Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Armatury czy neodymowe do 300zł? [głównie rap]


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Sam jestem w kropce, bo jak to mówi mój ojciec "wiêcej sprzêtu ni¿ talentu", ale poszukujê doków. Cena jak w tytule czyli 300z³ max. Wymagania? Skromne. Chcia³bym brzmienie najlepiej bardzo zbli¿one do Superluxów HD661 (b±d¼ ta sama klasa grania, czyli stonowany bas, przyjemno¶æ z ods³uchu i szczegó³owo¶æ). Player to Fuze (bez plusa) i iMod (ale to ju¿ w domu le¿y i czasem u¿yty jest jedynie jako ¼ród³o do g³o¶ników zazwyczaj) wiêc lepiej skupiæ siê na Fuze. Trochê poci±gaj± mnie armatury, bo mia³em w uszach Brainwavz B2 i d¼wiêk mi zaimponowa³ (jeszcze wygoda! To by³o co¶), ale z neodymów jest trochê wiêkszy wybór w tej cenie. I teraz pytanie do was: Czy macie jakie¶ ciekawe propozycje?

Z góry dziêkujê za pomoc.

Edytowane przez Dszeffko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej wolałbym celować w nowe słuchawki :)

Dodam tylko, że słucham praktycznie każdej muzyki aczkolwiek głównie rapu. Nie chcę też za dużo basu, bo szkoła grania HD661 mi bardzo odpowiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armatury do rapu? Ja chyba bym jednak celował w jakieś dynamiki (zaraz ktoś Ci poleci pewnie Brookstony :) )

No właśnie armatury z racji tego, że mają trochę mniej basu niż dynamiki by mi odpowiadały. Mam SL HD661, które to też nie są basowe i ich dźwięk mi odpowiada. Bas się pojawia, ale nie zalewa reszty. Ja rapu akurat słucham dla wartości merytorycznej tekstu, a nie nawalanego basem. Nie te pokolenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że propozycji żadnych nie ma więc przeglądając słuchawki do 300zł natrafiłem na kilka modeli, a mianowicie D-Jays, Mee A151 oraz SM PL50. Ktoś z obecnych tutaj może zna połączenie fuze (bez plusa) z którąkolwiek parą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie słucham tylko rapu po 1 ;) Po 2 nie chce tyle basu :) Miałem Mee M9, odsprzedałem niedawno, basu za dużo, pokochałem dźwięk SL HD661 :) Dla mnie liczy się głównie przekaz tekstu w utworze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w który konkretnie model Audeo celować? Myślałem też, żeby kupić sobie nowe Phonaki na raty, bo szkoda mi na raz wydawać takiej kasy i przeglądając ofertę sklepu wpadły mi w oko jeszcze q-Jays

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

q-Jays nie są za specjalnie, IMO poziom niżej niż B2/Audeo

 

Audeo - nie ważne jaki model, byle by szare filtry były w zestawie. Jeżeli będziesz kupował nówkę (co jest nieopłacalne bardzo) to model PFE 112 będzie odpowiedni

 

Pomyśl na egzemplarzem używanym, co Cię odtrasza od takowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wieczne problemy z uszami ;) Co rusz to zapalenie przewodów słuchowych i ostatnio już drugi raz zapalenie ucha środkowego :) Moje problemy niestety są częste i jest to uciążliwe, a zapalenie przewodu słuchowego następuje u mnie nawet po tym jak ktoś sobie posłucha muzyki na moich HD661.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wieczne problemy z uszami ;) Co rusz to zapalenie przewodów s³uchowych i ostatnio ju¿ drugi raz zapalenie ucha ¶rodkowego :) Moje problemy niestety s± czêste i jest to uci±¿liwe, a zapalenie przewodu s³uchowego nastêpuje u mnie nawet po tym jak kto¶ sobie pos³ucha muzyki na moich HD661.

Przy takiej wrazliwosci na obce kultury bakterii ...na Twoim miejscu powaznie zastanowil bym sie czy inwestowanie w doki ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wieczne problemy z uszami ;) Co rusz to zapalenie przewodów s³uchowych i ostatnio ju¿ drugi raz zapalenie ucha ¶rodkowego :) Moje problemy niestety s± czêste i jest to uci±¿liwe, a zapalenie przewodu s³uchowego nastêpuje u mnie nawet po tym jak kto¶ sobie pos³ucha muzyki na moich HD661.

Przy takiej wrazliwosci na obce kultury bakterii ...na Twoim miejscu powaznie zastanowil bym sie czy inwestowanie w doki ma sens.

Miałem już długi czas doki i nie zmieniało to częstotliwości zachorowań, to jest kwestia dbania o czystość używanego sprzętu :) Brooksotne tak często polecane, a jak jest z ich dostępnością w Polsce oraz co jest w zestawie i czy są wersję bez mikrofonu (trochę dużo pytań, ale nie znam tego modelu więc wolę się dowiedzieć wszystkiego)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brooksotne tak często polecane, a jak jest z ich dostępnością w Polsce oraz co jest w zestawie i czy są wersję bez mikrofonu (trochę dużo pytań, ale nie znam tego modelu więc wolę się dowiedzieć wszystkiego)?

Oficjalnie w Polsce ich nie ma. Forza miał ich trochę na sprzedaż. Bez mikrofonu nie widziałem wersji, chyba nie ma... (ewentualnie są Radius TWF21 ;)). W zestawie masz 3 pary tipsów i welurowy woreczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo odpowiadają mi słuchawki z mikrofonem, bo to element, który najczęściej się przy moim użytkowaniu niszczy, ale cóż. Zbliżają mi się urodziny i może się okazać, że budżet będzie większy :) Wtedy będę czekał raczej na Brainwavz B2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy PL50 nie są dobrymi słuchawkami, a Brookstone rewelacyjne? :D Nie zapomnijcie dodać o takim drobnym szczególe jak jedna z najgorszych ergonomii Brookstone i jedna z najlepszych SM. BsCDD grają fajnie, ale pl50 też nie grają źle. Po prostu nie są rzadkie, owiane legendą i nikt nie zamierza ich sprzedać...

Jako kompromis pomiędzy Broo i Audeo polecam tradycyjnie CX21. Słuchałem na nich rapu i było świetnie.

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności