Skocz do zawartości

wzmacniacz do AKG Q701


Mattej

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam wzmacniacza do AKG Q701, za transport służy Pioneer DV-464 połączony optykiem z Beresfordem TC-7520 Caiman GFmod v5. Cena do 1,5k zł, ale chętnie wydałbym trochę mniej.

Jakieś takie wstępne propozycje: WBA Sensauris, Vincent KHV-111MK, Heed Canamp.

Beresford ma zdaję się za małe napięcie wyjściowe, żeby te słuchawki napędzić optymalnie, zależy mi też na ociepleniu brzmienia. Jakieś oferty używane sprzętu też biorę pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej trójki albo heed albo WBA, ale zainteresuj sie jeszcze Dubiel Acoustic HV-1, chociaż w tych pieniądzach chyba będzie ciężko go dostać, chyba że gdzieś używkę wychaczysz. Najlepiej to jakbyś miał możliwość sam posłuchać bo opinie innych to sobie można poczytać dla rozrywki, ale nie polecam opierać się na nich przy zakupie, bo cuda wychodzą;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w oko mi wpadł Lake People G103-S, poprzednie wersje zdawały się mieć dobre opinie.

Co do odsłuchu na miejscu, ciężko z dostępnością. Dzisiaj słuchałem na jakimś Xindaku z DAC, ale to nie to. Hifiman EF-5 to wydatek ok. 2,000, a pewnie by dobrze napędził, kwestia czy warto tyle wydawać. Zaproponowano mi do odsłuchu Fubara 4 plus, ale DACa już mam i nie bardzo chcę dopłacać za dublowanie sprzętu.

Pozostaje kupno trochę w ciemno. Najłatwiej dostępny jest Heed i Vincent, mam jedno ucho trochę słabsze, dlatego zainteresował mnie ten sprzęt (regulacja na 2 kanały w Vincencie), ale to nie jest jakiś priorytet.

Dlatego proszę o opinie - kogoś kto słuchał (Q701 w stosunku do K701 są wg wykresów bardziej basowe, mniej krzykliwe, w niektórych nagraniach to się przydaje).

 

A może oczekuję od tych słuchawek trochę innego brzmienia i wzmacniacz w Beresfordzie jest wystarczający?

Edytowane przez Mattej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mattej masz q701 ? :)

shady_slim ten gosciu ma q701 wiec może ci cos powie.

 

Od siebie mam wygrzany zestaw k601 i hpa03 wiem nie ta półka ale gdybyś chciał jest możliwość bys posłuchał.

Tak, jak zobaczyłem, że na lotnisku są 30E droższe niż K550 dlugo się nie zastanawiałem; zakup z przypadku zupełnie ;) Gość ze stoiska próbował mnie namówić na jakieś Bose argumentując, że są to najlepsze słuchawki, jakie kiedykolwiek słyszał :ph34r:

A co o tym http://allegro.pl/hi...2309762226.html sądzicie?

Ewentualnie Forum608 IV jakaś wersja extremum ważąca 7kg.

Vincent KHV111MK ma dobre recenzje, ale jakoś u nas mało o nim, zastanawiam się czym to jest spowodowane.

 

hpa03 ciekawy jestem.

A tak nawiasem to dziura w Beresie wcale zła nie jest, sporo mocy na wyjściu, słucham na godz. 9-10 i jest już głośno całkiem.

 

sprawa rozwiązana, kupiłem Matrixa m-stage; jestem dobrej myśli :D

Edytowane przez Mattej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziura w bersie jest najlepsza pod 32 ohmy

6n13s z dubiela i wba, to nie jest zbyt przezroczysta lampa(stereotypowo podbarwia lampą), jak ma być na lampkach to najlepiej zmajstrować/zlecić komuś otl według takiego schematu:

http://www.cavalliau...ge=ampschematic

cavalli zaprojektował też między innym sochę ;)

Edytowane przez woytl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci mogę od razu powiedzieć że jest bosko. Dokładnie taki zestaw gra u mnie od paru tygodni.. Tylko Matrix a mam tą wersję z dac USB i k701 .. Czysty obled :-) Pełne brzmienie basu, wspaniala dynamika... Naprawdę będziesz zadowolony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile dales za tego matrixa, ze tak zapytam z ciekawosci? za 225$ jest caly lovely cube w razie czego. gra niby nieco lepiej, a w zasadzie najlepiej z klonow w/g wiekszosci osob majacych z klonami wiekszy kontakt. choc nie ukrywam, ze matrix jest wykonany w srodku wizualnie bardzo ladnie i sam myslalem, czy sie na to nie polasic swego czasu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

pewnie chodzi o K1000 :D

 

Klon to pewnie dobra sprawa. Lecz chcąc high-endu zainwestowałbym w BP lub wypasionego LC lub Kamyka albo jakiegoś innego wypasionego OTL.

 

Na szczęście ja nie mam takich drogich problemów i wystarcza mi zestaw LDI+ + Hi2050 i też jest obłędnie :)

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Generalnie to jest tak, że wolę połączenie Sony A865 i E11 (po jacku, akurat ten Sony ma słabe wyjście liniowe, bardzo słabe w porównaniu z np. Sony S544 czy chociażby Sansą Fuze) niż ten Beres i m-stage z AKG Q701. Już mówię o co chodzi: Beresford jest nad wyraz spokojny, Matrix też nie podbija sztucznie żadnych pasm; natomiast w Sonym mogę pogmerać korektorem, szczególnie ClearBass nieźle się sprawuje oraz zdjąć wysoką średnicę, której nie lubię, jeżeli jest jej dużo. A E11 daje radę :) , czego bym się absolutnie nie spodziewał wcześniej. Pewnie, że jest mniej niuansów niż z ww stacjonarką, ale przyjemność ze słuchania x5.

Czyli reasumując, wymiana DAC-a na taki z korektorem poszczególnych pasm ;) wskazana. Albo słuchawek ;) ; albo Q701 portable i też jest dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości spytam, bo szczerze mówiąc nie do końca zrozumiałem. To pomogła wymiana na Matrixa? Ciekaw jestem, bo miałem K601, ale nie do końca mi leżało ich brzmienie (to rewelacyjne słuchawki, ale nie dla mnie). Z tym, że grały na Fiio E9 (zresztą od Ciebie :) ), a nie jest on polecany do takich słuchawek. No i zastanawiam się jak na lepszym sprzęcie to wygląda. Chociaż ja się pobawiłem equalizerem w foobarze i zauwazyłem, że nawet po ostrym podbiciu AKG nie mają takiego basu jaki lubię, więc darowałem sobie zabawy we wzmacniacze. Tak czy siak nadal nurtuje mnie, czy pod lepszym wzmocnieniem Twoje słuchawki zagrały znacznie lepiej (K601 to nie Q701, ale ogólnie seria 601 i 701 trochę podobne do siebie są). W końcu opowieści o bardzo trudnej napędzalności tych serii nie mają końca, a moim zdaniem one po prostu tak grają :P

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości spytam, bo szczerze mówiąc nie do końca zrozumiałem. To pomogła wymiana na Matrixa? Ciekaw jestem, bo miałem K601, ale nie do końca mi leżało ich brzmienie (to rewelacyjne słuchawki, ale nie dla mnie). Z tym, że grały na Fiio E9 (zresztą od Ciebie :) ), a nie jest on polecany do takich słuchawek. No i zastanawiam się jak na lepszym sprzęcie to wygląda. Chociaż ja się pobawiłem equalizerem w foobarze i zauwazyłem, że nawet po ostrym podbiciu AKG nie mają takiego basu jaki lubię, więc darowałem sobie zabawy we wzmacniacze. Tak czy siak nadal nurtuje mnie, czy pod lepszym wzmocnieniem Twoje słuchawki zagrały znacznie lepiej (K601 to nie Q701, ale ogólnie seria 601 i 701 trochę podobne do siebie są). W końcu opowieści o bardzo trudnej napędzalności tych serii nie mają końca, a moim zdaniem one po prostu tak grają :P

Nie pomogła wymiana na Matrixa, natomiast equalizer w A865 pomógł, nawet z Fiio E11. A prądożerność jest taka, jak wskazują zmierzone parametry ;) Spora, ale na pewno nie taka, jak w ortodynamikach.

Natomiast takie jakie są same w sobie te słuchawki, mi nie leżą brzmieniowo, Matrix nie wydobył z nich basu chociażby w takiej ilości, jaką mają HD598 - dużo lepiej w mój gust trafiające.

Podejrzewam, że różnica K601 - Q701 nie jest jakaś przepastna, bym musiał posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem :)

BTW - ja nie mówię, że nie są prądożerne, wiem, że są. Natomiast wiele osób się pewnie ze mną nie zgodzi, ale odnoszę wrażenie, że niektórym się wydaje, że jak zmienią wzmacniacz, to nagle ich słuchawki zagrają jak inne. Nie da się tak. No chyba, że ktoś podpinał do jakiejś starej zintegrowanej karty dźwiękowej i się przerzucił na dobry DAC+Amp, ale mam na myśli mniej szokujące zmiany.

Też miałem problem z ilością basu, a szkoda, bo poza tym K601 są dla mnie naprawdę rewelacyjne. Uznałem, że prościej je zmienić po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości spytam, bo szczerze mówiąc nie do końca zrozumiałem. To pomogła wymiana na Matrixa? Ciekaw jestem, bo miałem K601, ale nie do końca mi leżało ich brzmienie (to rewelacyjne słuchawki, ale nie dla mnie). Z tym, że grały na Fiio E9 (zresztą od Ciebie :) ), a nie jest on polecany do takich słuchawek. No i zastanawiam się jak na lepszym sprzęcie to wygląda. Chociaż ja się pobawiłem equalizerem w foobarze i zauwazyłem, że nawet po ostrym podbiciu AKG nie mają takiego basu jaki lubię, więc darowałem sobie zabawy we wzmacniacze. Tak czy siak nadal nurtuje mnie, czy pod lepszym wzmocnieniem Twoje słuchawki zagrały znacznie lepiej (K601 to nie Q701, ale ogólnie seria 601 i 701 trochę podobne do siebie są). W końcu opowieści o bardzo trudnej napędzalności tych serii nie mają końca, a moim zdaniem one po prostu tak grają :P

Nie pomogła wymiana na Matrixa, natomiast equalizer w A865 pomógł, nawet z Fiio E11. A prądożerność jest taka, jak wskazują zmierzone parametry ;) Spora, ale na pewno nie taka, jak w ortodynamikach.

Natomiast takie jakie są same w sobie te słuchawki, mi nie leżą brzmieniowo, Matrix nie wydobył z nich basu chociażby w takiej ilości, jaką mają HD598 - dużo lepiej w mój gust trafiające.

Podejrzewam, że różnica K601 - Q701 nie jest jakaś przepastna, bym musiał posłuchać.

 

q701 to sluchawki grajace z duzem powietrzem, detalami, lekkoscia... fakt, ze basu jest niewiele, ale prezentuja taki rodzaj grania, a nie inny. 598 to znow muly, takie prawie przeciwienstwo akg. Moze celuj w hd600 - 650 w takim razie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muły to 518 ;) Ja bym nazwał 598 budyniowymi, wysoka średnica czy góra pasma są w naturalnej ilości (znacznie większej niż np. HD380) , natomiast jest ten bas trochę podbity, ale nie tak jak w CAL!

Tak dla porównania wykresy HD600, 650, 700 i Koss Pro DJ100, które bardzo lubię sonicznie - zamknięte z uwypukloną średnicą, dość mocnym, ale nie mocarnym basem i cofniętym przełomem wysoka średnica/góra, ale już normalną ilością góry, czyli jakieś cymbalki, wiatr, coś tam jeszcze. I niesamowity wokal w tych Kossach, szczególnie kobiecy. A na Matrixie jeszcze powietrze się pojawia. Wolę słuchać na słuchawkach za 250zł niż 1250zł :ph34r:

HD600, 650, 700, PRO DJ100.png

Edytowane przez Mattej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muły to 518 ;) Ja bym nazwał 598 budyniowymi, wysoka średnica czy góra pasma są w naturalnej ilości (znacznie większej niż np. HD380) , natomiast jest ten bas trochę podbity, ale nie tak jak w CAL!

Tak dla porównania wykresy HD600, 650, 700 i Koss Pro DJ100, które bardzo lubię sonicznie - zamknięte z uwypukloną średnicą, dość mocnym, ale nie mocarnym basem i cofniętym przełomem wysoka średnica/góra, ale już normalną ilością góry, czyli jakieś cymbalki, wiatr, coś tam jeszcze. I niesamowity wokal w tych Kossach, szczególnie kobiecy. A na Matrixie jeszcze powietrze się pojawia. Wolę słuchać na słuchawkach za 250zł niż 1250zł :ph34r:

 

555, 558, 595, 598 sa dla mnie mulami. w sumie stwierdzenie 'muly' tez mozna nieco inaczej rozumiec, ale dla mnie te sluchawki prezentuja... niewiele poza niesamowita wygoda. ciezko tu szukal detali, jakiegos sensownego basu, dobrej srednicy, energii - no normalnie nic. Graja bo graja, ale zupelnie bez zycia. O akg tez mozna powiedziec, ze graja bez zycia, powera, emocji, ale chociaz maja wiele aspektow na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności