Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jaki to lakier, ale raczej izopropanolem nie zejdzie. Spróbować możesz, bo nic się nie stanie plastikowy. Zeszłoby pewnie nitrem, ale plastik zniszczysz - odradzam zdecydowanie, gdybyś wpadł na taki pomysł. Bezpieczniej jak to szlifniesz bardzo drobnym papierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, chyba za dobre słuchawki sobie zrobiłem ;) Będzie druga noc, jak słucham na nich muzyki i nie mogę się skupić, żeby zabrać się za coś sensownego.

 

IMGP9036.jpg

 

Na początku grały tak sobie. Później trochę w nich pogrzebałem, zamontowałem gniazda, wrzuciłem po płatku kosmetycznym pod przetworniki, podpiąłem hybrydę i zagrały już bardzo ładnie. Tylko lekko. Troszkę chudo, bez dociążenia.

 

No to zabrałem się za nie ponownie. Tym razem upchnąłem po jeszcze jednym płatku za przetwornikami oraz usunąłem kawałki plastiku maskujące otwory wentylacyjne. Na koniec podpiąłem kabelek miedziany i pojawiło się ładne dociążenie z mruczącym basikiem. Ale nadal średnica była troszkę za chuda. Wrzuciłem więc jeszcze po płatku pod pady. Bingo! Wokale zyskały na barwie. I przy okazji chyba pady zrobiły się wygodniejsze...

 

Dół i środek się poprawiły, niestety troszkę kosztem góry... Ale całościowo brzmienie stało się bardzo angażujące i słucha się na nich z wielką przyjemnością.

 

Spróbuję jeszcze wrócić do hybrydy, ewentualnie czystego srebra. Ale ogólnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tymi efektami. Jak kiedyś modowałem t50rp to zamiast pożądanych efektów, jedyne co mi się udawało uzyskać to ból głowy. A tu proszę, kilka szybkich modyfikacji i świetne rezultaty.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na więcej góry to wytnij po środku mały otwór (ok 1cm średnicy) w tym płatku, zamiast się w kablach grzebać - szybciej i taniej wyjdzie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po środku przetworniki mają śruby, także nie jestem przekonany, czy usłyszę różnicę ;) Poza tym mam taką teorię, że efekt użycia srebrnego kabelka może być odmienny (ciekawszy) od zastosowania wytłumienia z dziurką po środku. Chciałbym sprawdzić jej prawdziwość. Kabelek muszę zrobić tak czy inaczej, więc nic nie tracę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiadłem w końcu przy HP100 :ph34r:. Trochę połączyłem to co zrobił @krz ze swoimi Soundmagicami i to co @Perul zrobił z CAL!. Mata bitumiczna poszła na muszle i przetwornik, do muszli taśma izolacyjna - ułożenie zbliżone do mod v.2, czyli zaklejone naokoło z dziurą na środku, pod to watolina i na to jeszcze watolina z dziurą na środku. Miałem zrobić zdjęcia, ale zrobiłem tylko muszle z przyklejoną matą, a potem zapomniałem, że miałem coś dokumentować ;).

Efekty: zdecydowanie bas przesunął się w dół, stał się szybszy bardziej zwarty i twardy. Średnica wysunęła się nieco do przodu i wyrównała. Scena się poszerzyła i pogłębiła, ale raczej nie jakoś drastycznie, za to mam wrażenie, że separacja się wyraźnie poprawiła i łatwiej mi ustalić położenie instrumentów.

Ogólnie wydaje mi się, że stały się równiejsze, ale bez utraty rozrywkowego charakteru. Dla mnie subbass to teraz w nich kozak.

Wrażenia pisane z pamięci, ciekaw jestem bezpośredniego porównania.

Z pamięci też mogę powiedzieć, że charakterem poszły w stronę k550, ale z dużo lepszym dociążeniem, no ale tu mogę się mylić bo dość dawno ich nie słuchałem.

PS. znalazłem dobre źródło watoliny na alledrogo jakby ktoś chciał :). Ja mam teraz zapas chyba do końca życia - płat 0,5mx1m, bo to najmniejsza ilość jaką można kupić :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to samo i nawet mam zdjęcia, ale czekałem z uploaded do momentu, aż będę mógł coś napisać o dźwięku.

Nie do końca jestem przekonany, czy mod wyszedł mi na plus. Chyba wolałem poprzednią konfifurację. Przy modach a'la CAL! v2 bas schodzi do piekieł (nie zakrywałem żadnego otworu), ale wydaje mi się, że przysłonił lekko średnicę. Nie są już takie przestrzenne jak wcześniej.

 

Muszę je dłużej posłuchać, bo na razie czaruję się 770-tkami i zrobiłem sobie przerwę od SM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można więc stwierdzić, że mamy odwrotne wrażenia :D. W sumie to może być jeszcze taka kwestia, że ja mam rev.1 z dowierconymi otworami w muszli, żeby przerobić na rev.2, ale nie miałem okazji porównać, czy grały tak samo. U mnie było dość dużo wyższego basu, który lekko właził na średnicę przed modem, teraz mam wrażenie, że średnica się lekko odchudziła i bas wyraźnie odseparował od reszty pasma. Na pewno nie mogę powiedzieć, że wchodzi na średnie. Ciekawe to, jak różne efekty można osiągnąć :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krz pogorszenie basu może być efektem słabego napięcia taśmy (jeśli zrobiłeś z taśmą) i koniecznie między przegrodą (z taśmy/tektury) a przetwornikiem powinien być kawałek fizeliny.

Prawdę powiedziawszy, to ja się nie bawiłem w taśmę, tylko zrobiłem tak

20150901_004033.jpg

 

 

A z innej beczki, to w weekend zrobiłem takiego przeszczepa ;)

20150920_004031.jpg

 

 

Edytowane przez Perul
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HP100 zrobiłem krążek z cienkiej tektury (po opakowaniu od żarówek LED jak widać na fotce ;) ). Trzyma się na wcisk, po dokręceniu wieczka całkiem solidnie, nic nie lata.

Im sztywniejsza ta przegroda tym lepiej, wtedy nie rezonuje od basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Prawdę powiedziawszy, to ja się nie bawiłem w taśmę, tylko zrobiłem tak

 

No nie. Znowu mnie życie oszukało ;). A się pierniczyłem z tą taśmą ponad godzinę, żeby była napięta :lol: . W sumie to przez to zapomniałem o zdjęciach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HP100 zrobiłem krążek z cienkiej tektury (po opakowaniu od żarówek LED jak widać na fotce ;) ). Trzyma się na wcisk, po dokręceniu wieczka całkiem solidnie, nic nie lata.

Im sztywniejsza ta przegroda tym lepiej, wtedy nie rezonuje od basu.

Jak obiecałem, wrzucam zdjęcia.

DSCF7578.JPGDSCF7579.JPGDSCF7580.JPGDSCF7581.JPGDSCF7582.JPG

 

Zaraz przetestuję patent z tekturowym krążkiem. Zmniejsze również ilość watoliny, albo użyją fizelinę jak sugerujesz.

 

edit:

Dobra Perul. Masz rację.

Jednak taka pofalowana taśma to nic dobrego. Zupełnie inne granie na tekturze.

Piotrus, sprawdź sobie :)

Edytowane przez krz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że moje DIY ma się nijak do waszego modowania słuchawek, ale i tak jestem z siebie zadowolony :P Wizualne poprawianie producenta - schodzący lakier z 770 pro - strasznie mnie to raziło wiec się go pozbyłem i oto efekt :)

WP_20150922_18_12_13_Pro.jpg

Edytowane przez Gregio
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakierem do paznokci zmywasz bialy lakier,potem izopropanolem odtluszczasz powierzchnie, a na to kladziesz 2 warstwy lakieru bezbarwnego i po kilku godzinach mozesz delikatnie wypolerowac, ale jak sie uda to ladnie wyglada bez polerowania - ja uzylem bezbarwnego lakieru samochodowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w domu rodzinnym takie o K450:

 

aomcAhl.jpg

Leżały sobie na starych meblach ogrodowych, oblepione jakimś gó***m, całe brudne.

 

Podłączyłem do telefonu, jedna słuchawka, ku mojemu zdziwieniu grała.

Sprawdziłem kabelek, uszkodzony przy tej przejściówce AKG śmiesznej do portable (microjack z "dzyndzlami").

 

Kebelka/microjacka nie miałem, ale akurat przyszło do mnie zamówienie z gniazdami minijack, wymontowałem to patentowe AKG, przymierzyłem i o dziwo, zmieściło się :)

 

zTyzCjo.jpg

 

Mocowanie bije o pomstę do nieba, bo przykleiłem to na taśmę TESA, którą później zalałem kropelką po bokach - trzyma się bardzo mocno i nie lata:D

 

Efekt końcowy:

 

NW6VA0F.jpg

 

oBwqarZ.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniane HD330 doczekały się rekablingu oraz modu @Perul'a (niepełnego, brak pod ręką watoliny, więc tymczasowo lignina) :) .
Wykorzystane żyły z Canare w oplocie 4mm oraz jack 6,3mm TRS Neutrik.
Jak na pierwszy raz to chyba nie wyszło najgorzej :D .
HD330.jpg HD330_2.jpg
Z rozpędu przygotowałem "Y" kabelek do wymiany dla HD668b. Tak samo wykorzystane żyły z Canare w oplocie 4mm, zakończone 3,2mm TRS Amphenol.
Spliter jest trochę zapchany, więc docelowo będzie ściągnięty 3 wąskimi paskami termokurczki. Na razie ściągnięty opaskami no i na złość przepalił mi się hotair w stacji.
Kabel dla HD668b.jpg
Finalnie interkonekt TS-RCA do Emu. Oczywiście Canare w oplocie. Na końcach 6,3mm TS Neutrik i RCA Amphenol.
TS_RCA Emu.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności