Skocz do zawartości

Opera Mini


adams

Rekomendowane odpowiedzi

Sory, ale po obeznaniu się z symulatorem, do którego linka opdał KHRoN (bo u siebie w telefonie nie uzywam internetu bo 1)drogo 2)niwygodnie 3)wolno) stwierdziłem, ze internet w telefonie jest takim samym dodatkiem jak radio w odtwarzaczu mp3. Jest możliwość, ale podczas kożystania z niej stwierdza się, że jest to tylko dodatek i jest to strasznie uciążliwe lub niwygodne i pożuca się to. Wyjątkiem są telefony z b. dużym wyświetlaczem albo smartphony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej sorra za glupie pytanie ale nie jest ona przypadkiem na 30dni pozniej musisz placic?? i w ogole jak sie odbywa ogladanie stron www na tak malym ekraniku?? i ile kosztuje min w twojej sieci?

 

;] no printscreen'a to Ci nie zrobię z wyświetlacza mojej komórki

 

Najczęściej korzysta się z transmisji pakietowej danych, czyli GPRS, a więc nie płaci się "za min" tylko za teoretycznie ilość danych, jaką pobrałeś/wysłąłeś [Możesz tesz łączyć się przez standardową transmisję danych CSD, ale jest to wolniejsza transmisja i mniej opłącalna].

Teoretycznie - bo różnie to jest nawet nie w zależności od operatorów, a w zależności od taryfy w jakiej jesteś rozliczany.

 

Żeby było jaśniej:

Np otwierasz stronę www.gazeta.pl - przyjmijmy że ilość danych które musisz pobrać, aby zobaczyć tę stronę na wyświetlaczu swojego telefonu to 25 kB.

Wg jednej taryfy jesteś rozliczany np. za każde 50KB- 25gr, wg drugiej taryfy płacisz za każde 10KB - 5gr.

Ale ważną różnicą jest, że zawsze płącisz ZA KAżDE ROZPPCZęTE pobieranie albo 50ciu KB albo 10KB.

To znaczy, że jeślibyś otwierał stronę o wielkości dokładnie 50KB to i w pierwszej zapłacisz 25gr i w drugiej zapłacisz 5x5=25gr. Ale za to jak otwierasz stronę o wielkości 25KB, to w pierwszej taryfie już odrazu płacisz za to 25gr, a w drugiej 3x5=15gr.

 

To jest podobna zasada jak byś porównał opłaty za naliczanie połączenia co minutę i co pół minuty.

 

Telefony które posiadają GPRS [czyli prawie wszystkie z ostatnich lat] domyślnie łączą się włąsnie via GPRS. Tylko jeśli sam wybierzesz sposób łączenia przez CSD, lub będziesz znajdował się w miejscu o utrudnionym zasięgu, telefon łączyć będzie się przez CSD gdzie opłata liczona jest za każdą rozpoczętą minutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opera mini - dobila do wersji 2.0 i jest to opera w javie, charakteryzuje sie czerwonymi menusami i jest darmowa

 

natomiast opera mobile - dostepna min z 6630 i n70 jako preinstalowany soft to jest cos co jesli nie masz w swoim symbianowcu (jest tylko na symbiana) to trzeba za to placic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej sorra za glupie pytanie ale nie jest ona przypadkiem na 30dni pozniej musisz placic?? i w ogole jak sie odbywa ogladanie stron www na tak malym ekraniku?? i ile kosztuje min w twojej sieci?

 

;] no printscreen'a to Ci nie zrobię z wyświetlacza mojej komórki

 

Najczęściej korzysta się z transmisji pakietowej danych, czyli GPRS, a więc nie płaci się "za min" tylko za teoretycznie ilość danych, jaką pobrałeś/wysłąłeś [Możesz tesz łączyć się przez standardową transmisję danych CSD, ale jest to wolniejsza transmisja i mniej opłącalna].

Teoretycznie - bo różnie to jest nawet nie w zależności od operatorów, a w zależności od taryfy w jakiej jesteś rozliczany.

 

Żeby było jaśniej:

Np otwierasz stronę www.gazeta.pl - przyjmijmy że ilość danych które musisz pobrać, aby zobaczyć tę stronę na wyświetlaczu swojego telefonu to 25 kB.

Wg jednej taryfy jesteś rozliczany np. za każde 50KB- 25gr, wg drugiej taryfy płacisz za każde 10KB - 5gr.

Ale ważną różnicą jest, że zawsze płącisz ZA KAżDE ROZPPCZęTE pobieranie albo 50ciu KB albo 10KB.

To znaczy, że jeślibyś otwierał stronę o wielkości dokładnie 50KB to i w pierwszej zapłacisz 25gr i w drugiej zapłacisz 5x5=25gr. Ale za to jak otwierasz stronę o wielkości 25KB, to w pierwszej taryfie już odrazu płacisz za to 25gr, a w drugiej 3x5=15gr.

 

To jest podobna zasada jak byś porównał opłaty za naliczanie połączenia co minutę i co pół minuty.

 

Telefony które posiadają GPRS [czyli prawie wszystkie z ostatnich lat] domyślnie łączą się włąsnie via GPRS. Tylko jeśli sam wybierzesz sposób łączenia przez CSD, lub będziesz znajdował się w miejscu o utrudnionym zasięgu, telefon łączyć będzie się przez CSD gdzie opłata liczona jest za każdą rozpoczętą minutę.

 

Mozna jeszcze prosciej. Jak ktos nie ma innej mozliwosci tylko net przez komórke (np. niektóre male miejscowosci mają jeszcze telefonię via radio i przez nią neostrada moze nie chodzic a i zwykly dial-up rwie sie strasznie) to mozna np. w Plus-ie wykupic abonament na internet (chyba 45 PLN).

 

I masz nielimitowane połaczenia po dowolnym "nosniku". Na mojej nokii czasami jest to UMTS, czasami EDGE, czasami GPRS. Ona automatycznie próbuje skorzystac z najszybszego połaczenia (nad morzem przezylem szok jak sie laczyl via EDGE i mialem naprawde szybki internet).

 

Ja do tej pory korzystalem z N70 jako z modemu (w takim celu byla zakupiona). Ale teraz widze, ze moglem wybrac jakis model z mini klawiaturą. Wtedy faktycznie mozna (od biedy) korzystac z takiego urzadzenia "w potrzebie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam NOKIE 6270 - (ktora sprzedaje na allegro jakby ktos byl chetny ;) jeszcze 3 dni do konca aukcji) i korzystalem z niej jako modemu w miejscu o trudnym zasiegu - stracilem troche kasy w niewielkim czasie i mnie to troche dziwilo... myslalem ze place za ilosc sciagnietych danych z tu sie okazuje ze jak jest trudny zasieg to telefon sam przechodzi na rozliczanie minutowe.... :/ czy to jest potwierdzona informacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem ze place za ilosc sciagnietych danych z tu sie okazuje ze jak jest trudny zasieg to telefon sam przechodzi na rozliczanie minutowe.... :/ czy to jest potwierdzona informacja?

 

jak najbardziej :(

 

Identyczna sytuacja jest gdy rozmawiasz przez tel wyjeżdzając z miasta - w mieście zazwyczaj łączysz się w paśmie 1800mhz - i w pewnym momencie będąc już poza miastem tel automatycznie przechodzi na 900mhz, bo stracił możliwość korzystania z pasma 1800mhz. telefon sam automatycznie przeskakuje, bo chodzi o to, by rozmowa wciąż trwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinno tak byc, gprs dziala i w pasmie gsm (1800mhz) i dcs (900mhz) przy czym jest odwrotnie, dcs ma zastosowanie glownie w miastach a w otwartym terenie telefon raczej przelacza sie na 1800mhz ;)

moze miales cos pokitrane w ustawieniach i liczylo ci za lacze komutowane csd/hscsd - jest to szybkie, ale naliczane minutowo, a o wiekszym zasiegu niz edge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w otwartym terenie telefon raczej przelacza sie na 1800mhz ;)

co ty za banialuki opowiadasz? :)

 

Wyższe częstotliwości dają większą "przepustowość" ale ich zasięg od nadajnika jest mniejszy.

Dlatego na szerokich przestszeniach jak wsie itp korzysta się głównie z częstotliwości 900mhz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ere i opere mini (nokia 6020)

jedna strona w operze mini ma ok. 15kb, a impuls za internet w erze ma 500kb

jeden impuls kosztuje chyba z 60 gr... wiec nie wychodzi to drogo :)

 

oczywisscie nie jest to zbyt komfortowe przeglądanie, ale gdy potrzebujemy czegos pilnie... to bardzo sie ona przydaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

polecam wersje modowana opery 1.21 i 1.22 ze wzgledu na to ze po zminimalizowaniu (mowa o SE k750i i wyzszych) nie zrywa polaczenia co wiaze sie z mniejszymi kosztami nie laczy ponownie :) tu loinkopera mini mod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, ale po obeznaniu się z symulatorem, do którego linka opdał KHRoN (bo u siebie w telefonie nie uzywam internetu bo 1)drogo 2)niwygodnie 3)wolno) stwierdziłem, ze internet w telefonie jest takim samym dodatkiem jak radio w odtwarzaczu mp3. Jest możliwość, ale podczas kożystania z niej stwierdza się, że jest to tylko dodatek i jest to strasznie uciążliwe lub niwygodne i pożuca się to. Wyjątkiem są telefony z b. dużym wyświetlaczem albo smartphony.

 

 

Nokia N70 ma "normalny" wyswietlacz (tzn. calkiem duzy jak na tel. ale na pewno daleko jej do smartphona).

 

Bylem niedawno na wyjezdzie i jestem pod duzym wrazeniem "opery mini".

 

Forum mp3store przeglada się błyskawicznie (w Bieszczadach, przy słabym zasiegu).

Jedyny minus to to, ze jak sie nie zna oryginalnego ukladu strony to mozna sie lekko pogubic.

Ale jak sie zna to na prawde sie da i nie jest to "jakis dodatek".

 

Ten sam telefon podlaczony jako modem do laptopa w tym samym terenie (przypominam o slabym zasiegu) powodował stan choleryczny (dlugie oczekiwania i 'zwisy' IE). No i trzeba rozpalac laptopa.

 

oczywiscie jak wszedlem na onet.pl i sprawdzalem prognoze pogody to brakowalo mi 'klikania na mapie'.

Ale i tak jestem pod duzym wrazeniem. E-maile z pracy sprawdzalem blyskawicznie, tylko 2 razy musialem uruchamiac comp-a, zeby cos zrobic.

 

Dzieki Wam za ten wątek bo mialem takie samo zdanie jak @eWiktor (nie testując wczesniej tego rozwiązania). Teraz uwazam je za niezwykle wygodne i efektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności