Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też szukałem zamkniętych i w końcu zrobiłem sobie sam (tak jak i Ty). Dla mnie są niemal idealne, barwa jaką lubię, świetna scena, dobra wygoda. Jak ich słucham to łapie się na tym że spowalniam oddech (w sumie nie wiem z jakiego powodu tak się dzieje). Ciężko się skupić w pracy mając je na głowie, tak wciągają, wręcz zmuszają do analizy mimo rozrywkowej barwy. Jeszcze takich słuchawek nie miałem mimo, że grają podobnie do Fatal1ty, to jednak coś więcej.

 

Wystukane na parapecie

 

Które to słuchawki są takie wciągające?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modowane zamknięte Fatal1ty,

opisane i pokazane tu.

http://forum.mp3store.pl/topic/89926-badz-bohaterem-w-swoim-audio-czyli-dzisiaj-sam-zrobilem/page-106?p=1118735#entry1118735

 

 

@szawgiero mówisz ze hd6000 są lepszym wyborem niż dt150, ale co znaczy lepszym, co jest kryterium tej lepszości ?

 

To tak jak z all999em i lepszości dx90 nad x5 a do każdego podchodził chyba 2x te kryterium lepszości było i jest płaski przekaz bez kolorowania jak ma x5, a skoro tak okej rozumiem to ma dawać frajdę właścicielowi nie zależnie jaki sposób grania ktoś lubi jest frajda cel osiągnięty króliczek choć w połowie złapany. Ale to może w klubie takstara :)

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meczylem chyba tydzien... dzis zwienczone dzielo.

Pierwszy wlasnoreczny kabelek - od razu z grubej rury... czyli GrubaHybryda :)

8 zyl - 4 OCC i 4 srebrzone OCC.

 

Z wykonu srednio jestem zadowolony - zle dobralem priorytety... ale i tak jestem z siebie dumny :D

 

 

IMG_8996_m.jpg

IMG_8998_m.jpg

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bliżej ?? srebro i bayery kurde .... a tłumiki na driver masz ?

ale hybryda jest fajnym kabelkiem tylko trzeba trafić w upodobania i zgodne z sprzętem

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy pod co się podpina DT-150. Mikołaj je ostatnio kupił i pisał mi, że jadą słuchawki za kilka tysięcy (ja aż takiego porównania nie mam), takie Denony D7100 wg niego by przegrały starcie. Ja bym z chęcią Pro80 odsłuchał ale odstraszają mnie te małe pady.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zaplatales kiedys 8 zyl na raz? :) poza tym poczytalem i wyszlo ze geometrycznie tak jest lepiej zaplatac. Najpierw pary, troche odstepu (stad oplot) a potem czworka.

z reszta zobaczylem ze tak tez robi forza wiec to mnie potwierdzilo :P tylko moj splot inny - plaski.

 

zmiany w brzmieniu - mloda bedzie jadla kolacje to szybko zdam relacje :) na razie tylko zdazylem podlaczyc i sprawdzic ze gra ;) z tym ze ja mam dt990 600ohm. one maja niebo lagodniejsza gore niz Pro i duzo slodsze, bardziej wypelnione sa. Sam sie zastanawialem jak to bedzie ale zaryzykowalem ;)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha... i teraz juz wiem jaka to katorga... takze szacun dla fatso, forzy, kolegow z audeosa, jimmiego i innych... na prawde.

mnie dynia jeszcze przed skonczeniem go juz zaczela dzis napieprzac

 

tak tez jest fajny :P bez oplotu to naszyjnik by byl, jak bizuteria :)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, Mikołaj mówił że t50rp biją lcd3.

 

W pro80 zmieniasz pady na hm5 i po problemie.

Mikołaj ma do t50rp pady od alpha dogów. Ja mam t40rp na padach od srh1540, wczoraj była zmiana i mają pady z modem Manuela - grube jak od Denonów. I nie odstają od moich markowych klasyków za >1k.

T40rp na tych padach podejrzewam że d7100 pokazałyby pięty :)

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwisz. Chyba że LCD3 jakoś niesamowicie odstawiają HE-500.

Mam te ostatnie oraz T50rp i nie da się ukryć, że te pierwsze całokształem są nieco lepsze, ale mniej niż by można przypuszczać.

Chyba, że mówimy o T50rp tak jak z taśmy produkcyjnej schodzą - wtedy owszem, bez dwóch zdań. Dobrze wytłumione i z dobranymi padami zmienają się nie do poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same pady już dają sporo, ale jeszcze za mało, żeby startować do porównań z obecnymi ortho. Po dołożeniu drugiego elementu układanki w postaci wytłumienia komory akustycznej - droga wolna.

 

@rev92 - owszem, o2. Idealny nie jest, da się lepiej, ale nikt mi nie wmówi, że HE-500 'wskoczą na nowy poziom' albo coś tego typu po podłączeniu do wzmaka za kilka tysi. Ten przetwornik jest za prymitywny w swojej konstrukcji i zbyt liniowy, żeby miał się zdarzyć cud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He-500 wskoczą na nowy poziom po podłączeniu do dobrego wzmacniacza. Jak z resztą wszystko.
O2 to dobry entry level. Ale dalej entry level.

He-500 nie są jakoś specjalnie wymagające, ale nie tylko prądem słuchawki żyją, odac + o2 to po prostu przeciętne granie, poprawne i tyle.

Edytowane przez rev92
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grubby gratuluję wytrwałości! Takiego warkocza nie powstydziłaby się niejedna szwarno dziołcha ;) Jacek to amphenol tak? Takie miniaturki wrzuciłeś, że na pierwszy rzut oka myślałem, że to wtyk o-ja-idę (oyaide ;)), ale one są cholernie ciężkie do dostania... W każdym razie sam widzisz, że to nie jest takie hop siup, jak się niektórym wydaje (3min zaplatania i 5min lutowania ;)).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same pady wywołują aż tak korzystne zmiany?

U mnie same pady.

 

Tor:

Cambridge Audio Dac Magic 100 z bardzo dobrym zasilaniem Mikołaja - IC solid core 6n 24 awg gold plated by Jimmi Dragon - Rapture Amp

 

T40 rp za które dałem 200 pln na padach z modem Manuela (pod oryginalnymi padami są pady od hd660 i dodatkowe gąbeczki)

Idą łeb w łeb z np hd600 z kablem FAW CS mk2 czy q701 modowanymi przez Evila na kablu deluxe Audeos, czy nawet srh1440 z padami od 1540 i kablem FAW extended bass CS mk2 ( choć wolę osobiście szczurki) Wczoraj bardziej od t40rp z tego toru podobały mi sie tylko srh1540 na oryginalnych swoich padach z kablem FAW extended bass CS mk2

image.jpg

image.jpg

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności