Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zrobiłem coś podobnego do modu CAL v1 - głównie poszerzenie sceny, ale też wytłumienie watoliną. Po tych zabiegach maja świetną separację. Osobiście jeszcze bym nieco bas przytemperował i poprawił jego zejście (mod CAL v2), ale to już zostawiam właścicielowi.

Jeszcze się zastanawiałem nad wyższymi padami, może HM5 supersoft? Chociaż nie wiem, czy po dociśnięciu nie będą takie jak obecne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w sumie niezły pomysł, jakoś tak mi wyleciało z głowy, że mogę gąbkę wcisnąć pod tył i dół padów (mimo, że uskuteczniam to w moich "drewniakach" i nie tylko).

No ale teraz słuchawki spakowane, czekają na kuriera, to już się nie będę w to bawił ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 681 Evo na tej quasi-skórze są nie do wytrzymania dłużej niż pół godziny, cały łeb mokry - dlatego używałem welurów. Teraz mam zamiar trochę się z nimi pobawić: recabling, nowy pasek (oryginalny popękany i już ledwo się trzyma) i pewnie obszyję pady naturalną skórą. Nie wiem tylko czy poświęcić welury czy skaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hd681 mają taką samą konstrukcje wiec można zrobić im dziurki na tył przetwornika i przybędzie sporo basu, testowałem na 668b.

 

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka

Z tego co pamiętam mam 1 małą dziurkę z tyłu dołożoną :) I wiem że dało to spory efekt, ale jest go mniej i jest inny przy welurowych padach z thomanna względem oryginalnych czy nawet skarpetkowego moda.

 

Inną kwestią jest to że mój SMSL jest jasny co też na to wpływa :P

 

Dla mnie 681 Evo na tej quasi-skórze są nie do wytrzymania dłużej niż pół godziny, cały łeb mokry - dlatego używałem welurów. Teraz mam zamiar trochę się z nimi pobawić: recabling, nowy pasek (oryginalny popękany i już ledwo się trzyma) i pewnie obszyję pady naturalną skórą. Nie wiem tylko czy poświęcić welury czy skaj.

Pod naturalną skórą dalej będzie Ci się czaszka grzała. Moim zdaniem jeśli chodzi o wygodę to tylko welur, choć nie miałem jeszcze kontaktu z padami hybrydowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amfiton TDS-7 ortodynamiczne, w nowej budzie.

Wygłuszone gąbka + filc. Bas reflexy wywiercone, co kilka sprawdzałem czy już starczy. Pady od HM5. Recablowane sssnake smk44bk.

P1230981.JPG

P1230986.JPG

P1230989.JPG

P1230992.JPG

P1230995.JPG

Edytowane przez Andrewek
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Endriu, pałąka podobnego nie masz na sell może? chodzi mi o to, żeby widły miały prześwit 6cm :D

Jakby miały więcej to dogiąć taki pałąk to chyba nie problem ;)

 

W sumie ja sam bym przyjął duże stare słuchawki otwarte/półotwarte :D

A nawet młodsze z uszkodzonym kablem czy nawet przetwornikami ;)

Byle by były duże i wygodne z solidnym pałąkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja postanowiłem zamontować sobie gniazda w HOK 80. Początkowo miały być standardowo hifimanowe, ale wpadłem na szalony pomysł wrzucenia tam mini jacków.

 

IMGP8945.jpgIMGP8947.jpgIMGP8952.jpg

 

Jak widać zmasakrowałem wtyki, musiałem też poszerzyć otwory w muszlach... ale w końcu udało się. Wszystko gra i fajnie wygląda. W ogóle słuchaweczki ******ste. Prezentują się i grają zacnie :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

W sumie ja sam bym przyjął duże stare słuchawki otwarte/półotwarte :D

A nawet młodsze z uszkodzonym kablem czy nawet przetwornikami ;)

Byle by były duże i wygodne z solidnym pałąkiem :)

 

Andrewek sprzedaje uszkodzone HD681 - sam bym pewnie kupił jakbym już nie miał 2 par ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...

W sumie ja sam bym przyjął duże stare słuchawki otwarte/półotwarte :D

A nawet młodsze z uszkodzonym kablem czy nawet przetwornikami ;)

Byle by były duże i wygodne z solidnym pałąkiem :)

 

Andrewek sprzedaje uszkodzone HD681 - sam bym pewnie kupił jakbym już nie miał 2 par ;)

 

Pomysł zły nie jest, ale obudowa ma być tymczasowa. Później pod ten pałąk chciał bym jakieś drzewo dać xD Gdyż planuję powoli 2 podejście do fatalitków. mam pomysł na mod i wciśnięcie ich w półotwartą lub otwartą obudowę.

Dlatego też od dłuższego czasu szukam uszkodzonych SL HD330 lub HD660. Wydaje mi się że to będzie coś co spełni moje wymagania z punktu widzenia estetyki i wygody :)

Prędzej mi się widzą jakieś stare słuchawki tonsila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...

W sumie ja sam bym przyjął duże stare słuchawki otwarte/półotwarte :D

A nawet młodsze z uszkodzonym kablem czy nawet przetwornikami ;)

Byle by były duże i wygodne z solidnym pałąkiem :)

 

Andrewek sprzedaje uszkodzone HD681 - sam bym pewnie kupił jakbym już nie miał 2 par ;)

 

Już sprzedane na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszła paczuszka, zdałem sobie ćwiczenia na uczelni więc w ramach rozrywki zrobiłem i przylutowałem kabelek do resztek Brainwavz M5 które kiedyś nierówno grały.

gallery_55644_668_901970.jpg

gallery_55644_668_139007.jpg

gallery_55644_668_301556.jpg

1,5 metra kabelka uplecionego z "magicznego kabelka Fatso" jack porządny(choć niewiele mniejszy od wtyków Neutrika) i naprawdę solidny od Jimmiego.

 

Rozbierając lewą słuchawkę trochę ją oszpeciłem, może później wezmę to wypoleruję jakoś jeszcze, prawa na ciepło rozebrała się bez najmniejszego problemu(dzięki czemu i lepiej wygląda). Po wyminie kabelka nie czuję już tej nierówności jaka była :)

Ale nie wiem czy pomogła zmiana kabelka czy przetkanie tego kanaliku jakby wentylacyjnego który w cichszej słuchawce był zapaćkany tym klejem którym sklejona była obudowa :/

 

W planach miałem zrobienie odpinanego kabelka, ale stwierdziłem że znajdzie się lepszy cel na wydanie tych pieniędzy niż stworzenie ficzera z którego skorzystam raz na ruski rok w tych słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest ogień :D

The Wire w zasadzie final version icon-thank-yo-gi_nbaaq2gq.gif

 

- Podstawka pod Alpsa zmieniona z zielonej, pkrecz`owej na superaudiofilską, "redblood-Bamboszkową" z hifidiy.net hehe ;)

- rezystory R15 & R19 10k zmienione na... 499R yeah! co daje gain x2,73 L3000.gif

- dodałem pomarańczową diodę LED 3mm, z płaskim czołem, jasność 5mcd - świeci fajnie i przede wszystkim nie daje po gałach ;) no i obudowa nie jest już smutna :D

 

201509121_spwaxnq.jpg

 

201509121_spwansw.jpg

 

W przyszłości zmiana dystansów pod ampem na wyższe, bo trochę temperaturka chyba wzrosła po wymianie rezystorów ale na razie mi się nie chce, poza tym zima idzie, niech grzeje :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie fajne białe oringi wczoraj do swoich DT801 założyłem. Jakby ktoś nie wiedział, to nie tylko ze względu na wygląd, ale po to by powstrzymać pękanie muszli.

Po tym zabiegu i po poprawie headbandu prezentują się już całkiem ładnie. Za poprawę brzmienia jeszcze się nie wziąłem, ale wielkich zmian nie będzie, bo już fabrycznie grają prawie tak jakbym chciał :) .

 

20150915_004334.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana baterii w iBasso D-Zero.

Fabryczna trzyma ok 8h na oko już niestety, bo ma kilka lat. Wrzuciłem nową, zamiast fabrycznej 340mAh jest 450mAh, weszła na styk :) Koszt operacji- 20,83zł. Czas- 3 minuty lutowania.

 

Przed:

P1240034.JPG

 

Po:

P1240041.JPG

Edytowane przez Andrewek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zrobiłem niczego, chcialem zapytać czym moge zmyć napis z DT 770? Słuchawki caly czas wiszą na stojaku, a lakier i tak zaczyna odchodzi - narazie mala kropka :/ po wyjeciu z pudelka można bylo zauwazyc patrząc pod katem, ze lakier jest kiepskiej jakosci i prawdopodobnie dalej bedzie odchodzili :( dobrze, ze napis jest wypukly wiec po zmyciu powinny sie dobrze prezentować :) zmywacz do paznokci da rade czy moze jakis plyn dezynfekcyjny z izopropanolem i aldehydem bedzie lepszy?

Edytowane przez Gregio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności