Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, ryankgb napisał(a):

Myślałem też o hybrydzie i zestrojeniu planara 40mm z dynamikiem 50mm, ale brak mi wiedzy o tym jak to można sensownie połączyć razem żeby zgrać pasma ze sobą - dynamik pod niskie tony, a planar pod średnie i wysokie

Z moich doświadczeń planary mają lepszy jakościowo bas, choć z jego zejściem bywa różnie, zwłaszcza przy małych przetwornikach,. Ale tu też dużo do powiedzenia ma odległość przetwornika od ucha.

 

Godzinę temu, ryankgb napisał(a):

Nie pamiętam czy przypadkiem już do Ciebie o nich nie pisałem na PW :D Kupiłem je dawno temu od producenta Tuoyin na Alibabie. Okrągłe 40mm planary, zapłaciłem za dwie sztuki niecałe 600 zł wtedy. 

Chyba "przypadkiem" pisałeś, ale dawno temu to było i mi wyleciało ;) 

W każdym razie cena trochę za wysoka wg mnie, za tyle kupiłem używane Takstary HF580 w których są dużo większe przetworniki.

BTW chodzi mi po głowie, żeby teraz HF580 na zamknięte przerobić. Już mam inną budę w którą można je przełożyć, tylko teraz kwestia zaprojektowania mocowania przetwornika, wydrukowania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Perul napisał(a):

Z moich doświadczeń planary mają lepszy jakościowo bas, choć z jego zejściem bywa różnie, zwłaszcza przy małych przetwornikach,. Ale tu też dużo do powiedzenia ma odległość przetwornika od ucha.

 

Właśnie te mają raczej ciężki do wydobycia ten niski zakres częstotliwości :D 

Stąd decyzja o przeznaczeniu ich do średnicy (która brzmi na nich fenomenalnie) oraz do wysokich. Sam przetwornik generuje mnóstwo detali, ale brakuje w nich solidnego kopa. Jeśli nie wydobędę z wytłumionej zamkniętej konstrukcji tego basu to coś będzie trzeba działać wtedy :D Mógłbym wrzucić te planary z T20RP, które mają basu aż nadto i wrzucić to w tą obudowę w formie otwartej i pewnie byłoby idealnie, ale zastanawia mnie czy drzemie w tych małych 40'kach jakiś potencjał :P Co do odległości to będzie to to samo co w T20RP, w takiej samej formie (zamkniętej), na tych samych padach (miśkach) więc teoretycznie bas powinien być.. jakiś chociaż ;) 

 

16 minut temu, Perul napisał(a):

Chyba "przypadkiem" pisałeś, ale dawno temu to było i mi wyleciało ;) 

W każdym razie cena trochę za wysoka wg mnie, za tyle kupiłem używane Takstary HF580 w których są dużo większe przetworniki.

BTW chodzi mi po głowie, żeby teraz HF580 na zamknięte przerobić. Już mam inną budę w którą można je przełożyć, tylko teraz kwestia zaprojektowania mocowania przetwornika, wydrukowania itp.

 

Prawda, dawno temu to było :D Pisałem chyba przy okazji drugich moich DIY, które są "skończone", na 50mm dynamiku do dostrojenia bodajże :P Teraz wiem, że cena to była mało atrakcyjna, ale ja zawsze muszę mieć coś innego i czasami nie wychodzi to na dobre ;) Okrągłe małe 40mm planary mnie zwyczajnie zaciekawiły i miałem plan wtedy wsadzić je do moich Grado SR80, ale nie przeszły testów i w otwartej obudowie niestety się nie popisały :D 

Ja myślę, że dla planarów zamknięta obudowa jest dużo lepszym środowiskiem :D Zupełnie odmiennie niż w dynamiku, który w otwartej obudowie dopiero łapie energię i dostaje kopa :D Z drukarką 3D to możesz się bawić, ja póki co rzeźbię w epoksydzie miniszlifierką :D Kiedyś tam może wleci jakaś Prusa, bo chodzi po głowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W ostatniej aktualizacji statusu pisałem o powrocie po latach do starego FiiO Olympus'a 2. Było to spotkanie z kwaśną miną ponieważ zupełnie inaczej zapamiętałem dźwięk tego sprzętu. W obecnej chwili z bagażem osłuchanego ucha zaskoczyło mnie jak źle, zmulenie i mdło to brzmi. Co ciekawe wyjście liniowe to zupełnie inna półka dźwięku.. Pomyślałem "a co mi szkodzi pogrzebać". Efektem tej zabawy jest dźwięk nie do poznania. Brzmienie się całkowicie rozjaśniło, dostało masy powietrza i przestrzeni oraz jakby to dobrze ując.. szybkości. Dźwięk jest przyjemnie "ostry" i dynamiczny. Żadnego przymulenia.

 

Modyfikacja polega na wymianie wzmacniaczy operacyjnych w torze słuchawkowym z buforu OPA1642 praz "wzmacniacza" LMH6643 na kości OPA1612 oraz AD8397. Ważniejszą kwestią było całkowite odłączenie sekcji podbicia basu tak, by nie ingerowała już w dźwięk w najmniejszym stopniu - moduł ten czynnie wpływa na charakterystykę brzmienia bez względu na ustawienie przełącznika. Jest to wbrew pozorom bardzo proste i dla chcącego wystarczy nowe ostrze noża do cięcia tapet. Na zdjęciach zostawiłem oznaczenie gdyby ktoś chciał spróbować - usuwamy dwa rezystory 1,5K spod gniazda słuchawkowego oraz przerywamy ciągłość dwóch ścieżek sygnałowych w sprzężeniu zwrotnym. W pakiecie "mini" wystarczy przerwać dwie ścieżki. Reszta elementów toru podbicia basu mogą sobie mieszkać na płycie. Jak będziemy chcieli wrócić do starego strojenia to wystarczy 5 minut.

 

U mnie jednak dodam możliwość przełączania wyjścia liniowego z tyłu fiio przełącznikiem na froncie, który jest już bezużyteczny z sygnału stało poziomowego tzw. fixed na sygnał regulowany z gałki tzw. variable tak, by móc fiio podłączyć bezpośrednio do monitorów aktywnych.

 

No i w czerwonym mu znacznie ładniej.

 

Krótko, zostaje i gra.

fiio2.jpg

fiio3.jpg

fiio1.jpg

fiio5.jpg

fiio4.jpg

 

10.11.2022 - Wyjście liniowe z tyłu jest teraz regulowane a przełącznik z przodu pozwala to wyjście wyciszyć (mute) żeby móc używać słuchawek bez konieczności rozłączania czegokolwiek. Ponadto pobawiłem się też wsadem w kości eprom przy układzie TE5022 i teraz Fiio w systemach sygnuje się nazwą "FiiO Olympus II" a nie jak wcześniej "FiiO USB DAC-E10".

 

Ps. Niestety zdjęcia są tragicznej jakości robione telefonem za walizkę siana którego firma zaczyna się na literkę S.  😞

fiio1.jpg

fiio2.jpg

Edytowane przez ALTON
Dopisałem kilka informacji :)
  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa kabelki ostatnio powstały

 

1. Hybryda miedzi i srebra do ATH

312009238_441049914816805_771145709066242203_n.jpg311993128_547725657359130_3605131625871603673_n.jpg

 

2. Miedź Perula w oplocie do Monolith

311304086_9060455567313865_1977739744275492517_n.jpg312205610_4005771759546681_6762466527889007033_n.jpg

Edytowane przez Perul
  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, wojtekmarchewka napisał(a):

Do moich Monolitch M1060c

Do moich M565c też pasuje ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojtekmarchewka napisał(a):

Nie chwaliłeś się, że masz Monoprice-a

Chwaliłem się, tylko to świeży zakup :)

https://forum.mp3store.pl/topic/18815-muzyczne-zakupy/?do=findComment&comment=1923805

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaska słabo trzyma jak z kartonu i gumka zrobiła się luźniejsza.

Zrobiłem taki najprostszy sposób.

Gruba skóra gdzie na końcówkach jest gumka.

Zrobiłem supełki po jednej i drugiej stronie i podwójnie związałem.

Wzmocniona opaska pomogła utrzymać mi pady na odpowiedniej wysokości uszu.

Lepszy komfort i docisk lekko odczuwalny.

Jak widać nie jest sklejone ani zszywane razem do oryginalnej opaski ani użyte "złączki krawieckie".

 

IMG_20221027_105241.jpg

IMG_20221027_105228.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Protip.

W Philips X3 złamał mi się jack w środku.

Jack to co zostało to obudowa blaszana gdzie w środku widoczna jest pustka. włożenie śrubokrętu aby wpasował się w tą pustą przestrzeń i wyciągnąć to jedna z części. 

Druga ta na topie nie chciała sięwyciągnąć więc jakimś fartem wypadła do środka do drivera. Co oznacza że jack na końcu chyba ma otwartą przestrzeń.

Taki protip jakby komuś utknęła jakaś końcówka jacka w sockiecie 3.5mm.

Jeżeli macie inne pomysły chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, marco-polo napisał(a):

Jeżeli macie inne pomysły chętnie poczytam.

Rozkręć i wyjmij ten kawałek, żeby drivera nie uszkodził (małe prawdopodobieństwo, ale jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Perul napisał(a):

Rozkręć i wyjmij ten kawałek, żeby drivera nie uszkodził (małe prawdopodobieństwo, ale jest).

Ten kawałek wyjąłem ale zauważyłem większy luz na sockiecie jacku 3.5mm Kabel się trzyma ale teraz to coś na podobę jak w Audeze co mają te połączenia usb.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mod, tym razem Yamahy YH-1000 :)

315309090_841535430218833_4875323740066671353_n.jpg

315203776_839928564025337_71294569518450977_n.jpg

 

Więcej szczegółów tutaj

https://forum.mp3store.pl/topic/213527-mod-yamaha-yh-1000/

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności