Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

ale chyba sam nie rzezbiles? :P

daj wiecej info, fajnie jakby sie dalo jednak inny kolor ... :)

 

dalej OTE sie je zaklada z tymi silikonami?

Wykonanie jest w 100% moje

jeśli chodzi o kolor - dostępne będą pewnie z 8 różnych.

raczej OTE, ale jak się uprzesz to i kablem w dół je założysz

 

[EDIT]kolory:

transparentne: przezroczysty, czerwony, jasny brązowy, ciemno-brązowy,

solid: fioletowy (lilac) pomarańczowy, różowy, czerwony, niebieski, żółty, zielony, czarny, biały i beżowy

fluorescencyjne (solid): żółty, zielony, niebieski, różowy, czerwony i pomarańczowy

 

Dodatkowo ostatecznie prawdopodobnie zdecyduje się na używanie specjalnego lakieru z nano cząsteczkami srebra, który będzie zapobiegał rozwojowi bakterii. Na razie używam standardowego lakieru, który zabezpiecza silikon i powoduje że wkładka jest całkowicie obojętna dla skóry/ucha.

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie jest w 100% moje

16557102.jpg

 

[EDIT]kolory:

transparentne: przezroczysty, czerwony, jasny brązowy, ciemno-brązowy,

solid: fioletowy (lilac) pomarańczowy, różowy, czerwony, niebieski, żółty, zielony, czarny, biały i beżowy

fluorescencyjne (solid): żółty, zielony, niebieski, różowy, czerwony i pomarańczowy

Hmm, a transparentny "electric blue" by się dało ukleić? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz zamierzasz uzywac lepszego lakieru czy narazie ten zwykly ??

Na razie ten zwykły. Myślę że jakiejś dużo większej różnicy nie ma między nimi. W końcu i tak wypada co jakiś czas zdjąć i umyć porządnie taką nakładkę - tak samo jak myjesz tipsy czy pianki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wpływ na brzmienie mają custom tipsy?

Nie chcę się wypowiadać jakoś zbytnio bo to robienie auto-reklamy, z drugiej strony niewiele osób w ogóle wkładki customowe posiada, żeby dać jakieś konkretne opisy o zmianie dźwięku. Przy Audeo postarałem się robić tak by dźwięk był bardzo zbliżony do oryginalnych tipsów silikonowych. Oczywiście za sprawą lepszej izolacji jest więcej basu a za sprawą silikonu wysokie tony są trochę bardziej naturalne (nie są już takie "płaskie" i sykliwe). No i sama wkładka powoduje, że dźwięk w dużej mierze przypomina efekt osiągany w customach - nie bardzo wiem jak to opisać - chodzi o percepcje źródeł dźwięku. Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sama wkładka powoduje, że dźwięk w dużej mierze przypomina efekt osiągany w customach - nie bardzo wiem jak to opisać - chodzi o percepcje źródeł dźwięku.

Naczy że trzęsie czaszką i czuć bas w nosie? Yummy... ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podloga sie siesie :ph34r:- moj kolega twierdzi ze po polowce czystej to zdanie na sens :D

Chociaz w sumie co ja moge osiagnac z tymi wkladkami na bw alpha raczej po tych od mee duzo mi nie da a izolacja jest przyzwoita. A moge zapytac ile kosztuje kompletne wykonanie czyli zrobienie sobie odlwewu wyslanie do ciebie itp. A ma ktos wrazenie ze lewy kanal ma naprzyklad wezszy od prawego ? Bo ja czasami na nauchach slysze delikatnie inny dzwiek niz w drugiej.

Edytowane przez minicomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hum. Widzę, że zbyt nieprecyzyjnie się wypowiedziałem i muszę doprecyzować.

Nie miałem niczego złego na myśli. Chodzi o to, że Forza już raczej nie jest w stanie zrobić tego ładniej bądź porządniej - czyli już nas nie zaskoczy w tej dziedzinie niczym nowym ze swojej strony. Praktycznie skończył już levelować umiejętność kabelkoróbstwo.

Ja natomiast levelować nie skończyłem, ciągle mogę dopracować warsztat, zacząć pracować na lepszych materiałach - czyli zaskoczyć czymś, czego byście się po mnie nie spodziewali. Oczywiście nie mówię tutaj o czymś, czego nikt jeszcze nie zrobił, bo w zasadzie wszystko zostało już chyba wymyślone. Chyba że zrobię kabel bezprzewodowy. :D

 

No z tego co wiem to FL ma jeszcze wiele możliwości z materiałów znacznie lepszych, kable, oploty tylko cena powala.

Jeszcze w wielu kierunkach mozna isc dalej.

Np. zaprojektowac hardware i soft do ampa by FL o nazwie AFL1 albo ALF1:), jest tak wiele rzeczy że mozna sie rozwijać i rozwijać.

 

No dobra co ja ostatnio zrobiłem

Kabelk do hd681, kabelek hd668, obszycie padów skarpetą hd668 (z ciekawosci), imoda z hdd wiec LOD na RCA z kondziorami, imod z CF,

 

W planach jest stojak na słuchawki x2, o2.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zrobiłem welurki do K518 http://forum.mp3store.pl/topic/91297-akg-k518-welurowe-pady/page__pid__830552#entry830552

a wczoraj (a właściwie dzisiaj, bo skończyłem o 1:30) filtr do HD681 i rekabling (efekty jeszcze nie przetestowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności