Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Wykonałeś dziś samodzielnie swój pierwszy przedłużacz mini-jack?

 

A może, dla odmiany, to Twój dwudziesty projekt wzmacniacza cyfrowego?

 

Jesteś dumny ze swojego dzieła?

 

Pokaż to!

 

Opisz to!

 

Wyraź to! :D

 

Jak napisał w swoim profilu kolega Forza Lazio: "DIY or die" - niech to będzie motto tego wątku :)

 

 

 

autor nowego wątku tradycyjnie powinien wrzucić jakiś przykład. i tu jest problem... ostatnio niczego ciekawego nie zrobiłem samodzielnie (nie licząc paru zamówień w necie w dniu dzisiejszym, które dopiero może zaowocują paroma projektami DYI - m.in. chcę zrobić i opisać/obfotografować recabling Audeo oraz wykonać własny kabelek do Q701)

 

nie chodzi mi o to, aby w tym wątku dublować rzeczy, które znajdują się na forum DY I - tam można skupić się na części technicznej - tu, z założenia, powinna być część "funowa" - więcej fotek, a mniej technicznego tekstu ;)

Edytowane przez shady_slim
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne zdjęcie jakie posiadam zrobione telefonem jakiś czas temu to słuchawki recablowane przeze mnie jakieś 4 lata temu? :) 1 moja robota, kabel z pobliskiego sklepu (najcieńszy z najcieńszych jaki był) jak i inne części w sumie ;)

Nie ma się w sumie czym chwalić, ale słuchawki działają bez zarzutu i ostatnio były u mnie akurat w celu wymiany jacka, który się ułamał więc zrobiłem fotkę :)

3e8398115ae7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że dopiero raczkuję w DIY (i pewnie tak zostanie) majstrowałem tylko ze słuchawkami mojej dziewczyny (moich mi szkoda :D). Nie pokażę, bo nie będę leciał z aparatem cykać fotki słuchakom, ale się "pochwalę":

1) Wymiana kabla w Cresynach C510H na Cabletech Basic Edition i mały modzik brzmieniowy (najpierw na rozjaśnienie, a później na poprawę basu).

2) Przeszczep driverów od Kossów KTX4 wraz z kabelkiem w obudowę od podrób JVC HA-S650 + dorobienie padów (gąbka i wata, żadne wydziwianie). Kabelek został, bo jest fajny, z potencjometrem i sensownymi żyłami.

 

No i jeszcze wymiana kabla w dokach Kanena razem z modem dziurowym (później wręcz odwrotnie), ale to typowo ćwiczeniowo, bo i tak nie zamierzam ich używać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

DiY to takie płytkie. To co ja zrobiłem bardziej pasuje do wątku.

 

Własny bumbox.

 

Opis: 2x głośniki 20 wat i 1x 60wat, stary głośnik z allegro przynajmniej chip i obudowa, pudełko od kurtki cioci pokrowiec od forcella i plastikowy uchwyt do noszenia, kable pcv z przedłużacz a nie jakieś tam starqady.

 

Co zrobiłem:

Doczepiłem baterie do miejsca na baterie w starych małych głośniczkach tak, żeby dało się jednocześnie ładować i słuchać widać po kabelku.

 

Zrobiłem otwory obkleiłem taśmą dla wzmocnienia dorysowałem oczy przykleiłem pokrowiec (pasuje na q3)

 

Zrobiłem dziurę na bas

 

Dorobiłem kabel bo stary zgubiłem.

 

Są to głośniki 4 ohm więc łatwo je napędzić bateria starcza na jakieś 3/4h na fullu na q3. Oczywiście głośniki podpięte najlepszym w swojej klasie kablem z przedłużacza z targu. Wszystko to co znalazłem na strychu nic nie kupiłem !!!!!!

 

Fotki:

 

1_t.jpg 2_t.jpg 3_t.jpg 4_t.jpg 5_t.jpg 6_t.jpg 7_t.jpg

 

 

 

Proszę o komentarze :) Aparat lustrzanka Nikon D5000 standardowy obiektyw.

Edytowane przez minicomp
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było dorzucić jeszcze stacje do odczytu USB/SD z dekoderem mp3, schować większość w środku pudła by uniknąć widoku taśm klejących i byś miał wypas sprzęt na działkę :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśmy są po to żeby to nie było na stałe tak to bym se klejem machnął.

Mam coś ala to http://allegro.pl/glosniki-przenosne-ktx-a001-na-usb-sd-mp3-ipod-fm-i2310214047.html na półce tyle, że lepsze ale nie chce mi się tego rozwalać ważne, że mp3 działa.

Edytowane przez minicomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra nawet fajnie moze na maksie troche pierdzi glosniki koncza 10lat wiec duzo od nich nie oczekuje, ale gra lepiej niz ten badziew z allegro.

Zapomnialem dodac 8 srubek do wkrecenia glosnikow i 2 aby latwiej bylo wszystko podpiac bo do tylko 2kabli podlaczyc 6 trzreba.

Edytowane przez minicomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz cyrkiel robisz 5 dziur mozr szesc wbijasz butelke od frugoo i gotowe. A dziura jest od 1/3 mniejsza od glosnika wiec chyba ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha :D No kozak, prawdziwie inżynierskie metody. Wiesz, że przy projektowaniu obudowy głośnika średnica bass- refleksu musi być ściśle określona? Nie żebym się czepiał Twojego projektu, to tak gwoli informacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha :D No kozak, prawdziwie inżynierskie metody. Wiesz, że przy projektowaniu obudowy głośnika średnica bass- refleksu musi być ściśle określona? Nie żebym się czepiał Twojego projektu, to tak gwoli informacji.

 

Długość tunelu również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności