Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dzisiaj poza kolejnymi kablami, postanowiłem zrobić sobie idealny transport. W związku z tym nabyłem drogą kupna od Muuhaua Pionka DV-310 i dokonałem na nim rzezi, wwiercając się w obudowę, wylutowując z nieg 2 elementy smd i wlutowując się ze swoimi, błogosławionymi przez dalajlamę audiofilizmu, kabelkami.

Efekt końcowy przerósł moje oczekiwania. Zagęściła się średnica, góra nabrała powietrza, a bas... ten to akurat się wcale nie zmienił.

Za to mam 2 Coaxiale w jednym transporcie :) Sprawqa była o tyle trudna, że nigdzie nie znalazłem zdjęć swojego urządzenia, modyfikowane do Goldmunda. Wszędzie był całkiem inny layout płyty. No ale skoro otworzyłem odbudowę i wywierciłem otwora, to warto powiedzieć też konstantynopolitańczykowianeczkówna i zrobić co do zrobienia zostało. I efekty końcowe, poniżej:

 

Jak chcesz to mam service manual do DV-310.

Polecam dać jakiegoś koncentryka i zejść z kondensatorem do minimum. 680n to trochę dużo. Zwłaszcza, że Wima potrafi trochę namieszać.

 

Sam muszę się zabrać za swojego Pionka. Dzisiaj grzebałem Philipsa. Waga mu skoczyła chyba trzykrotnie w stosunku do wyjściowej.

Poprawiałem zasilanie i wytłumiłem obudowę matą bitumiczną. To był chyba ostatni raz, kiedy go rozbierałem. Brakuje mi pomysłów.

Oby jutro nie wybuchł :)

Edytowane przez krz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dokonałem rzezi na AKG K550. Modyfikacje objęły przetworniki, wnętrze muszli, elektrykę i okablowanie. Efekt zewnętrzny jak poniżej.

 

Efekt dźwiękowy ? Słuchawki mają teraz potężny bas. Nie straciły swojego charakteru, zyskały na wypełnieniu i dociążeniu. Odpiaszczyła się góra. Wreszcie tam gdzie trzeba odzywa się subwoofer.

 

Ja chyba wrócę do K550. Panu Michałowi dziękuję za możliwość zabawy i rozpoznania wroga po raz kolejny. Jak będzie chciał to się ujawni.

 

Dla mnie aktualnie top5 zamkniętych słuchawek wokółusznych.

attachicon.gif2014-01-24 18.59.48.jpg

attachicon.gif2014-01-24 18.59.23.jpg

attachicon.gif2014-01-24 19.00.09.jpg

mnie zastanawia, jak się one mają po tych zabiegach do TS671. no i ciekawym by było spróbować założyć na nie welury od K701

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieszak na słuchawki, najlepsza jest cena tego cuda :D

http://forum.mp3store.pl/topic/61385-stojak-na-sluchawki/page-6#entry1039671

mówią ze prowizorki są najlepsze no to od dziś zobaczymy ile wytrzyma :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności