Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Niby ******ła... ale w końcu ruszyłem dupe do sklepu i przykręciłem XLR-y do budy, więc już nie są luzem :F

IMG_20170504_130144_HDR.jpg

IMG_20170504_122125.jpg

 

---

 

GOD z foty na foty gorsze zdjęcie DACa -__-

Chyba dalej będę pokazywał Sławkowe jakby ktoś pytał... uj, że bez XLR, ale jakoś ta fota wygląda:

dac1.jpg

Edytowane przez crysis94
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2017 o 23:32, BamboszeK napisał:

No, w końcu mam chwilę żeby się pochwalić tym co ostatnio udało mi się skończyć :) Dokładniej bardzo ciekawy wzmacniacz z projektu Richarda Marsha i uniwersalne zasilanie mojego autorstwa.

Wzmacniacz jest w pełni DC coupled, w ścieżce sygnałowej nie ma ani jednego kondensatora. W stopniu wyjściowym po dwie pary bipolarnych 2SB649 & 2SD669 od Hitachi na kanał. W stopniu wejściowym JFETy 2N5457/2N5460 i VAS 2N5087/2N5088. Tranzystory były bardzo ciasno parowane pod względem Idss i hFE na profesjonalnym urządzeniu. W przypadku JFETów Idss dobierane było na poziomie +/- 0.1mA. Wszystkie rezystory 0.1% 15ppm produkcji Vishaya albo TE Connectivity. Wyjątek stanowią rezystory mocy w roli których zdecydowałem się zastosować Panasoniki ERG/ERX. We wzmacniaczu kondensatory elektrolityczne Panasonic FM, w zasilaczu również Panasonic tyle że FC oraz Nippony KZH. Ceramiczne X7R produkcji Muraty/Samsunga. Zasilanie rozwiązałem dosyć nietypowo bo oparte jest o dwa niskoszumowe regulatory TL1963A. Korzystając z dwóch identycznych LDO napięcia dodatniego podłączonych w konfiguracji "pływającej" (zamiast np. LT1963 i ujemnego odpowiednika LT3015 czy sporo gorszej pary LM317/LM337) możliwe było uzyskanie idealnie symetrycznych napięć zasilających. Różnica pomiędzy połówką dodatnią i ujemną jest mniejsza niż 5-10mV przy liniach +-15V. Bardzo ciasne parowanie tranzystorów, rezystory 0.1% oraz idealnie symetryczne napięcia zasilania przekładają się na bardzo niskie THD oraz DC offset. Transformator jest zalewany więc nie ma mowy o żadnym brzęczeniu - produkcja Breve Tufvassons. Okablowanie wewnętrzne Canare L-4E5C. Wszystkiego dopełniają porządne złocone gniazda RCA i Jack 6.3mm. Z moich pomiarów wynika że impedancja wyjściowa przy 1kHz jest mniejsza niż 0.9Ω. Mocy też jest sporo i powinien bez problemu poradzić sobie chyba ze wszystkimi słuchawkami. No i bardzo podoba mi się podświetlany przycisk zasilania sygnalizujący pracę wzmacniacza :P Przy wyłączaniu efektownie się ściemnia.

 

Z lekkim opóźnieniem ale widzę masz swój egzemplarz, mój już kilka osób słuchało na meecie w Żywcu i się podoba także to nie tylko suche dane ale ma to przełożenie na realne dobre brzmienie :)

 

Ja w swoim muszę front machnąć na czarno bo nie pasuje do DAC80 ale rozmiarem wręcz idealnie :D

Po meecie miałem audio nervose ale na szczęście przeszła prędzej kolejne słuchawki kupię.

 

@crysis94 Next time na meet bier tor do plecaka chodź znając życie to za niedługo DACa zmienisz chodź może akurat się przez to wiercenie przywiązałeś tylko następnym razem rób to na trzeźwo chyba, że to właśnie wtedy Ci ręka drga :woot: :P

Edytowane przez Hakuri
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe dziurki robiłem wiertłem NIE do metalu... troszkę się rozepchały, ale trudno, do przeżycia :F
 
DACa raczej szybko nie zmienię

To sporo wyjaśnia :)
Ja przedwczoraj kupowałem wiertło specjalnie aby zrobić otwór w ścianie na skrętka do neta bo do drewna 20cm nie miałem xd

Wyskrobane mobilne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewniane YH-100 dostały uszczelnienie pianką pod panele przy łączeniu drewnianej kopułki i obręczy na pady + pady CAL! no i oczywiście zmianę dampingu po tych zabiegach....

(muszę usunąć ogłoszenie padów od HM9 w "kupię"... całkowicie, zapomniałem, że w domu miałem parę FA-004 z padami CAL! :>)

IMG_20170513_122558.jpg

Myślę, że jednak zostaną... muszę jeszcze przesłuchać na stacjonarnym torze jak będę w Koszalinie, ale i sonicznie jeszcze lepiej

(a to niespodzianka, bo stocków mogłem słuchać tylko na welurach...)

i całkiem niezła izolacja :>

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa kable. Z jednym (tym w czerwonym oplocie) jest zagadka, bo prawy kanał nie gra, ale kabel jest na 100% sprawny. Podłączyłem głośnik do tego kabla i grał, więc jest to kwestia gniazda w słuchawkach, ale jest to dziwne, bo te końcówki są identyczne (różnią się tylko kolorem).  Przekładałem L z R i zawsze prawy nie grał.

gz1bWZ5.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zbalansowany kabelek do PONO. Nie bawiłem się w jakieś ładne splittery (zastosowałem winylowa termokurczkę z klejem) i pakowanie żył w oplot (IMHO kłóciłoby się to z tymi ceramicznymi koralikami, którymi oznaczyłem kanały). Do tego przelotka na zwykły TRS Stereo (niestety obudowy czarne ;/)

 

L1jUvNX.jpg

 

A teraz serio... jest gdzieś dostępna sensowna alternatywa dla tych Jacków 2.5 w wąskiej obudowie? Te "Pailiccsy" niby nie są złe, ale lutowanie ich to czysta partyzantka. Ale przy tym Canare i tak lepiej mi się je lutowało niż z chińskim OCC. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zmodowałem T40RP. Całość wyszła mnie ok 380zł :D 290 słuchawki, 60 pady i koszt kabla i gniazda.

 

Co zrobiłem:

- wywalenie materiału przesłaniającego bass reflexy
- zaklejenie 3 z 4 podłużnych otworów, a więcej jeden jest bass reflexem
- zrobienie 16 dziurek małych dziurek igłą na każdy driver z tyłu przetwornika w fizelinie
- obklejenie patafixem obudowy przetwornika jak na hedfaju w poradnikach
- naklejenie na fizelinę z tyłu drivera lustra akustycznrgo (reflection dot) odbijającego wysokie tony

- wymiana gniazda jack na neutrik
- zrobienie kabla na kanarku, kątkowym neutriku i amphenolu

- naklejenie na ściankę obudowy drivera pianki wygłuszającej
- dodanie trzech warstw rzadkiej watoliny za driver
- pady hybrydy hm5

 

Efekt: najlepsze T40/T50RP jakie słyszałem :) A to jest 4 wersja jaką znam.

Ogólnie fabrycznie T40RP są bardzo słabe, a po modach i zmianach padów są wyśmienite.

 

IMG-20170823-WA0001.jpg

Edytowane przez Andrewek
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj rekablowałem amperiory i takstary pro80. Z sennkami było o tyle ciekawie, że producent się wycwanił i w odróżnieniu od rozwiązania ze starych hd25-1, w swojej najnowszej edycji mocowanie kabla do pałąka umieścił nierozerwalnie na samym kablu, tym samym utrudniając jego wymianę. Niezrażony postanowiłem dorobić plastikową zaślepkę na wzór tej ze starego modelu. Znalazłem kawałek twardego tworzywa  i zabrałem się do roboty. Nożyki, szczypce, pilniki, dremel poszły w ruch i po wielu minutach zabawy powstało coś takiego:

 

P3220641.jpg

P3220642.jpg

P3220644.jpg

P3220645.jpg

 

Właścicielowi się spodobało, więc chyba wyszło całkiem nieźle ;) Mała rzecz, a cieszy. Lubię takie drobne wyzwania :) 

 

A tu jeszcze zdjęcia rekablowanych takstarów z wstawionym gniazdem 3.5mm. 

P3220646.jpg

P3220647.jpg

P3220648.jpg

P3220649.jpg

Edytowane przez Jimmi Dragon
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
34 minuty temu, vicarioux napisał:

A taki adapterek impedancyjny sobie zrobiłem do klonów Etów. Słuchawki dla przystroju. 

IMG_1716.jpg

 

Ale czemu rezystory przewlekane? przecież to 4x mniejsze można było zrobić ... ale pomysł z podstawką ciekawy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Teraz, Compton napisał:

Przejesz, czy za rok połowę rozdasz sąsiadom?  :)

 

Nie będzie na pewno co rozdawać niestety sąsiadom. Mieszkam w lesie więc pod tym względem również nie biedują. 

Z ilością już teraz jest problem : żona powiedziała, ze nie pójdzie spać  przede mną bo się boi, że je sam zjem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8/23/2017 o 22:40, Jimmi Dragon napisał:

A ja dzisiaj rekablowałem amperiory i takstary pro80. Z sennkami było o tyle ciekawie, że producent się wycwanił i w odróżnieniu od rozwiązania ze starych hd25-1, w swojej najnowszej edycji mocowanie kabla do pałąka umieścił nierozerwalnie na samym kablu, tym samym utrudniając jego wymianę. Niezrażony postanowiłem dorobić plastikową zaślepkę na wzór tej ze starego modelu. Znalazłem kawałek twardego tworzywa  i zabrałem się do roboty. Nożyki, szczypce, pilniki, dremel poszły w ruch i po wielu minutach zabawy powstało coś takiego:

---- zdjęcia w oryginalnym poscie ----

Właścicielowi się spodobało, więc chyba wyszło całkiem nieźle ;) Mała rzecz, a cieszy. Lubię takie drobne wyzwania :) 

A tu jeszcze zdjęcia rekablowanych takstarów z wstawionym gniazdem 3.5mm. 

---- zdjęcia w oryginalnym poscie ----

 

Jako właściciel jestem mega zadowolony.

Dodam tylko, że takstary pro80 w oryginalnym stanie grały tak, że kiedyś po ich szybkim osłuchaniu byłem w szoku jak ktoś może je w ogóle chcieć kupić.

Niesamowite jak dobry kabel i większe pady potrafią je odmienić.

 

Amperiory to klasa sama w sobie, i aż żal, że producent nie dodał do nich domyślnie lepszego kabelka, mają one inną charakterystykę, ale potrafią zadziwić.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki JimmiD !!

 

 

1.jpg

2.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności