Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Popełniłem dzisiaj grzech recablingu Tascamów TH-02, w końcu znalazłem trochę czasu i chęci.
Oryginalny 3 m nie nadawał się do użytku portable, cała kieszeń niepotrzebnej gumy.
Nowy to żyły SOMMERA CABLE SC-PEACOCK MKII Studio, pozostałości po recablungu Cal.

Oplot od Perula, świetna jakość i oczywiście podziękowania. :)

Pady są od TDK ST410 (pękł pałąk), ta sama wielkość ale bardziej miękkie i słuchawki lepiej trzymają się głowy.

Celowo nie uszczelniałem przewodu w muszlach, jak na razie.

 

Tascam1.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze, ręcznie zrobione kolumny :D Wyglądają okropnie i wdarło się niestety trochę błędów przy budowie obudowy, ale grają całkiem nieźle. Wiem, że głośniki powinny być bliżej siebie, a ścianki trochę grubsze (boczne, górne i dolne to płyta wiórowa 12mm, a przednie i tylne 18mm). Ostatecznie wytłumione zostały wszystkie ścianki oprócz fragmentu powyżej wzmocnienia na przeciwko bass-reflexu. Przetworniki to Tonsil GDN 16/10 i GDW 6,5/1,5.

 

DSC04335.JPG

DSC04330.JPG

DSC04328.JPG

 

Zdjęcie przedstawia pierwotną wersję zwrotnicy, po odsłuchu okazało się, że dałem złe cewki xD Obecnie są trochę gorzej rozplanowane przestrzennie :D

 

DSC04327.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja wyjade na bogato... moja pierwsza lutownica i moje pierwsze luty :)

wstyd bylo do fatso caly czas chodzi z banalami... fatso rozpoczal, a ja zbierajac sie na odwage zakupu sprzetu dokonczylem wymiane okablowania w zasilaczu do rDac :)

to teraz krytykujcie gluty luty :P

IMG_1289.JPG

IMG_1290.JPG

IMG_1291.JPG

20140724_225224.jpg

20140724_213731.jpg

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tego mięczaka podziękuję Ci przy okazji...

 

A ja sobie zrobiłem taki kabelek:

20140725_074451.jpg

 

Świetnie pasuje do gniazda:

20140725_074347.jpg

 

Gniazdo wymaga jeszcze obróbki, masa już gotowa, kolor dobrany, tylko wczoraj padłem przez te burze.

 

Z FIIO wygląda to tak:

20140725_074554.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek do srh1540 ver2 i mam nadzieję, że tym razem nie będzie niespodzianek (choć mam przygotowany plan C :)). Wtykom jak widać zaserwowałem dość ciekawego moda, wymagającego nie lada precyzji w doborze materiałów. Ku mojemu zaskoczeniu udało się, a efekt przerósł moje oczekiwania. Wtyki wyglądają zajefajnie, kabelek z resztą też :)

 

Przed...

R0010268.jpg

...i po zamontowaniu.

R0010271.jpg

Z IEMami też jest fajnie.

R0010274.jpg

No jeszcze zdjęcie całości.

R0010277.jpg

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wersja do nauszników, ale i z se215 było bardzo ok, choć akurat do nich użyłbym krótszych tulejek. Tak czy inaczej większego dyskomfortu względem kabla oryginalnego by nie było, gdyż grubość wtyków jest niemal identyczna, zaś długość nie ma tutaj takiego znaczenia (tylko kabel puszczony za ucho będzie bardziej odstawał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, trzeba uważać przy zdejmowaniu, ale droga powrotna na butapren jest zadziwiająco łatwa. No i po odkręceniu śrubek i podniesieniu drivera można się zdziwić - na dzień dobry mamy wyrwane przewody :) Starczają na odsunięcie drivera, ale już nie na jego podniesienie. A są przy tym z drucików grubości włosa dzielonego na czworo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A idzie je zrekablować wewnątrz pałąka? Widziałeś jak są skonstruowane? Może wziąłbym się za swoje jak się gwarancja skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności