Jump to content
shady_slim

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...

Recommended Posts

Jimmi ile adapterów przerobiłeś ? pytam z ciekawości jest tak złe ?

Ja to poszedłem innaczej kupiłem gniazdo 3,5 jakieś markowe.

@retter nie wiem jak markowe (typu Sennheiser 549346), ale te małe pozłacane IMO sprawdzają się tylko w wersji z nakrętką, ale wtedy musisz też mieć małego jacka z gwintem. Najlepiej chyba kupić przejściówkę na kablu czy też zrobić taką samemu. Tylko nie wiem, czy znajdziesz markową z 3.5mm na 6.3mm (bo z żeńskim dużym jackiem to bez problemu). Jeśli przy poruszaniu wtykiem z podpiętym adapterem nic Ci nie przerywa i jack trzyma się należycie to spoko. Ja mam z nimi kiepskie doświadczenia. W tym co zrobiłem, mały jack siedzi jak zalany betonem, ale znowu gniazdo we wzmaku coś zaczęło łapać luzy... Fatso! Help! :D

Tym razem zawodnik wagi ciężkiej...

R0001450.jpgR0001458.jpg

AKG K270 Playback oraz eksperymentalny 'kabelek'.

Eksperymentalny, gdyż ciekaw byłem, czy uda mi się wepchnąć do wtyku 4 żyły (2,5mm z izolacją każda) w oplotach. Jak widać udało się, choć nie było łatwo. Otwór ma średnicę około 1cm, więc... no właśnie. Nie muszę też chyba dodawać, że kabel jest bardzo ciężki. Podobnie z resztą jak i słuchawki. Można powiedzieć, że do siebie pasują ;) Od strony wizualnej kabel jest boski :) Układa się również zacnie, a zaplatanie to była czysta przyjemność.

Słuchawki choć wielkie to akurat miejsca na przewody mają niewiele. Początkowo miałem montować w nich gniazda, ale nie chciały się sensownie zmieścić. Sam kabel też ledwie upchnąłem. Głównie z powodu opasek zaciskowych, no ale chciałem, żeby nie tylko wyglądał ale i był wykonany pancernie. Splitter z termokurczki pasuje idealnie i nie dodaje dodatkowych kilogramów w odróżnieniu od audiofilskich 'beczułek'. Jest natomiast beczułkowaty wtyk, na który, również eksperymentalnie, naciągnąłem przezroczystą termokurczkę. Efekty widać na zdjęciach :)

Edited by Jimmi Dragon
  • Like 7

Wiertarkę Velleman VTHD02 12V DC 12000rpm oficjalnie ogłaszam wiertareczką dla masochistów <_< Mam ją od wczoraj, ponad 1h rzeźbiłem tym czymś dziurę na potka, dziś 2h tworzyłem otwory na rca a i tak muszę jutro je trochę pogłębić od środka żeby się podkładki zmieściły. Jak ktoś ma czas i cierpliwość to daje radę, ale już się przymierzam do Vellemana na 230V.

Tutaj początki walki z obudową, mam na nią jeszcze tydzień, po czym przyjdą do mnie płytki do wzmaka i trzeba będzie go w to coś zapakować.

DSCN7626.jpg

DSCN7627.jpg

Testował ktoś z Was wpływ gniazd RCA na dźwięk? Mam najtańsze za 4zł za sztukę, przy czym we wzmacniaczu który wsadzę w tą obudowę pojedynczy rezystor będzie wart ponad 12zł :P

Edited by tybysh

Dremela sobie kup, a nie wyrzucasz kasę w jakieś popierdziawki... 2 stówy to nie majątek (3000 to chyba już dobry model? Ja mam 4000 i i tak nie używam go na najwyższych obrotach, bo się strasznie głośny robi ;) ).

Dremel to też popierdółka, raczej do obróbki, wykończenia itp. niż wiercenia. Otwory na potki, gniazda, kable spokojnie zrobi się klasyczną wiertarką. Dremel do laminatów się nada, ale do drewna i metalu??

Właśnie wydałem 50zł z przesyłką na 2 gniazda RCA więc dremel...kiedyś kupię coś porządnego, teraz tnę koszty i wolę się pomęczyć, ten wzmacniacz już pewnie pod 1000zł podbija jak doliczę do niego narzędzia i inne duperele :)

Edited by tybysh

W drewnie i amelinium jeszcze dremelem wiercić można... Pewnie, że wiertarką lepiej, ale jak ma być jedno urządzenie do wszystkiego i jak najtaniej, to właśnie dremel najlepiej się nada. I wcale taki tandetny nie jest. Badziewne to są niektóre akcesoria do niego, ale sam w sobie jest ok. Przynajmniej ten mój...

Dziś owocny wieczór :)

Najpierw dokończyłem CAL DJ version

20140412_222213.jpg20140412_222237.jpg20140412_222308.jpg

20140412_222321.jpg

A potem zrobiłem wewnętrzny rekabling i wstawiłem gniazdko w Hi2050

20140413_004117.jpg20140413_004229.jpg

Póki co kabelek pożyczony od X1 (pewnie niedługo będzie to ich stały kabelek).

Edited by Perul
  • Like 3

Ładnie wyszły CAL!e, a hi2050 mają to samo gniazdo co moje pro 80 :)

A kabel w pałąku też wymieniłeś? Ja zrekablowałem swoje cordialem cmk 422 i ostra góra trochę złagodniała.

Wystukane na parapecie

Nie wymieniałem ale nie wykluczone, że nie wymienię na klotza my206. Pewnie jak będę miał wiecej czasu to się pobawię.

Dzisiaj zakończyłem ostatni projekt. FCL Kombo - Bombo USB.

2014-04-18 18.13.15.jpg

2014-04-18 18.13.35.jpg

Niestety z wiadomych powodów jest to pierwszy i ostatni egzemplarz. Sprzęt powstawał ponad miesiąc ale warto było.

Wewnątrz zestrojona zabawka, wg. gustu nowego właściciela. Oczywiście zgodnie z panującą modą - tajność :)

Ale brzmi na tyle dobrze, że się zastanawiam czy nie zmontować sobie tego do pracy...

ps. Lovely na zdjęciach dla wykazania różnic wielkości, bo krówsko wyszło straszne.

Edited by Fatso
  • Like 3

O, i to mi się podoba :)

3u6yzyva.jpg6avy9ese.jpg

Lekko zmieniony projekt Fusion Tempest 12.

Obudowa została zwiększona do 90l. Dla porównania z boku 12l monitor na Cube Audio f155.

Na zdjęciu są jeszcze w stanie przed wykończeniem. W tej chwili tuba jest pomalowana na czarno, na fornir położyłem wosk, a srebrne śruby przemalowałem na czarno ;) .

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Edited by microb1987
  • Like 9

CO TO Kurde JEST ?? 0_0 ...

twarde zawieszenie, OOOgromny driver wysoko tonowy co ty koncerty rammstein-a chcesz słuchać w domu jak na koncertach ? :D

Takie wysokoskuteczne kolumny wbrew pozorom potrafią świetnie zagrać w domowym zaciszu, szczególnie pod lampowymi wzmakami o ograniczonej mocy ; ) Leciutkie membrany - dobra odpowiedź impulsowa, etc. U nas to mało popularne, ale amerykany się jarają. Sam bym chętnie posłuchał

Odpowiadam:

- fornir to sapeli pomele, robi wrażenie na żywo, ale ciężko się kładzie tak duże liście (90x40cm),

- frezy robiłem jakąś no-name marketową frezarką. Najważniejsze to ostry frez, dobrze wykonany szbalon i spasowanie z obudową, reszta z górkii,

- a i owszem, zastosowane przetworniki mają rodowód profesjonalny/estradowy, ale jak to gra :) ... dynamika, dynamika i jeszcze raz dynamika, do tego ta swoboda, no i dynamika ;)

Są i minusy, jak cena podzespołów (niestety nie żyjemy w USA) i trzeba nauczyć się bardzo ostrożnie obchodzić z potencjometrem ;) .

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk