Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Kolorystycznie to tylko spliter odbiega od całej reszty, żeby go zgrać można opalić ogniem całość na węgiel. Tak potrafią konserwować całą elewacje domu i ew olej na koniec.

Jeśli izolacja kabla jest czarna?

Kabooom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2020 o 12:51, Perul napisał:

Rekabling Beyerów T51

IMG_20201109_120645_1920x1080.jpgIMG_20201109_120630_1920x1080.jpg

Ale wtyczka (zacna oczywiście) to taka "Heavy" w porównaniu z samymi T51. A rekabling w nich konieczny bardzo.

Jak Ci brzmią te T51 ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam więc proctohemolan :).

 

 

Tymczasem wczoraj w nocy zmodyfikowałem swoje HD800 wymieniając wewnętrzne przewody przy gniazdach na ten sam przewodnik co przy projekcie K1000. Niestety bez zdjęć, ale jest to jeden z kilku etapów modyfikacji tych słuchawek. Ciekawostka, że zmiany są bardzo podobne kierunkiem co w K1000, ale choć subtelne, to wyczuwalne nawet na fabrycznym kablu. Będą łączyły się jeszcze z dodatkowymi projektami i patentami jakie będę chciał przeprowadzić w najbliższym czasie. 

 

Jeśli ktoś by się zastanawiał nad sensem wymiany wewnętrznego okablowania, to mogę potwierdzić, że w HD800/800S dobrze jest go wykonać. Podobno zmiana gniazd na mXLR coś daje, ale nie zamierzam przerabiać swoich HD800 aż tak mocno.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

nietypowy zaplot głównej wiązki

Co jest nietypowego w tym zaplocie, mi się wydaje typowy, ale może jakiegoś niuansu nie zauważyłem?

6 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Podobno zmiana gniazd na mXLR coś daje

Bardzo możliwe, gniazda HD800 są malutkie, więc mała powierzchnia styku (wewnętrzny pin), a w mXLR (jak Audeze) to nawet piny są podwojone, a nie tylko większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładne te kabelki, nie ukrywam.

Podobnie jak stojaki Fantum.

Niezła robota!

 

A tak szczerze, to pomimo Twoich kupli Wawaifaciu, srajfacu, itp, to takie rzeczy zasługą na uznanie, niezależnie od tego z kim się kumplujesz!

Screenshot_2020-11-18 Pokaż Pulpit.png

Edytowane przez Compton
Kolejne subkonto, ktorego już jestem w stanie spamiętać.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Headband w HE400i jakiś czas temu u mnie zaczął gubić skaj po pół roku leżakowania słuchawek w szafce, a jako że to teraz moje jedyne otwarte to postanowiłem je trochę odrestaurować.

Stary headband: 

Brak opisu.

poklejone na czas oczekiwania na nowy z chin 😕

Brak opisu.

 

I słuchawki po wymianie na nowy:

Brak opisu.

Niestety chińczyk składając moją sztukę nakałapućkał dużo kleju do mocowania przez co śrubki trochę oberwały + blaszka trzymająca headband w środku pękła przy obdzieraniu kleju. Przez co wewnątrz zainstalowałem i skręciłem drut dla pewności że nic już nie wypadnie. Jeszcze tylko pady wymienić bo też skaj na hybrydach oberwał.

Próbował ktoś jakiś chińskich hybryd ala brainwawz na he400i? Lub innych hybryd? Może ktoś coś polecić? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

A co to za pady? 

Nie wiem, to nie mój pomysł z nimi był. Dźwiękowo nie polecam do D7000, wyostrzają granie i przez co słuchawki tracą swój ciepły charakter (jak dla mnie aż za bardzo).

  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

Tak wyglądają, ze maja okrągły otwór zamiast tego owalnego, a to zmienia charakterystykę brzmienia. 

 

To pady od ZMF Ori. Nie są okrągłe, tylko eliptyczne, ale faktycznie robią nieco za ostrą górę (chyba przez te dziurki), więc teraz zmieniam na te od Eikonów. Mam nadzieję, że bliżej im do ideału, którym moim zdaniem były pady z Ether-ów.

Też zależy od playera, bo na M15 aż tak nie kłuje.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu grzebałem w moich T40RP:

- wymieniłem gniazdo na 4-pin; niestety musiałem usunąć stare poprzez piłowanie, więc trochę obudowa jest porysowana :(

- zwiększyłem wielkość bass reflexów, jest lepiej

- zrobiłem kabele zbalansowany na kanarku do Aune S6, gra to lepiej niż pod jackiem, zdecydowanie :)

t50.jpg

Edytowane przez Andrewek
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2020 o 22:49, dweet napisał:

 

To pady od ZMF Ori. Nie są okrągłe, tylko eliptyczne, ale faktycznie robią nieco za ostrą górę (chyba przez te dziurki), więc teraz zmieniam na te od Eikonów. Mam nadzieję, że bliżej im do ideału, którym moim zdaniem były pady z Ether-ów.

Też zależy od playera, bo na M15 aż tak nie kłuje.

 

W dużym uogólnieniu: pady perforowane do słuchawek otwartych, pełne do zamkniętych (tak też twierdzi Zach z ZMFa). 

 

p.s.: Sprawdza się w ZMFach i kilku innych.

Edytowane przez Mayster
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
W dużym uogólnieniu: pady perforowane do słuchawek otwartych, pełne do zamkniętych (tak też twierdzi Zach z ZMFa). 
No właśnie nie wiem, bo akurat otwarte Ether Flow brzmią najlepiej na pełnych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...odmulenia słuchawek , chyba, że mamy do czynienia z planarami (zwłaszcza z dużą membraną), to też inne czynniki są ważne.
 
 
A tutaj moja ostatnia robótka, przetworniki od D9200 w drewnianych miseczkach  .
Fronty (mojego projektu) w których siedzi przetwornik i gniazdka, wydrukowane na drukarce 3D.
IMG_20201202_091840_1920x1080.thumb.jpg.c1dc76938c8811913bdb49b8a4058d9b.jpgIMG_20201202_091932_1920x1080.thumb.jpg.6337b2529b889f40cc0992133ea76012.jpgIMG_20201202_091855_1920x1080.thumb.jpg.7237b85b6b6219b2acf94f39b4836d28.jpg
 
Napisz do Foster o drivery d7000 i zaczynaj produkcję

Kabooom!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności