Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiste preferencje to jedno, a klasa brzmienia to drugie.

Nikt tutaj nie próbuje powiedzieć że t40/t50rp to słabe słuchawki, wręcz przeciwnie, fajnie że są tak modowane i że można takie granie z nich wycisnąć, ale ktoś kto mówi że t50rp to poziom lcd3 po prostu nie ma słuchu, a najlepsze są już porównania wyżej wymienionych na torze który się do tego nie nadaje.

A potem niestety cudowna wieść idzie w świat i zaczyna się masowe kupowanie t50rp z myślą że kupujemy granie poziomu lcd3. Przychodzi odsłuch obu par na DOBRYM torze i zaczynają sie pojawiać pytania : Dlaczego dałem się na to "piep**enie" namówić.

T50rp to super słuchawki, ale nie porównujmy ich do lcd3.

Edytowane przez rev92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówił że nie słuchał, co dodatkowo dolewa oliwy.

Tak czy siak, ze zdaniem Mikołaja przestałem się już liczyć, po tym jak powiedział że jego DAC WCIĄGA NOSEM (!) Gryphona Kaliope.

Edytowane przez rev92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiste preferencje to jedno, a klasa brzmienia to drugie.

 

Nikt tutaj nie próbuje powiedzieć że t40/t50rp to słabe słuchawki, wręcz przeciwnie, fajnie że są tak modowane i że można takie granie z nich wycisnąć, ale ktoś kto mówi że t50rp to poziom lcd3 po prostu nie ma słuchu, a najlepsze są już porównania wyżej wymienionych na torze który się do tego nie nadaje.

 

A mam takie jedno pytanie - miałeś u siebie na dłużej Fostexy, sesnownie zmodyfikowane? Albo O2? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grubby gratuluję wytrwałości! Takiego warkocza nie powstydziłaby się niejedna szwarno dziołcha ;) Jacek to amphenol tak? Takie miniaturki wrzuciłeś, że na pierwszy rzut oka myślałem, że to wtyk o-ja-idę (oyaide ;)), ale one są cholernie ciężkie do dostania... W każdym razie sam widzisz, że to nie jest takie hop siup, jak się niektórym wydaje (3min zaplatania i 5min lutowania ;)).

ta jest - amphenol. Wrzucalem w rozdzielczosci 1600x1050 czy cos takiego... musialo przyciac w galerii... wrzucilem jeszcze raz do watku bezposrednio.

 

splot na poczatku wyszedl mi idealny - ale ten srebrzony kabelek jest sztywniejszy i po zaplecieniu jego odcinki byly krotsze o jakies 2cm. A ze jestem gUpi i zbyt pedantyczny nie chcialem ich skracac (wszystkie zyly sa rownej dlugosci z szacuje bledem do 5mm) to zaczalem sie bawic w podciaganie tego w splocie... no i efekt taki ze im blizej splittera tym brzydziej :((((

 

ps. skonczcie offtop o fostexach bo wiadomosc dnia (TAK CHODZI O MOJ PIERWSZY KABEL! :P) przez Was spadla daleko :PPP

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaliope to hi-endowy przetwornik za ponad 80.000zł. Nie próbuje gloryfikować tak absurdalnie wysokiej ceny, ale gryphon to gigant w świecie audio, robiący jedne z najlepszych i najlepiej skonsturowanych urządzeń, posiadający najlepszych inżynierów. Wiadomość Mikołaja że jego DAC będzie lepszy nie była nawet śmieszna, była po prostu żałosną próbą zwrócenia na siebie uwagi.


@Goras nie chce mi się ciągnąć tematu, słuchałem tego i tego, przez więcej niż przez chwile i nawet nie ma się co zastanawiać nad tym czy t50rp sięgają do lcd3 albo czy o2 sięga np. do Bakoona czy chociażby raptura albo fcla, bo takie porównania nie mają sensu, można się ścigać peugeotem 206 z lambo, żeby się przekonać który jest lepszy, ale czy na prawdę tego potrzeba...?

Nie ciągnijmy prosze dalej tematu, nic mnie nie przekona, a i reszte mogą takie głupoty w błąd wprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ps. skonczcie offtop o fostexach bo wiadomosc dnia (TAK CHODZI O MOJ PIERWSZY KABEL! :P) przez Was spadla daleko :PPP

 

Poka ten kabel!

:lol:

 

no tu ma! :)

http://forum.mp3store.pl/topic/89926-badz-bohaterem-w-swoim-audio-czyli-dzisiaj-sam-zrobilem/page-108#entry1119469

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha... i teraz juz wiem jaka to katorga... takze szacun dla fatso, forzy, kolegow z audeosa, jimmiego i innych... na prawde.

mnie dynia jeszcze przed skonczeniem go juz zaczela dzis napieprzac

 

tak tez jest fajny :P bez oplotu to naszyjnik by byl, jak bizuteria :)

Przeszedłeś chrzest bojowy DIYera :D BRAWO :)

4 żyłowy warkocz to max

t50rp nie leżały obok lcd3 i nigdy leżeć nie będą, no ale przecież Mikołaj zawsze wie najlepiej i jego rzeczy zawsze są najlepsze.

najlepsiejsze :)

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie moge przeboleć że ma oplot, on by musiał wyglądać TAK KOZACKO :D

 

Oj niekoniecznie. Wystarczy jedna mała pomyłka, żeby zepsuć cały efekt. Od splitera też jest cholernie ciężko utrzymać tą samą gęstość splotu po obu stronach. A przy takich plecionkach patrzy się właśnie na detale. Przy 8-żyłowej konfiguracji zrobienie idealnej plecionki bez pomocy maszyny to jakiś kosmos (czyt. musisz być kosmitą/azjatą żeby tego dokonać ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po godzinie jego sluchania... jestem skromnym czlowiekiem, ale oklamywac Was nie moge :D

No wyszedl mi ten kabel :) rozdzielczosc, czystosc i bardzo fajna separacja - przez co wrazenie szerszego grania. Srebrzenie slychac - troszke wyciaga gore, stad faktycznie do dt990 w wersji Pro mogloby byc za duzo. Ale co mnie cieszy nie mam tego co czesto na srebrze, czyli suchosci. Moze minimalnie na granicy percepcji bardziej suchy wokal niz na dotychczasowym kablu - ale on jest mistrzem srednicy (na zloconym solid core).

 

do audeze ten kabel powinien sie tez dobrze nadac... co nie omieszkam zweryfikowac :)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T50rp to fajne słuchawki, ale z ****a bata nie ukręcisz, bo ten przetwornik to żadne cudo. Wiadomo, że można wyciągnąć dużo, założyć wypasione pady, dać dobry kabel i zrobić mody w środku muszli. Ale generalnie to samo można robić z nowymi orto czego przykładem choćby HE5LE by @Fatso. A jakbym miał się bawić w grzebanie w Fostexach, to poszukałbym starych T20v2, T30 albo T50v1 (choć o te raczej ciężko), bo one miały dużo lepsze przetworniki.

 

A zamiast do O2 to proponuję w tym samym budżecie podpiąć takie ortosy pod Shiita Magni albo starego głośnikowca vintage i kapcie spadają - jeśli ma być budżetowo, a dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T50rp to fajne słuchawki, ale z ****a bata nie ukręcisz, bo ten przetwornik to żadne cudo. Wiadomo, że można wyciągnąć dużo, założyć wypasione pady, dać dobry kabel i zrobić mody w środku muszli. Ale generalnie to samo można robić z nowymi orto czego przykładem choćby HE5LE by @Fatso. A jakbym miał się bawić w grzebanie w Fostexach, to poszukałbym starych T20v2, T30 albo T50v1 (choć o te raczej ciężko), bo one miały dużo lepsze przetworniki.

A zamiast do O2 to proponuję w tym samym budżecie podpiąć takie ortosy pod Shiita Magni albo starego głośnikowca vintage i kapcie spadają - jeśli ma być budżetowo, a dobrze.

Ja w każdym razie - mowa o t40rp - po założeniu im padów od srh1540, a potem padów podwójnych tj. modu Manuela wiem, ze mam najlepiej zainwestowane 200 pln :) w audio (koszt słuchawek, używanych) - a na padach stockowych grały dla mnie jak kupa :/

 

Jeszcze raz wrzucę, bo pady (mod Manuela) przykleiłem im wczoraj :)

image.jpg

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności