Skocz do zawartości

2.1 lub 2.0 do laptopa


GiovanRAP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zastanawiam się nad zakupem dobrych głośników 2.1 lub 2.0 do laptopa. Pokój, w którym by grały jest bardzo mały (prostokąt 3m x 5m na oko). W sumie to nie wiem czy wybrać 2.0 czy 2.1, więc jakbyście mogli wyrazić swoje opinie na temat takich zestawów to będę wdzięczny. Używane będą głównie do muzyki. Oczywiście głośniki muszą być z wejściem jack 3,5 - to jest chyba jasne. Cena to ok. 220zł. W przyszłości będę chciał zakupić jakąś dobrą kartę dźwiękową.

Poszperałem trochę w sieci i zastanawia mnie firma Modecom i Microlab, w sumie oby dwie są bardzo chwalone na tym forum :) Głośniki muszą dobrze grać i ładnie wyglądać. Czekam na konkretne propozycje.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez GiovanRAP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Sony SRS D8. Kosztują 300 zł, ale są warte swojej ceny. Subwoofer jest wielkości subów dodawanych do kin domowych Sony za 1000 zł. W środku 16 cm membrana. Po raz pierwszy mogę powiedzieć, że bas przerósł moje oczekiwania. Satelitki też małe nie są i dają naprawdę czysty dźwięk. Aha i wygladają genialnie.

 

Minusy:

cienkie kable od suba,

powietrze nie nadąża wylatywać przy max głośności i max basie i lekko furczy,ale słychać tylko 1 metr od suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co powiecie na temat np tych głośników:

http://allegro.pl/glosniki-modecom-mc-hf24-2-0-mdf-2-12w-promo-w-wa-i2312769308.html

http://allegro.pl/modecom-mc-2150-drewno-2-1-jak-nowe-pilot-i2322939004.html

 

macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje? chciałbym kupić lepsze głośniki żeby ich nie zmieniać za rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pierwsze sobie odpuść jeśli zależy Ci na niskim basie. Nad tymi drugimi też się mocno zastanawiałem, porównując je z Sony D8 i wyszło, że Sony są większe i mają większą membrane, co teoretycznie powinno dawać lepsze rezultaty. Osobiście jestem zadowolony, że wybrałem SONY, ale kto wie może Modecomy grają lepiej;/ Na pewno są bardziej sprawdzone niż SOny, jest wiele receznji, a nawet filmów na yt.

 

A tak w ogóle to czego słuchasz ? Jeśli rocka to faktycznie idź w 2.0.

Modecom HF-40

MODECOM MC-HF60 (prawdziwe olbrzymy, waża 20kg i mają membrany 18 cm)

 

A jeśli chcesz poteżnych niskich to nie zastanawiaj się i kupuj 2.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 2.0 do 200 zł na pewno będziesz zawiedzony z basu. Słuchasz rapu idź w 2.1 i tu nawet nie ma nad czym się zastanawiać. Już kilka osósb na forum kupiło polecane Modecom hf-40 i potem sprzedawało je właśnie ze wzgledu na niedobór basu. A jeśli chodzi o SONY to tu dudnienia nie ma, no chyba, że za mocno przekrecić kurek z basem (powyżej 3/4).

Edytowane przez skylux70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Autor już pewnie kupił, ale dla potomnych.

 

Dzisiaj kupiłem mega okazyjnie MODECOM MC 2110, czyli rebrandy Microlabów FC330 i grają dużo gorzej niż Soniaki SRS D8. Czasami lepiej jest dązyć włąsną drogą i zaryzykować zakup nieznanego niż dreptać po udeptanej ścieżce.

 

Tak na szybko porównując je Sony mają znacznie większą membranę,obudowę suba i słychać to. Bas w SONY schodzi barrrrdzo nisko w porównaniu do Modecomów. Wydaję się, że Modecomy mają więcej tego wysokiego basu, którego osobisćie nie lubię, a Sonikai więcej sub-basu, tego niskiego który masuje nasze uszy. Różnica jest spora i patrząc się na ceny (Microlaby 230, Sony 300) można powiedzieć śmiało, że to nawet nie jedna, ale dwie, albo i 3 półki wyżej.

 

Średnica w Soniakach jest wyraźna, pomimo, że i tak ustepuje górze. W Modecomach to zjawosko jest jeszcze bardziej spotęgowane. Dodatkowo średnica w Modecomach ma jakąć dziwną wyrwę, szczególnie w wokalach. Gitara elektryczna brzmi jednak całkiem fajnie, ale nie tak fajnie jak W Soniakach.

 

Jesli chodzi o góre o jest jest więcej w Modecomach, ale czasami trzeba aż zamykać uszy by nas nie skaleczyła. Sony jest mniej góry (dla mnie i tak za dużo) ale potrafi pozytywnie zaiskrzyć.

 

Podsumowując. Produkt Microlaba MC 2110 jest nieopłacalny, gdy porównuje się je bezpośrednio z niewiele droższą konkurencją. Za kilka dyszek mamy większy sub, lepszy design, lepszą jakość wykonania, znaną badź co badź markę i lepiej grające satelity, mimo, że są z plastiku.

Edytowane przez skylux70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skylux70 - ogromne podziękowania za podsunięcie Sony SRS D8 - stoję właśnie przed zakupem kolejnych głośników do laptopa i chyba właśnie znalazłem zwycięzce ;] Chciałbym dowiedzieć się jeszcze tylko trochę więcej o tych głośnikach bo jak sam wspomniałeś w sieci jest mało informacji na ich temat. Generalnie najbardziej zależy mi na basie - przez 3 lata miałem głośniki logitech z-3e i mogę powiedzieć, że byłem z nich zadowolony - bass przy wymaksowaniu często nie wyrabiał ale na połowie skali radził sobie całkiem przyjemnie. I tutaj chciałbym się zapytać czy miałeś porównanie do innych popularnych głośników 2.1 np właśnie logitecha czy creativea i jak na ich tle wypada bass w sony ? Wczoraj słuchałem Microlab FC530 i stwierdzam, że daaaleko im do moich logitechów z3e - tak jak napisałeś w microlabach więcej jest tego "wysokiego" basu.

Najlepsze wrażenie jak do tej pory zrobiły na mnie Logitechy Z2300 ale niestety już nie są produkowane no i kosztują odpowiednio więcej : /

 

W cenie Sony SRS D8 można jeszcze dostać Edifier 2.1 HCS2330 C2 Plus i właśnie między tymi dwoma zestawami chcę wybrać.

Edytowane przez pchela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, no niestety nie miałem porównania z podanymi przez Ciebie modelami. Mogę tylko powiedzieć, że jesli FC330 kosztują 220zł, to SONY D8 mogłyby kosztować spokojnie dwa razy tyle. Bass w microlabach przy cichym słuchaniu prawie nie istnieje, a w SONY D8 nawet słuchając bardzo cicho w nocy i podkreceniu ustawien EQ jest głęboki i nieprzyzwoicie niski. Naprawdę jak za cenę 300 zł to wątpię, żebyś kupił coś lepszego, a jeśli tak to daj znać;). Dobrze by było, żeby ktoś inny potwierdził moje rewelacje bo wg. mnie te głosniki mają rewelacyjny stosunek jakość cena. Aha, jedyna ich wada, jaką zauważyłem, to, że przy włącznym EQ na 3/4 głośności powietrze nie nadąża wylatywać z bass reflexów i lekko furczy jak się stoi metr od głosników. Chyba za małe otworki zrobili inżynierowie z Sony, bo ostatnio widziałem suba SONY z Kina domowego za 1000zł i membrana miała tą samą wielkość, wielkość subów też podobna, a w tym subie z kina bass relex był z 4 razy większy od jednego otworu w D8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności