Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmak do iModa Touch + HS900


Undertaker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

 

 

Być może niedługo przerzucę się na iModa Toucha. Z tego też względu chciałbym wypytać się o wzmacniacz do niego, kwota to 200 zł maksymalnie, ewentualnie trochę więcej, jeśli warto dopłacić. Rozmiary nie mają dużego znaczenia, wiadomo - najlepiej jak najmniejszy, ale jeśli jest coś lepszego-większego, to nie ma problemu.

 

Korzystałbym z Philipsów HS900 - neutralno/jasne słuchawki.

 

 

Jeśli chodzi o preferencje brzmieniowe, to szukam możliwie najnaturalniejszego/neutralnego dźwięku. Nie lubię ani kłującej góry, ani łupania basem. Chciałbym, żeby było czytelnie, szczegółowo, niemęcząco.

 

 

Pozdrawiam, z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Wysłałem zapytanie do autora tego projektu. Tylko, że nie lubię czekać, więc jeśli zamieniłbym swoją Taczkę na iModa, to chciałbym móc od razu słuchać na nim muzyki :) Także wszelkie inne propozycje z krótko wypisanymi za i przeciw mile widziane. Ewentualnie same typy dobrych wzmaków, a ja już sobie poszukam o nich informacji. Tak jak napisałem wcześniej, nie muszą to być wzmaki mega portable. Jeśli jest coś trochę większego a odpowiadającego jakością jakiegoś malutkiego portable wzmaka (+ oczywiście jest tańsze), to chętnie spróbuję. Dość popularne są FiiO, co o nich sądzicie? Ewentualnie jakiś MxM na fajnych podzespołach (żeby dźwięk był jak najbardziej neutralny), tylko teraz kwestia jego dostępności.

Jeśli chodzi o O2, to również rozważam tę kwestię, jednakże już Forza przestrzegł mnie nieco, ponoć daje jasny dźwięk w kombinacji z iModem. No ale iMod Touch jest ponoć cieplejszy znowu, do tego ja nie lubię mulenia basem, ważne, żeby tylko nie kłuły wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie baw się w półśrodki, FiiO nie są zbyt specjalne, na pewno odpuść sobie E5 i E11, E6 ujdzie w tłoku

To napewno.

 

Nie lubisz czekac to kasa x2 lub x3 i np kupujesz t5.

o2 zgadza sie jest przenośny nie jest portable.

 

Jest jeszcze jedno rozwiazanie tanie acz dzwiękowo nie tak dobre jak o2 czy t5 to znaczy mikroforum w małej obudowie też jest przenośny.

 

Nie mówiac czy HS900 są warte dla ciebie by podłaczać do nich o2 lub t5.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iMod gra świetnie. Lecz ja bym nie zamieniał T4 (z możliwością LO) na iModa, bo on tak samo jak wszystko inne w audio podlega prawom gustu. Mówię o iModzie zrobionym z Video. Chociaż kto wie może takie granie Ci podejdzie.

 

No ale iMod Touch jest ponoć cieplejszy znowu, do tego ja nie lubię mulenia basem, ważne, żeby tylko nie kłuły wysokie.

 

Nie słuchałem przerobionego, ale często słucham po LO. iMod Touch będzie grał tak jak zwykły Touch tylko pewnie czyściej. I tak wątpię aby poziomem szczegółowości przebił T4, no tak w teorii mówię.

 

Jestem takiego samego zdania jak Pan Owca. Jeśli chodzi o wzmacniacze, to półśrodki są chybionym pomysłem. O2 albo klon mustanga, z tańszych rozwiązań są chyba najrozsądniejsze. E6 możesz sobie sprowadzić za 24 dolary jako sprzęt portable, jest jak dla mnie dość przyjemny, choć wiadomo, kokosów też nie ma.

 

Ewentualnie jakiś MxM na fajnych podzespołach (żeby dźwięk był jak najbardziej neutralny), tylko teraz kwestia jego dostępności.

 

No ale po co Ci MxM jak teraz w jego cenie będziesz miał jeden z dwóch bardzo przyzwoitych wzmacniaczy. Osobiście nie inwestowałbym w MxM, chyba że koniecznie potrzebowałbym coś półprzenośnego i nie miałbym alternatywy.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, no to już wiem, że FiiO odpadają, co do MxM'a, to po prostu widziałem gdzieś wpis selphy'ego, w który twierdził on, że iMod gra już bardzo dobrze z właśnie takim wzmakiem. W sumie to nawet Forza mi go polecił ;)

 

Nad O2 właśnie myślałem, ale możliwe, że z Philipsami będzie zbyt jasno.. Choć one raczej proszą się o wzmocnienie, więc kto wie, może z iModem Touchem i tym O2 byłoby ok, sam nie wiem.

 

 

Tak jak mówię, jeśli miałbym czekać tydzień, to bym poczekał. Ale z tego, co się pytałem, to dla mnie ten miesiąc-dwa to jednak zbyt długo bez muzyki. Do tego cena (w przypadku O2), to też nie byłaby x2, czy x3 :) Więc nad O2 byłbym skłonny się poważnie zastanowić. Tylko teraz kwestia, czy on faktycznie jedynie wzmacnia sygnał i nie rozjaśnia dźwięku - wtedy, podejrzewam, z iModem i HS900 byłoby bardzo dobrze.

 

I tak, HS900 są dla mnie warte wzmocnienia, ale takiego właśnie budżetowego (nie mam na tyle kasy, żeby kupować wzmaki za ponad 1k zł, zresztą wtedy pewnie słuchałbym na K701 lub czymś w tym rodzaju). W każdym razie z tego co słuchałem (sygnaturka) HS900 sąmoimi ulubionym słuchawkami + mam jeszcze HP910, które się zwyczajnie w świecie marnują na Taczce.

 

 

No i w ogóle to trochę teraz jestem zmieszany po tym co napisałeś, Syler :) Bo jednak nastawiałem się, że iMod wykosi, tak jak niektórzy twierdzą, konkurencję. A skoro dźwięk nie powinien być za bardzo inny w porównaniu do Taczki po LODzie, to po co w takim razie wydawać kasę na iModa?

 

 

 

Sa mjuż nie wiem. Może (jeśli się uda) załatwię sobie S;Flo 2, który powinien fajnie napędzić Philipsy. Może to byłoby dobre wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostania gen. taczki czyli T4 to już troche kosztuje.

Taczke(2gen) można też zrobic jako iModa.

 

o2 ma być podobno dość przejrzysty nić nie dodwać od siebie,

 

Mikroforum jest bardzo fajnym tanim wzmakiem w granicach 100zł, półka mxm może lepiej a taniej, tylko nie jest taki przenośny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoją filozofie i gusta. Jak nie posłuchasz to się nie dowiesz.

 

Jednak jeśli liczysz na to że iMod zagra lepiej od T4 jako źródło to po prostu powiem Ci tak - nie zagra lepiej. Zagra inaczej. iModa bym porównałbym do dobrego budżetowego DACa,o charakterze jak maja maya u5, czyli kładzie na twarzy chłodne szpileczki (szczegóły). T4 gra jak bardzo dobry odtwarzacz CD, gładko, subtelnie, bardzo dynamicznie.

 

iMod jest świetny do rocka, bo ma ten pazurek w sobie. Lecz do innych - szczególnie subtelniejszych - gatunków... no cóż trzeba coś poświęcić. T4 natomiast jak dla mnie zagra każdy gatunek, nie ma takiego pazura, za to jest soczystość dźwięku, gitarka Steviego Raya to balsam dla duszy :rolleyes:

 

Nie wiem jak synergia T4 z HS900. Jeśli nie ma to synergii to ja bym poszukał czegoś synergicznego, zanim bym się rozglądał za wzmacniaczem. Domyślam się, że są to dobre słuchawki, ale by budować pod nie tor? Hmmm musisz naprawdę je lubić :P albo nie słyszałeś nic lepszego ;)

 

Ostania gen. taczki czyli T4 to już troche kosztuje.

 

kolega już jest w posiadaniu T4 ;)

 

Mikroforum jest bardzo fajnym tanim wzmakiem w granicach 100zł, półka mxm może lepiej a taniej, tylko nie jest taki przenośny.

 

Nie wiem jak gra MXM na lepszych opach ale na standardowych to nie ma podjazdu do mikroforum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, w audio są różne gusta. Wiadomo, zawsze trzeba brać to pod uwagę. Touch 4G przez Headphone out to dla mnie żadna rewelka. Samsung Q2 gra niemal identiko, może jest ciutkę jeszcze jaśniejszy od chłoodnego T4G. Ja tam wolałem brzmienie T3G, mniej cukierkowe, mniej lodowate. Być może T4G po LODzie jest super, tego nie wiem.

 

Słuchawek zmieniać nie chcę, dla mnie biją na głowę CAL! (może kiedyś były faktycznie lepsze, mniej kolorowe), SE-M390 czy inne. No i słuchałem ich na lepszym sprzęcie, acz też nie jakimś Hi-Endzie i zagrały jeszcze fajniej.. Czyli sprawdziło się to, o czym pisał Azahiel w recenzji - one po prostu potrzebują mocy.

 

 

 

Czyli na razie rozważam opcję iModa Toucha + O2/Mikroforum ewentualnie z playerków S;Flo 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności