Jump to content
shady_slim

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...

Recommended Posts

A akurat nie bo Acrolinki z Chin ;)

Acrolink FP-535.jpg

Edited by GarsteK1989

Heh, przestrzeliłem ;).

No dobra, żeby nie śmiecić w wątku pomyślałem, że przed weekendowym czyszczeniem swojego zestawu zrobię zdjęcie tego, co w ogóle zamierzam wyczyścić, a czego raczej nie spotyka się na co dzień: całkowicie alternatywne wcielenie padów od Beyerów DT-150.

srs30102014s.jpg srs30102015s.jpg

Podejrzewam, że bardzo mało osób oraz nawet ich posiadaczy wie (na czele z Beyerem), że takimi padami DIY można z nich zrobić zupełnie inne, pełniej brzmiące słuchawki (ogromna wrażliwość na akustykę wewnątrzkopułową) oraz podnieść znacznie wygodę (to logiczne, trochę się spasły). Teraz wiedzą.

Zmiany - bardzo duże pod względem akustycznym, ale tez i praktycznym:

- znacznie większa wygoda i pojemność na ucho,

- bardzo dobrze zabezpieczony driver od strony usera, świetnie zatrzymuje wszelki brud szkodliwy dla membran,

- więcej body w średnicy, przez co uzyskuje się bardziej "tłusty" i wierniejszy dźwięk,

- wygładzona i bardzo przyjemna "lampowa" góra o wciąż obłędnych parametrach.

Patent zalecam na spróbowanie posiadaczom wszystkich niższych serii na czele z modelami 20x i 30x oraz 404 (bez LE), którym nie uśmiecha się kupować ponownie drogich i jak zawsze twardniejących po czasie oryginalnych padów. Te od DT-150 to koszt raptem ok. 80zł w Thomannieza parę. Oryginałów - jak pamiętam 65$. Może więc komuś się taki hint z mojej strony przyda.

• Like 3

Dzisiaj dokonałem rzezi na AKG K550. Modyfikacje objęły przetworniki, wnętrze muszli, elektrykę i okablowanie. Efekt zewnętrzny jak poniżej.

Efekt dźwiękowy ? Słuchawki mają teraz potężny bas. Nie straciły swojego charakteru, zyskały na wypełnieniu i dociążeniu. Odpiaszczyła się góra. Wreszcie tam gdzie trzeba odzywa się subwoofer.

Ja chyba wrócę do K550. Panu Michałowi dziękuję za możliwość zabawy i rozpoznania wroga po raz kolejny. Jak będzie chciał to się ujawni.

Dla mnie aktualnie top5 zamkniętych słuchawek wokółusznych.

2014-01-24 18.59.48.jpg

2014-01-24 18.59.23.jpg

2014-01-24 19.00.09.jpg

Edited by Fatso
  • Like 1

te od dt150 ponoć mają taką wadę, że się z czasem rozlatują... może wypróbuj jeszcze welurów od dt100? Wygodniejsze i wady pozbawione.

To kupię drugie :). Akurat tutaj nic się jeszcze nie rozleciało - tzn. rozleciało po mojej ingerencji żyletką. Dlatego nazywam je "padami DIY", że są specjalnie profilowane na wzór oryginałów i ponownie obszywane. Montaż odbywa się tak jak w każdych STAXach z serii Lambda, a więc ponownie na klej.

Welur będzie miał wpływ na bas i jest to raczej ostatnia zmiana, jakiej życzyłbyś sobie, jako ich posiadacz ;).

Fatso,a co z T70p ? Czy modowane AKaGi są tańszą alternatywą ?

Edited by Lord Rayden

Tak są tańszą alternatywą. Dużo tańszą. I chyba wcale nie gorszą. Czekam na wersję 250ohm. I prawdopdobnie skończę z AKG K550 i własnie T70 250Ohm.

Fatso ,a możesz coś więcej napisać o tej "rzezi"?

Skoro rzeź na przetwornikach to zapewne coś w podobie tego

9577611.jpg?1390588524

W takim razie po co jeszcze T70 ? W zapasie ?

Fu, to takie nieaudiofilskie :P;):D

co?

Kabelek z OCC do Q701ek.

2014-01-24 21.43.34.jpg

Na dzisiaj mam dość bycia bohaterem :)

• Like 4

Audiofil DIY często ingeruje w sprzęt. Upraszcza tor, pozbywa się zbędnych elementów urządzenia psujących odbiór. Wymienia np. Lampy na lepsze. Nie je kapusty kiszonej...

Widzę, że nawet audiofili można podzielić na podgrupy ^^

AKG K/Q70x HEADBAND COMFORT MOD

Ponieważ jest to banalny mod, a artykuł u siebie mam o modyfikacji brzmienia, nie wygody, to postuję tutaj.

Tak jak pisałem u siebie w statusie - ostatnio od ciągłego siedzenia w Q701 faktycznie zaczęły mnie dręczyć nieprzyjemności czaszkowe. Dlatego postanowiłem zająć się problemem możliwie nieinwazyjnie dla słuchawek. Szybki i prosty test z drucikami pokazał, że nie tyle bumpsy są problemem na opasce, co siła docisku do głowy. Cóż, gruntowna analiza problemu to połowa jego rozwiązania.

Dlatego opcje dla posiadacza dowolnego modelu z serii 70x z bumpsami są następujące:

1. wymiana opaski na tą bez bumpsów z modelu chociażby K601/612 (niestety nie znam cen części),

2. zrobienie opaski DIY i niestety jednoczesne często zniszczenie oryginału (efekty są widoczne na head-fi),

3. dostosowanie istniejącej do własnych potrzeb (najprostsze).

Wybrałem tą trzecią opcję, ponieważ jest najbardziej nieinwazyjna dla samych słuchawek. W jej ramach wchodzą więc głównie rozwiązania mające na celu redukcję siły nacisku opaski na głowę. Mam ten luksus, że słuchawki naprawdę dobrze leżą mi na głowie nawet w maksymalnym położeniu opaski.

Jedną z opcji jest rozebranie muszli i zestawienie gumek ściągających wyżej. Sprawdzi się to u osób, dla których Q701 są bardzo duże już out of the box. Jedyny problem jest w tym, że gumki nie będą już znajdowały się w kanalikach dla nich przeznaczonych i szybciej zetrą się od używania.

Drugą i znacznie prostszą jest zablokowanie "on demand" opaski w pozycji maksymalnej. Do tego wystarczy np. zwiększyć opór przy uchwytach za pomocą samoprzylepnego filcu, dostępnego w markecie. Całkowicie odwracalne i w ogóle nie rzucające się w oczy rozwiązanie, które znacznie zwiększa wygodę i maksymalny czas pracy ze słuchawkami na głowie. Mod tak prosty, że świat do niego nie dorósł :D.

S8000410s.jpg S8000411s.jpg

Jak widać łapki mam na aparacie na pierwszym zdjęciu, a opaska nie ma siły ściągnąć się do pozycji domyślnej. Wygodę bez i z taką blokadą można sprawdzić w każdej chwili na własnej głowie po wykonaniu modyfikacji, ponieważ zablokowanie następuje tylko przy maksymalnym naciągnięciu opaski. Można więc sobie zobaczyć na własnym łbie jak wielka jest różnica w wygodzie. Ze względu na własny clamping force słuchawki nie spadają z głowy w żaden sposób, bardziej na głowie leżąc w sposób swobodny (tu ukłon w stronę moich Lambd za podpowiedź jak to powinno działać).

Edited by EvilKillaruna
  • Like 1

A ja dzisiaj poza kolejnymi kablami, postanowiłem zrobić sobie idealny transport. W związku z tym nabyłem drogą kupna od Muuhaua Pionka DV-310 i dokonałem na nim rzezi, wwiercając się w obudowę, wylutowując z nieg 2 elementy smd i wlutowując się ze swoimi, błogosławionymi przez dalajlamę audiofilizmu, kabelkami.

Efekt końcowy przerósł moje oczekiwania. Zagęściła się średnica, góra nabrała powietrza, a bas... ten to akurat się wcale nie zmienił.

Za to mam 2 Coaxiale w jednym transporcie :) Sprawqa była o tyle trudna, że nigdzie nie znalazłem zdjęć swojego urządzenia, modyfikowane do Goldmunda. Wszędzie był całkiem inny layout płyty. No ale skoro otworzyłem odbudowę i wywierciłem otwora, to warto powiedzieć też konstantynopolitańczykowianeczkówna i zrobić co do zrobienia zostało. I efekty końcowe, poniżej:

2014-01-25 14.49.31.jpg

_DSC0398.JPG

_DSC0399.JPG

_DSC0400.JPG

_DSC0402.JPG

_DSC0405.JPG

Edited by Fatso
  • Like 2

1. wymiana opaski na tą bez bumpsów z modelu chociażby K601/612 (niestety nie znam cen części),

Parę dni temu wysłałem zapytanie o taką opaskę z 702 lub 612, jak dostanę odp. to napiszę.

• Like 1

Ja jednak zostałem znowu bohaterem w swoim audio :)

Zgodnie z zasadą, że szewc ma dziury na łokciach i jeździ pociągiem, od dawna miałem do swoich He-5Le podpięty sztukowany kabel zasilający od snopowiązałki. Dzisiaj jednak dokonała się zmiana:

Kabel OCC, oplot Nylon Soft. Wtyk Amphenol

_DSC0406.JPG

_DSC0407.JPG

_DSC0408.JPG

_DSC0409.JPG

Odtwarzacz płyt transportem ? Nie lepiej coś do plików ?