Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak zrezygnowałem tymczasowo z zabawy z lehmanem, podsumowałem zakupy i bym się spłukał. Za tą kasę kupię sobie akumulator 12V, porządną ładowarkę oraz wiertarkę z zestawem ostrzy i akcesorii żeby wiercić otwory w obudowie drewnianej. Skończę co zacząłem :) Zrobię sobie regulację głośności na przełącznikach (rezystory), do tego wstawię AD8397 na adapter i tyle. Później sobie zbuduje końcówkę mocy jak w lehmanie i zobaczę, jak wpływa na dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac DIY na PCM1796

 

lsry.jpg

 

zui6.jpg

 

ixki.jpg

 

 

 

Oraz kabelek zbudowany z 6 ekranowanych splecionych przewodów z miedzi OFC.

 

hh0l.jpg

 

4cj3.jpg

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dokonałem rzezi na AKG K550. Modyfikacje objęły przetworniki, wnętrze muszli, elektrykę i okablowanie. Efekt zewnętrzny jak poniżej.

 

Efekt dźwiękowy ? Słuchawki mają teraz potężny bas. Nie straciły swojego charakteru, zyskały na wypełnieniu i dociążeniu. Odpiaszczyła się góra. Wreszcie tam gdzie trzeba odzywa się subwoofer.

 

Ja chyba wrócę do K550. Panu Michałowi dziękuję za możliwość zabawy i rozpoznania wroga po raz kolejny. Jak będzie chciał to się ujawni.

 

Dla mnie aktualnie top5 zamkniętych słuchawek wokółusznych.

attachicon.gif2014-01-24 18.59.48.jpg

attachicon.gif2014-01-24 18.59.23.jpg

attachicon.gif2014-01-24 19.00.09.jpg

Fatso,

można śmiało zmieniać HP100 na modyfikowane K550?

Z tego co pamiętam, to w recenzji HP'ków, wyraziłeś się lepiej o Soundmagicach niż stockowych AKG.

A jak jest teraz?

 

Wiem, że obie pary grają inaczej, ale piszesz o modyfikacjach AKG tak, jakby miały grać 2x lepiej :)

 

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od odchudziły się. znaczy zgrubły tu i ówdzie. I wymyły włosy. Takim szamponem 2 w jednym. Wszystko to spowodowało, że szczekanie psa w Mad Dog World było tak realne, że aż wróciła alergia na psy i zacząłem kichać. Dźwięk się po prostu wyorbitował i zrekrystalizował, a przekaz stał się bajecznie uwokalizowany.

 

Po polsku za chwilę.


Bas good, mid good, treble not terible :)

 

Znaczy Basu w ****, Średnie wcale nie średnie, a wysokie jak nazwa wskazuje.

Znaczy mnie się podoba.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mało już zostało w dźwięku do obrony !

Te wysokie tony, te wysokie tony .

Zdudniłeś mnie basem, średnicą skopałeś.

Czego pragniesz jeszcze ?

By uszy częściej myć !!! :)

 

Niskie tony dudniły głucho jak tupot armii Saurona na kamiennej drodze do Morannonu...

Średnica leniwie plumkała, szeroka jak niebieski ocean.

Tony wysokie strzelały w górę niby wieże gotyckiej katedry we śnie Bagińskiego.

 

Ha,ha.....Co Wy wiecie o "Rollowaniu" ;).

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od odchudziły się. znaczy zgrubły tu i ówdzie. I wymyły włosy. Takim szamponem 2 w jednym. Wszystko to spowodowało, że szczekanie psa w Mad Dog World było tak realne, że aż wróciła alergia na psy i zacząłem kichać. Dźwięk się po prostu wyorbitował i zrekrystalizował, a przekaz stał się bajecznie uwokalizowany.

 

Po polsku za chwilę.

Bas good, mid good, treble not terible :)

 

Znaczy Basu w ****, Średnie wcale nie średnie, a wysokie jak nazwa wskazuje.

Znaczy mnie się podoba.

Powiadomienia na maila nie dość, że nie mają polskich znaków, to jeszcze nie są ocenzurowane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

od odchudziły się. znaczy zgrubły tu i ówdzie. I wymyły włosy. Takim szamponem 2 w jednym. Wszystko to spowodowało, że szczekanie psa w Mad Dog World było tak realne, że aż wróciła alergia na psy i zacząłem kichać. Dźwięk się po prostu wyorbitował i zrekrystalizował, a przekaz stał się bajecznie uwokalizowany.

 

Po polsku za chwilę.

Bas good, mid good, treble not terible :)

 

Znaczy Basu w ****, Średnie wcale nie średnie, a wysokie jak nazwa wskazuje.

Znaczy mnie się podoba.

Powiadomienia na maila nie dość, że nie mają polskich znaków, to jeszcze nie są ocenzurowane :D

 

Genialnie, zhakowaliśmy matrixa. Będziemy walić wulgaryzmy na emila :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze podejście do klona lehmanna...sklonowanego CMOya przerobiłem na garażowego klona Lehmanna, można to nazwać Lehmoy;P Wcześniej wstawiłem AD8397. Grać gra, radiatory to chyba spory overkill bo przy zasilaniu z aku 12V tranzystory są zimne. Trudno mi powiedzieć czy gra lepiej niż solo AD8397, ale siedziałem nad tym całą noc, grunt że gra :)

 

P070214_05_02_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie szumi ani nie brumi - dobre rezystory i akumulator. Minimalnie pyrka jak podłącze pod PC, natomiast sansa clip+ coś dziwnie zniekształca, być może się dławi, na wejściu dałem 37k Ohm żeby było ciszej, później zrobię sobie regulację głośności na rezystorach do masy. Bez tej końcówki mocy zachowuje się dobrze. MUSES8820 nie ma startu do AD8397, natomiast z tranzystorami lepiej gra mi MUSES, na AD8937 jakby ujawnia się nie do końca poprawne odsprzęganie (?).

 

Radiatory wymontowałem w nocy ze starego telewizora, takie były. To chyba nie klasa A bo tylko 12V, dokupię w przyszłym miesiącu drugi akumulator 12V, część z op-ampem będzie śmigać na 12V, reszta na 24V.

 

Kable pewnie skrócę. Miałem zrobić to na jednej płytce, ale około 2 w nocy byłem już nieprzytomny i doszedłem do wniosku, że jak mam to skończyć to szybciej mi pójdzie na drugiej płytce, przekopiować pierwszą :)

 

Teraz chyba zabiorę się za naukę Eagle, za jakiś czas może sobie sam płytki będę trawił, o wiele wygodniej i szybciej niż taka zabawa. Nienawidzę kabelków od skrętki ethernetowej. Niby tak każdy poleca ale nic się tak nie łamie jak to dziadostwo.

 

Co do walorów dźwiękowych to coś mi nie pasuje, nie wiem co ale coś nie tak jest. Wydaje mi się, jakby w sporej ilości utworów pojawiły się dotąd niesłyszane detale, ale przekaz jest zimny i dziwny, będę testował tylko muszę pójść spać :)

 

Radiatory zamówię o wiele mniejsze na allegro, wtedy bez problemów poskracam kable, teraz to aż się prosi o jakąś awarię.

 

Co do mocy - spokojnie napędzają moje głośniki, trochę ciszej niż Fioo E09k na max, ale po zmianie rezystorów wejściowych na 10k pewnie będzie podobnie.

 

Ogólnie jestem zadowolony, powoli zdobywał skilla w tym czym się bawię, bardzo powoli ale frajda jest.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie szumi ani nie brumi - dobre rezystory i akumulator. Minimalnie pyrka jak podłącze pod PC, natomiast sansa clip+ coś dziwnie zniekształca, być może się dławi, na wejściu dałem 37k Ohm żeby było ciszej, później zrobię sobie regulację głośności na rezystorach do masy. Bez tej końcówki mocy zachowuje się dobrze. MUSES8820 nie ma startu do AD8397, natomiast z tranzystorami lepiej gra mi MUSES, na AD8937 jakby ujawnia się nie do końca poprawne odsprzęganie (?).

 

Radiatory wymontowałem w nocy ze starego telewizora, takie były. To chyba nie klasa A bo tylko 12V, dokupię w przyszłym miesiącu drugi akumulator 12V, część z op-ampem będzie śmigać na 12V, reszta na 24V.

 

Kable pewnie skrócę. Miałem zrobić to na jednej płytce, ale około 2 w nocy byłem już nieprzytomny i doszedłem do wniosku, że jak mam to skończyć to szybciej mi pójdzie na drugiej płytce, przekopiować pierwszą :)

 

Teraz chyba zabiorę się za naukę Eagle, za jakiś czas może sobie sam płytki będę trawił, o wiele wygodniej i szybciej niż taka zabawa. Nienawidzę kabelków od skrętki ethernetowej. Niby tak każdy poleca ale nic się tak nie łamie jak to dziadostwo.

 

Co do walorów dźwiękowych to coś mi nie pasuje, nie wiem co ale coś nie tak jest. Wydaje mi się, jakby w sporej ilości utworów pojawiły się dotąd niesłyszane detale, ale przekaz jest zimny i dziwny, będę testował tylko muszę pójść spać :)

 

Radiatory zamówię o wiele mniejsze na allegro, wtedy bez problemów poskracam kable, teraz to aż się prosi o jakąś awarię.

 

Co do mocy - spokojnie napędzają moje głośniki, trochę ciszej niż Fioo E09k na max, ale po zmianie rezystorów wejściowych na 10k pewnie będzie podobnie.

 

Ogólnie jestem zadowolony, powoli zdobywał skilla w tym czym się bawię, bardzo powoli ale frajda jest.

FLiike-by-smiirl-Facebook-Like-940x488.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak na spokojnie słucham i sansa nic nie zniekształca, tak samo AD8397 daje radę, po prostu nie można słuchać jak się jest nieprzytomnym.

 

Podłączyłem zasilanie oddzielne pod tranzystory - efekt jakbym miał masę uwaloną - karaoke. Musiałem wrócić do wspólnego zasilania.

 

Te tranzystory równie dobrze mógłbym mieć bez radiatorów, przy 12.8V na nich nie wydziela się jakiekolwiek ciepło, są zimne, radiator tak samo. Koniecznie muszę dorwać drugi akumulator, lehmann chyba działa na +-15V, u mnie wychodzi +-6.4V :P

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewodzik do Sennheiserów zakończony wtykami RCA :)

IMG_20140205_151944.jpg

 

A tutaj recabling CAL! ze splitterkiem Viablue:

IMG_20140207_135941.jpg

 

Więcej fotek galeri ^^:

https://plus.google.com/u/0/photos/110312855062466133282/albums/5913869125844492433

Edytowane przez Chickenek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności