Skocz do zawartości

Słuchawki hd 650 +Audinst hud -mx1 .. martix m-stage


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Posiadam od kilku dni słuchawki hd650 ( wygrzewają się 40+ godzin ) . Po rozpakowaniu podłączyłem je do mojego DAC-a Audinst hud mx 1 z dużym jackiem , posiadającym funkcje wzmacniacza słuchawkowego .Służy mi on jako źródło do monitorów krk rokit 6 i gra to przyzwoicie . Bo założeniu słuchawek poczułem ogromne rozczarowanie. Grało to nijak bez jakiegokolwiek wyrazu jakbym miał założone sony douszne za 150 zł .Nie chce mi się wierzyć ,że słuchawki tej klasy mają tak grać . Obwiniam o ten słaby dzwięk audinsta .Dlatego planuję zakupić jakiś wzmacniacz do 1000 zł mam na oku matrix m-stage , sugerowałem się opinią violeta oraz paru innych forumowiczów .Wiem ,że lovely cube gra lepiej ale jest ciężko dostępny . Mam nadzieję ,że to połączenie diametralnie zmieni mój odbiór muzyki . Dodam ,że słucham dużo elektroniki.

 

http://www.youtube.com/watch?v=RDywmThaNS4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audinst jest ponoć dobry jako źródło, sam wbudowany wzmak ma mocno przeciętny. Użytkownik MathU używa takiego zestawu, audinst + LC +hd650, przez jakic czas tez mia same combo. Popytaj go więc o co masz tylko ochotę, bo sytuacja jest bliźniacza :)

 

A to, że słuchawki grają kiepsko...to wina słabego wzmocnienia. One potrzebują mocnego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takiemu FiiO E10 brakuje niewiele do transparentności.

e10 jest dobrym daciem (nawet bardzo dobrym jak za ta cene), ale do transparentnosci to mu jednak troche brakuje :)

 

Za to dużo gorzej jest ze wzmacniaczami słuchawkowymi.

Tutaj sie zgadzam, dlatego wole dwa osobne urzadzenia. Chociaz nie daje mi spokoju fakt, ze nei sluchalem M-Stage zintegrowanego z daciem USB, ostatnio pojawily sie na aukcjach. Moze akurat w tym wypadku dla potwierdzenia zasady, ze urzadzenia potrafia robic jedna rzecz na raz dobrze to dostaniemy bardzo dobry wzmacniacz ze slabym daciem :) Jak ktos probowal chetnie wyslucham opinii.

 

I jeszcze do autora. Mialem ten sam problem chcac posluchac sr325 na Audinscie, o ile wczesniej uwazalem go za bardzo dobre urzadzenie, to po tym tescie przestalem (mowie o sekcji wzmacniacza, bo dac nadal z niego swietny, chociaz akurat nei do grado). Spiecie Audinst + m-stage + sr325 dalo juz bardzo dobre efekty, chcociaz z winy Audinsta potrafilo zakluc w ucho, jednak przy hd650 nie powinno byc tego problemu.

Jak jestes z Wroclawia to mozemy sie zmowic na odsluch, posluchalbys m-stage a ja hd650 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLIK!

Even FiiO could have made the E10 into something entirely transparent if they just would have spent a little more time on it. So yeah, 5 or 10 years from now I hope we're swimming in affordable transparent DACs and the ODAC might be long forgotten. That will be a good thing.

 

I've said before, the bigger problem is the state of headphone amps. There are a lot of poorly designed amps on the market. In contrast there are plenty of decent DACs. That's why I started with the O2. The ODA was the next logical step. And many made it clear a headphone DAC would be an even better next step.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może coś takiego zbalansować sobie słuchawki (mój błąd) - dziurka jest zacna. Podobno to klon lehmana.

http://www.ebay.com/...=item255cf2635c

 

:)

 

(audinst poszedł by out pewnie)

Edytowane przez Syler
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może coś takiego i zbalansować sobie słuchawki?

http://www.ebay.com/...=item255cf2635c

 

:)

 

(audinst poszedł by out pewnie)

 

Że tak się spytam jak chcesz podpiąć pod to zbalansowane słuchawki?

Bo ja tutaj widzę tylko wejście dla słuchawek na jacka 6,3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem na PW, uważam że nie będzie rewolucji po dołożeniu wzmacniacza, zmiany są raczej subtelne i sprowadzają się do trochę lepszego basu, trochę lepszej sceny itd., ogólny charakter brzmienia się nie zmieni. Jeżeli teraz się nie podoba, to ze wzmaka nie będzie zmiany o 180 stopni.

 

Do takiej muzyki jak wyżej szukałbym zamkniętych słuchawek, którym sam Audinst wystarczy w zupełności. Wszystkie audiofilskie otwarte słuchawki pokazują pazur przy muzyce akustycznej, a nie elektronice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej muzyki jak wyżej szukałbym zamkniętych słuchawek, którym sam Audinst wystarczy w zupełności. Wszystkie audiofilskie otwarte słuchawki pokazują pazur przy muzyce akustycznej, a nie elektronice.

 

Z opinii wynika, że to audinst daje ciała w takiej muzyce a nie senki.

 

po dołożeniu wzmacniacza, zmiany są raczej subtelne i sprowadzają się do trochę lepszego basu, trochę lepszej sceny

 

A nie wynika to właśnie z charakteru audinsta?

 

Próbowałem a przemian z Matrixem M-stage dwóch DACów. Musilanda (poziom audinsta, a według niektórych wyższy) i jakiś DAC z wyższej półki. Dołożenie AMPa może dużoo zmienić, ale pod warunkiem, że amp ma z czego czerpać. Im słabszy DAC tym różnica mniejsza. Wstawienie do toru odpowiedniego DACa to podstawa moim zdaniem. Wzmacniacz nie da dobrej podstawy basowej jeśli DAC jej nie ma. Audinst może jest dobry w akustyce, ale z tego co wiem basem nie grzeszy.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne Syler, zmieni się daca i słuchawki zmienią się w Denony 2000. Opinie mnie nie interesują, bo wyobraź sobie, że mam te słuchawki i ten przetwornik. Prodigy słucha mi się na nich rewelacyjnie, ale rozumiem że jak ktoś przyszedł z słuchawek z loudnessem, to HD650 będą bez wyrazu.

 

Jak się nie podoba brzmienie, to trzeba kupić inne słuchawki, a nie bawić się w szlifowanie dźwięku zmianą źródła. Jeśli tylko moc jest odpowiednia, to zmiana przetwornika czy playera ma wpływ tylko na 10% brzmienia.

 

BTW mam Syler pytanie - słyszałeś w ogóle kiedykolwiek HD650? Jakbyś słuchał, to byś wiedział, że właśnie dla dobrej synergii trzeba im dobrać źródło jasne, ale o dużej mocy.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dołożeniu wzmacniacza, zmiany są raczej subtelne i sprowadzają się do trochę lepszego basu, trochę lepszej sceny

 

Ten wzmacniacz do tych słuchawek powinien być jak najbardziej OK. Lecz pomyśl przede wszystkim o użyciu innego źródła.

Jak chcesz to możesz odezwać się do @Mikołaj612 on tanio by Ci złożył klona lehmanna (ew. LC) od razu a przyzwoitych częściach.

DACa też da się tobie jakiegoś wyczarować. A jak chcesz mieć wszystko w jednym pudełku to np. taka maszyna jak zaproponowałem, ale da się inne wybrać. Wybór jest dość spory.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl przede wszystkim o zmianie słuchawek na takie które będą ci się podobać, a nie słuchaj dobrych porad wujków którzy nie mieli do czynienia ani ze słuchawkami, ani z wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MathU masz poniekąd racje. I zmiana słuchawek byłaby najłatwiejszym wyjściem. Takie D2000 wpisałyby się pewnie świetnie.

 

Nie uważam jednak, że źródłem i wzmacniaczem nie można niczego zdziałać. Wiem mniej więcej jaki charakter mają HD650. Lecz mnie zastanawia, czy Ty słuchałeś HD650 we wszystkich możliwych konfiguracjach, że twierdzisz że w 90% audinst to najlepsze źródło dla nich? Jak na mój gust znajdzie się wiele DACów grających konturowo dużo lepszych od audinsta.

 

nie słuchaj dobrych porad wujków którzy nie mieli do czynienia ani ze słuchawkami, ani z wzmacniaczem.

 

Dziecinada...

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja twierdzę że - zmieniając źródło i wzmacniacz dostanie się dalej HD650 tylko bardziej.

 

Jeżeli ktoś pisze, że "Grało to nijak bez jakiegokolwiek wyrazu jakbym miał założone sony douszne za 150 zł" to znaczy, że te słuchawki mu nie odpowiadają i nie ma co ich dalej szlifować. Ja wiem jak one grają na MX1 i zdecydowanie nie grają jak Sony za 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że to chodzi o brak wygrzania słuchawek i mózgu. Do dobrych słuchawek trzeba się przyzwyczaić osłuchać się z nimi. Ja mam inne zdanie niż Ty. Te same słuchawki na jednym torze mogą zagrać beznadziejnie, a na drugim całkiem fajnie. Na jednym torze zagrają dobrze elektronikę a na drugim akustyczne kawałki. Ceniłbym sobie bardziej twoją opinię w tym wypadku jakbyś miał przesłuchane HD650 na innych, lepszych torach. Ja Koledze proponuje załatwienie sobie odsłuchu. Wtedy sam zobaczy, czy to rzeczywiście chodzi o słuchawki, czy może o to że audinst nie wyrabia. Odsłuch nie zaszkodzi.

 

Aczkolwiek tak jak pisałem wyżej, zmiana słuchawek jest najpewniejszą zmianią i do jego repertuaru D2000 się raczej wpasowują i z Audinstem pewnie też nie głupio grają. Chociaż zmianę źródła bym cały czas proponował np. z audinsta na LittleDot Mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na podstawie mojego chyba dość marnego doświadczenia polecał bym Autorowi posłuchać jeżeli ma taką opcję wspomnianych już Denonów D2000. Są one dużo bardziej "listener friendly" niż HD650 ktore grają IMHO dość specyficznie bo gęsto i potężną "masą". Mi się osobiście niezbyt spodobały. Denony z kolei mają lekkostrawne V. Audinst powinien dość raźnie je pogonić.

 

Edit:

No i chyba warto wziąć pod uwagę legendarną "niepowtarzalność" egzemplarzy Audinsta. ;)

Edytowane przez 4ndr3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram MathU w 100%. Najlepiej spróbować innych słuchawek, bo HD650 w życiu nie zagrają takim basem jak choćby o ponad połowę tańsze ATH-M50, o Denonach D2000 nie wspominając.

 

Syler - jeśli nie słuchałeś HD650, to nie wypowiadaj się na ich temat tak kategorycznie, bo stwierdzenie "Wiem mniej więcej jaki charakter mają HD650" jest śmieszne w tym kontekście.

Edytowane przez Pierot
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że to chodzi o brak wygrzania słuchawek i mózgu

Nie.

 

Jeżeli słuchawki od początku się podobają, to można kombinować ze zmianą wzmacniacza, źródła, kabelków itd. żeby dostosować dźwięk do swoich preferencji.

Jeżeli od początku się nie podobają, to trzeba zmienić słuchawki, bo zmieniając źródło nie da się ich zmienić na tyle, żeby zaczęły się podobać.

Edytowane przez MathU
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że to chodzi o brak wygrzania słuchawek i mózgu

Nie.

 

Jeżeli słuchawki od początku się podobają, to można kombinować ze zmianą wzmacniacza, źródła, kabelków itd. żeby dostosować dźwięk do swoich preferencji.

Jeżeli od początku się nie podobają, to trzeba zmienić słuchawki, bo zmieniając źródło nie da się ich zmienić na tyle, żeby zaczęły się podobać.

Nie cierpiałem PXów. Na video, na iModzie, na D4. Na WBA HPA-03 zaczęły grać, mogłem ich słuchać z przyjemnością ! Ale nie na tyle, by je sobie zostawić, już ich nie mam. Nie mogę się więc zgodzić z postawioną przez Ciebie tezą, że odsłuchy w jednym zestawieniu mogą dać nam obraz słuchawek wystarczający do podjęcia decyzji o ich zatrzymaniu. Rozumiem jednak, że jako posiadacz słuchawek oraz comba, o których mowa w temacie, możesz z całą pewnością wypowiadać się, że w tym przypadku można już sformuować swoją opinię na podstawie posiadanego sprzętu.

 

 

Proponuję, by autor tematu wrzucił przykładowy utwór, którego chciałby z przyjemnością słuchać na HD650, i by MathU sprawdził na LC, czy brzmi dobrze ;) Ewentualnie później na odwrót, by MathU zaproponował koledze jakiś utwór, który dobrze brzmi już na samym Audinscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że to chodzi o brak wygrzania słuchawek i mózgu

 

Dodałbym jeszcze brak odpowiedniej muzyki.

 

@Pawlikowicz Utwory które podesłałeś są bardzo klimatyczne. Jednak pod względem jakości, albo wrażeń dźwiękowych - to są biedne kawałki. Wątpię czy by combo pułki 2k i D5000 coś pomogły...

 

Posłuchaj sobie Mike Oldfield albo Vangelis. Ściągnij sobie płytę testową ultrason i opisz swoje wrażenia ;)

 

@MathU w ogóle nie zrozumiałeś o czym pisałem. Ja już nie mam siły Tobie tłumaczyć. I mam wrażenie, że wcale nie starasz się zrozumieć.

 

Rozumiem jednak, że jako posiadacz słuchawek oraz comba, o których mowa w temacie, możesz z całą pewnością wypowiadać się, że w tym przypadku można już sformuować swoją opinię na podstawie posiadanego sprzętu.

 

Edit: No i chyba warto wziąć pod uwagę legendarną "niepowtarzalność" egzemplarzy Audinsta. ;)

 

To nie jest legenda. Azahiel słuchał kilku egzemplarzy i każdy grał inaczej. Jednym zdaniem: jest wysokie prawdopodobieństwo, że MathU nie słyszał combo na którym słucha @Pavlikowicz

 

IMO MathU się rozchodzi o to, że autor napisał o jego słuchawkach że "grają jak doki do 150zł", więc na pewno mu się nie spodobały. Bo inaczej by piał z zachwytu jak to robią inni ich użytkownicy. Mi się wydaje, że autor po prostu posłuchawszy słuchawek za 1300zł doszedł do wniosku, że nie dają mu satysfakcji jak za1300zł. I to go rozczarowało... MathU zaczął tworzyć całą filozofie na temat gustów autora. A tu jest kilka elementów które będą miały znaczny wpływ na odbiór muzyki:

- doświadczenie słuchacza

- osłuchanie słuchacza z daną charakterystyką dźwięku

- użyty materiał do odsłuchu

- sprzęt do którego podpinany są słuchawki.

 

Moim zdaniem autor ma dwa wyjścia. Albo osłuchać się ze słuchawkami i zrobić porównania > osłuchać się z tymi senkami > użyć lepszych utworów > dokonać odsłuchu na lepszym sprzęcie.

 

Jeśli stwierdzi, że mu się jednak nie podoba, to wtedy albo wymienić słuchawki o tej samej klasie ale innej specyfice, albo w ogóle zrezygnować z tej półki.

 

Po co ma się od razu pozbywać tych senków, nie dając im wpierw rozwinąć skrzydła i sobie dać szansę docenienia ich?

 

Chociaż sam uważam, że dużym skrótem byłoby kupić D2000 - to też high-endowa półka ale inny biegun, lepiej strawny dla przeciętnego słuchacza i w ogóle dla słuchacza elektroniki. Dlatego nie neguje takiego rozwiązania. Ale niech autor tematu wpierw świadomie się na to zdecyduje, bo może się okazać, że one nie zagrają mu lepiej niż doki za 250zł... i co wtedy? Znowu 1300zł utopione?

Edytowane przez Syler
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności