Jump to content
Sign in to follow this  
t712

[ROZWIĄZANE] [<150zł] Nauszne, różna muzyka, bas, następca Mee M9. Porta Pro?

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Obecnie posiadam doki Mee M9. Jest świetnie, wszystko mi pasuje - bass ok, środek i góra też, choć wysokie mi piszczą czasem.

Niestety coraz częściej zaczynają mnie denerwować - łatwo się wysuwają (szczególnie jak w uchu wilgotno przy upałach) i tracę właściwości muzyki - słabszy bas itd. Jakoś mi się odechciewa zabawy z nimi :D

Chcę kupić jakieś nauszne, które dorównywały by możliwościom dźwiękowym Mee M9. Wiem, że to całkiem inny sprzęt, ale myślę że można jakoś porównać dźwięk :)

O razu mówię, że nie jestem jakimś audiofilem i takie Mee M9 mi wystarczają w 100%.

Wymagania:

- jakość dźwięku i bas porównywalny do Mee M9

- lekkie i mobilne (małe wymiary, możliwość złożenia)

- do 150zł

- używane raczej wewnątrz

- nowe oczywiście

Szukając w necie znalazłem Koss Porta Pro. Ale. No właśnie...

1. Znalazłem wiele opinii o słabej wtyczce, a także słabej jakości okablowaniu. Jakie są szanse na zmianę kabli i gdzie i za ile mniej więcej takie można wymienić w razie czego? Albo samą wtyczkę?

2. Jak to jest z tą dożywotnią GW? Bo czytałem że to tylko legenda ;)

3. Jak z tłumieniem dźwięków i przeciekaniem na zewnątrz. Nie chciałbym aby słuchał ze mną muzyki cały autobus, no i też nie chciałbym słyszeć o czym wrzeszczą koło mnie mohery :P

4. Jak się mają do Mee M9 - bas, jakoś dźwięku?

5. Nie mogę znaleźć do czego służy ten niebieski przełącznik z boku Już wiem ;]

Pozdrawiam i z góry dzięki za informacje!

Edited by t712

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Similar Content

• By KichawaJablonska
      Szukam słuchawek nausznych z bluetooth do 600zł. Słucham ambientu, klasycznej, ogólnie dużo elektronicznej i od czasu do czasu jakiegoś popu,rocka. Lubię jak jest wyraźny bass i jak dobrze słychać przestrzeń. Nie lubię jak słuchawki za mocno dociskają uszy. Słucham tak pół na pół w domu i w terenie. Teraz mam Creative arvana life i Marshall majory 2 ale w majorach ucho mi niewygodnie. Myślałem o Sennheiser HD 4.50 BTNC. Będzie to grało lepiej niż Creative Arvana Life ?
      VID_20200605_130553.mp4
    • By jpawlowski412
      Witajcie,
      Szukam nowych słuchawek nausznych/wokółusznych zamkniętych, głównie do słuchania wymienionych wyżej gatunków. Zależy mi na dźwięku, wygodzie i jakości wykonania, nie przejmuję się izolacją. Miłym dodatkiem byłby Bluetooth 5.0 i obsługa najnowszych kodeków, natomiast rozważę też coś starszego, jeżeli jakość dźwięku jest tego warta. Obecnie posiadam bezprzewodowe House of Marley Positive Vibration 2 na zewnątrz i Audio Technica M50X do odsłuchu w domu. Te pierwsze są już niestety dość zużyte i ich wygoda pozostawia wiele do życzenia i to właśnie je chciałbym wymienić.
      Z powodu, że dość odpowiada mi ich sygnatura dźwiękowa (w Audio Technice trochę zbyt analityczne brzmienie) głównie rozważam nowy model od Marleya, Positive Vibration XL, wydaje się spełniać wszystkie moje wymagania, chciałbym jednak to jeszcze potwierdzić. Oprócz tego myślałem o Marshall Major III lub Mid ANC (w recenzjach martwią mnie wyeksponowane wysokie dźwięki) oraz Sennheiser HD 4.50 BTNC (troszkę już leciwe).
      Co moglibyście mi w tej sprawie doradzić? :)
    • By zOrg
      Cześć,

szukam słuchawek, które spełniają poniższe warunki:

- nauszne,
      - bluetooth
      - brzmienie naturalno-ocieplone (wysokie nie mogą być kłujące, a średnica nie może być schowana za dudniącym basem)
      - bedę słuchał tylko w domu, więc izolacja nie jest kluczowa
      - fajnie jakby były lekkie i wygodne

miał ktoś może styczność z ew. takimi słuchawkami / możecie coś polecić w tym budżecie (ewentualnie lekkie zwiększenie jest możliwe)?

z góry dziękuję za propozycje!
    • By Anardo
      Witam,  zastanawia mnie zakup "czegoś lepszego" coś do ok 1000zł, wiadomo im mniej tym lepiej aczkolwiek jeśli warto dać te 200 więcej to nie będzie problemu. Muszą być nowe. Używane będą tylko w domu i muszą zakrywać całe ucho. Podstawą jest mocny głęboki, niski bas który gra pierwsze szczypce i będzie go bardzo duzo. Zawsze mi go mało. Ogólnie brzmienie V jest ok. Niestety źródło słabe bo redmi 5 plus. Jeśli trzeba to rozważę jakiś wzmacniacz tylko jaki? Fajnie jakby kabel był wymienny w razie czego. 
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy