmęczona audiofilską religią, którą u siebie mam nadzieję w dużym stopniu zaleczyłem, wolałbym aby wszelkie sądy wartościujące stojące w sprzeczności do danych obiektywnych ujmować w cudzysłów i zaznaczać, iż to subiektywny pogląd. Myślę, że miałoby zbawienny wpływ na żółtodziobów i uchroniło ich od wciągnięcia w metafizyczną czarną dziurę audiofilskich iluzji i omamów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, wprowadźmy od razu do regulaminu...

Każda wypowiedź dotycząca odczuć musi zawierać zawierać informację, pogrubioną czcionką: Moim zdaniem...

To chyba jasne, że opisuje własne odczucia na temat dźwięku, a nie zabiera głos w imieniu wszystkich jako święta i jedyna racja. Może to ty się czepiasz i chcesz mieć rację na siłę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Chciałbym tylko zauważyć, że GSM arena testuje na defaultowych odtwarzaczach, z powyłączanymi dodatkami. A o ile mi wiadomo ( a wiadomo), to każdy odtwarzacz dodaje coś od siebie, ot chocby obsługę programową jakiegoś konkretnego układu.

 

Żeby ichnie tabelki miały rację bytu, należało by mieć jednolitą platformę testową (między systemową), lub określić w miarę przybliżone platformy softwareowe dla równych systemów. Bo to że odtwarzacze w telefonach jednych firm są bardziej udane niż innych, to chyba truizm.

 

Sprawdziłem jeszcze dodatkowo całą procedurę testową GSM Areny i :

 

1. Fasttrack pro jest po prostu urządzeniem rejestrującym dobrej jakości, z ceną oscylującą w okolicach 700 pln, nie powala.

2. RMAA to freewareowy program rejestrujący z zachowaną procedurą testową na windows. Nie żadne wymyślne uberurządzenie. Nie posiada programów nadających na platformy testowane.

3. Brak informacji o paraetrach plików muzycznych używanych do testów. Poza tym, że wiemy, że są to dzwięki, nie wiemy nawet czy nie są to MP3 (o zgrozo), na których jakość finalną będzie miała również wydajność obliczeniowa maszyny (obciążenie w czasie testów)

 

 

Pozdsumowując - te tabelki są do dupy...niestety.

Edytowane przez Fatso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem One X i SXS - niejednocześnie. Nie wiem który jest lepszy. Mi się bardziej podobał One X. Ciężko powiedzieć mi teraz dlaczego. :)

Ogólnie chyba chodziło o to, że oba porównywałem to mojej taczki 4g i One X najbardziej się do niej zbliżył (prawie zrównał). Miał też taki specyficzny charakter, podbicie na basie podobne do tego jakie jest w Zune HD. Sony xs to z kolei taka ciepła szkoła grania, która mi nie przypadła za bardzo do gustu. Oba telefony całkiem przyjemnie grały,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie testy wykonuje się na sygnale typu sinus, a nie na plikach muzycznych!!!!

 

Takie komentarze świadczą tylko o niewiedzy ich autora.

Drogi Rolandzie. A wjaki "cudownyx" sposob ow sygnał trafia do telefonu. Zapewne w postaci pliku. No i mamy juz zdemaskowana niewiedze autora.

Niekompletny opis procedury testowej powoduje ze wynik jest bezuzyteczny i mozna sie nim co najwyzej chwalic na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał w takich testach nie jest podawany z pliku tylko z generatora zaimplementowanego bezpośrednio w programie.

 

Poza tym WSZELKIE programy do pomiarów audio są o kilka rzędów wielkości bardziej precyzyjne niż zdolności dyskryminacyjne ludzkiego zmysłu słuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wywnioskowałem, autor tematu chciał poznać subiektywne opinie osób zaznajomionych ze sprzętem. Tabelki już widział i nic mu nie powiedziały.

 

@Roland taka mała uszczypliwość z mojej strony - no ofence . Sam mówisz o obiektywnych kryteriach do oceny jakości audio, a chwilę wcześniej jako kryterium oceny słuchawek podałeś "barwę", która tak samo jak czerwony, czy różowy jest kwestią subiektywnych odczuć. Jak to w końcu z tą jakością i jej oceną jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy piszę o barwie, scenie, wokalach, etc. to są to moje czysto subiektywne doznania, moja ocena. Niektórzy np. na priva mnie czy innych userów pytają o zdanie i jeśli ma to dla nich wartość informacyjną, to niech im będzie. To wolny kraj.

 

A co do pomiarów i ewaluacji danego sprzętu audio przez pryzmat partykularnej percepcji, to sądzę, że jest sens snuć subiektywne deliberacje na temat sprzętu, który obiektywnie, tj. w laboratorium udowadnia, że odtwarza sygnał audio wiernie, co rzecz jasna nie przesądza jeszcze, że takie sprzęt komuś się musi podobać.

 

Z drugiej strony, jeśli ktoś lubi sobie popisać o sprzęcie, który jest Low-Fi wg realnych pomiarów fizycznych, to oczywiście też nie mam nic przeciw temu. Jednakże osobiście nie zapisuję się do klubu amatorów sprzętu grającego "specyficznie" (ludzie nie patrzący na fakty pomiarowe, a na jak coś gra na słuch), a wiernie, rozmowa o gustach zaczyna się dla mnie w momencie, gdy na papierze mamy akceptowalne wartości pomiarowe.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to trochę jakby oceniać Kobietę. Niby są te idealny rozmiary, idealnie wytyczne itp itd. Mimo to każdy z nas do tego podchodzi indywidualnie. Dwa wiele kobiet zupełnie inaczej wygląda na zdjęciach niż w rzeczywistości. Tak samo jest tutaj. Stara zasada posłuchaj sam się sprawdza. Nie raz nie dwa się przejechałem na tabelkach, wykresach itp. Nie mówiąc o tym że dochodziło do absurdów- o tutaj jest dołek nie spodoba mi się. Przestałem oglądać wszelkie tableki i wykresy- wolę sam posłuchać i ocenić: Podoba mi się albo nie podoba. Wg. mnie nie ma takiego czegoś jak idealne brzmienie, dlatego mam gdzieś pomiary. Dwa- wykresy i tabelki nie grają. Każdy z nas różnie i tak odbiera dźwięk, przez nastój, budowę ucha itp itd. A Ty Roland jesteś trochę jak człowiek, który patrzy tylko na okładkę i to tyle. Nawet nie spróbuje posłuchać, ba nawet nie wie jak gra coś- no ale jest tabelka- wiesz lepiej.

 

Autor tymczasem, jak MrBrainwash podkreślił chciał usłyszeć właśnie te subiektywne treści na temat jak to gra.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azahiel, posługując się analogią antropomorficzną można przyjąć, że nie interesuje Cię, jakie wymiary i wagę ma nieznajoma dziewczyna, z którą masz odbyć blind date, przecież nawet taka, która waży 120 kg może być śliczna i odpowiadać czyjemuś gustowi. Nie wątpię, ale istnieją też cynicy tacy, jak np. ja, którzy aby uznać, że dana dziewczyna ich nie będzie pociągała wystarczy, że znają jej wagę, przekraczającą ich własną. Analogicznie nie muszę próbować napojów mocniejszych od piwa aby wiedzieć, czy mi smakują. Wystarczy mi informacja, że mają więcej niż 6% obj. alkoholu, aby wiedzieć, że ich nie chcę pić.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej Roland, ale teoria to nie wszystko. nigdy się nie zaskoczyłeś w przypadku, gdy obiektywnie mówiło się jedno, a samemu, gdy doświadczyłeś, okazało się, że czujesz to inaczej? bo wygląda to tak, jakbyś słuchał wykresów, a nie muzyki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyka opisuje rzeczywistość. Jeśli to odrzucamy, to nie jest to słuchanie muzyki w jak najlepszej SQ, ale fideizm. Oczywiście fideizm może być dla kogoś bardzo pociągający, nie zmienia to faktu, że nikomu nie można wykazać, że coś gra ta czy siak, bo jeśli mowa o rzeczach, jakimi one się jawią, a nie jakimi są, to nikt inny nie ma dostępu do takiego doświadczania poza autorem danego sądu. Tak więc dyskusja utrzymana w takim kontekście zupełnie nie ma sensu, bo każdy ma swój świat wewnętrzny i nikt nikomu nie udowodni, że jego subiektywny świat jest lepszy od świata kogoś innego.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roland ja rozumiem twoje podejście: najpierw oceniasz parametry sprzętu i całej palety wybierasz do testów lub użytku własnego te z najładniejszymi cyferkami po czym decydujesz wśród tej zawężonej grupy, który egzemplarz najbardziej Ci odpowiada.

 

Sęk w tym, że w tym miejscu powinieneś posłuchać Xperię S i organoleptycznie potwierdzić, że gra w mono, sprawdzić doświadczalnie, czy słyszysz różnicę. Bo jeśli się okaże, że jej nie słyszysz (a raczej czujesz) to wykres bez względu na to czy obiektywny i wartościowy nic Ci nie powie.

 

Antroalkoholową analogią może być jakiś bułgarski kompot z 7% alkoholu, który Ci zasmakuje ;)

 

Mi Xperia S nie przypadła do gustu, nie zrobiła też na mnie wrażenia pod kątem subiektywnego SQ, lecz grała całkiem przyzwoicie i cieszę się, że jej posłuchałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc dyskusja utrzymana w takim kontekście zupełnie nie ma sensu, bo każdy ma swój świat wewnętrzny i nikt nikomu nie udowodni, że jego subiektywny świat jest lepszy od świata kogoś innego.

dobra, ładnie wybrnąłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności