Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny kablel na srebrzonym solid core, tym razem interkonekt do Kann Cube

 

306519505_1239247533537669_6613419567395735746_n.jpg306513023_1082956019010383_6156919888503617744_n.jpg

Edytowane przez Perul
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KaszaWspraju Jak jeszcze nie zdecydowałeś się na konkretne pady to może zainteresujesz się takim rozwiązaniem. Dziś wyciąłem filcowe krążki wymiar zewnętrzny 80mm, a otwór wewnętrzny 40mm. Do tego wygrzebałem z zapasów m.in. te pady :

https://www.aliexpress.com/item/32824960140.html

Pokryte ala polarem bo welur to nie jest, dziwny w dotyku ale dosyć przyjemny na głowie. W środku faktycznie jest pianka pamięciowa. Pojawiło się konkretne dociążenie, czuć mięcho, bas twardy i mocno uderza. Średnica bardziej szczegółowa i też konkretnie dociążona. Góra bez ostrości ale też nie zamulona względem skórek, a nawet powiedziałbym bardziej otwarta. Pomimo tego, że pady są wysokie to przekaz pozostaje bardzo bliski. Mnie osobiście ta zmiana mocno zaskoczyła. Mam obok inne HD540 na oryginalnych padach zachowanych w idealnym stanie (ostatnia fotka) i jest duża różnica na minus jeżeli chodzi o moje preferencje (zamienniki lepsze). Na minus chińczyków to to że nie wyglądają na oryginalne ale owalny otwór jest bardziej praktyczny. Po przerzuceniu już chyba z 8 różnych par te aktualnie są moimi ulubionymi. Wg. mnie pozostaje wysoki poziom techniczny, a wartością dodaną jest spora dawka muzykalności :) 

20220915_174026.jpg

20220915_174036.jpg

20220915_180954.jpg

Edytowane przez x86
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem te" https://pl.aliexpress.com/item/1005002426739144.html?spm=a2g0o.cart.0.0.3936452cNr1h6z&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol, z dobrym rabatem , leżą na cle , dam znać jak "grają".

Co do filcu na pewno spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KaszaWspraju napisał:

Co do filcu na pewno spróbuję.

Obowiązkowo, tak jak @BURNART radzi. Pozostaje kwestia wielkości otworu ;) Nie testowałem z mniejszym ale mogę się domyślać jaki będzie tego efekt. Opisz koniecznie jakie wrażenia i którą wersję wybrałeś z tej aukcji.

 

Dodam jeszcze kilka spostrzeżeń :
- inne HD540 z oryginalnymi padami mają troszkę bardziej napowietrzoną górę gdzie słychać szum w gorzej zrealizowanych utworach. Bardziej chodzi o samo tło, z zamiennikami następuje w tych partiach pewne wygładzenie i przyciemnienie.

- z zamiennikami dźwięk jest potężniejszy i bardziej efektowny. Subbas i midbas wyrósł niesamowicie. Fizyczność przekazu dobre kilka poziomów w górę. Teraz potrafią mocno chlasnąć :D Z oryginalnymi grają bardziej przestrzennie, zachowawczo, analitycznie, chudziej, jaśniej.

 

Przy aktualnym stanie H540 RefII wytrącają kolejne argumenty Senkom HD600 ;) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Perul napisał:

I kolejny interkonekt, tym razem na miedzi Perula w kolorystyce jesiennej

Mistrzowska robota, jestem pod ogromnym wrażeniem, już na zdjęciu wygląda rewelacyjnie..... nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł go użyć...... wszak, nasz forumowy Kolega @Perul wykonał go na moją prośbę 😀

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2022 o 17:58, espe0 napisał:

Recabling aune E1 na UPOCC

Gratuluję i jestem pełen podziwu. Ten przewód jak widzę jest z tych co trudno się lutują ("znikajaca" izolacja) i za to szacun. Sprytnie wykorzystałeś to, że każdy drut jest izolowany (+ i - jednym przewodem). Mógłbym się pokusić zrobić taki upgrade moich Sennheiserów CX-300, ale po kilku próbach lutowania litza znienawidziłem je (przewody, nie CX-300) 😁 

Edytowane przez slawsim
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Birken napisał:

jakie zmiany? Może w fanklubie coś napisz bo modyfikacja Aune jest rzadko spotykana

Jak się troszku wygrzeje to skrobnę coś. 

 

Ogólnie już na "sucho" urządzenie robi świetne wrażenie. Chciałem sprawdzić czy da się jeszcze lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2022 o 16:48, espe0 napisał:

Wymiana NE5532 na muses8820 w X8-xviii

 

 

IMG_20220923_164440.jpg

Też z chęcią wymieniłbym i zobaczył różnicę tylko nie wiem czy muses opłaca się zamienić z bursonem.

Ja ogólnie widziałem wiele op-ampów 8820 wersji. Potrzebowałbym muses8820 w wersji z nóżkami gdzie wkłada się socket. Oczywiście po dualu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, BURNART napisał:

To było przerwanie ścieżki? Jak wyglądała naprawa?

 

Zawsze to jest przerwanie ścieżki. Pierwszym najważniejszym krokiem jest otworzenie przetwornika. Może się uda może nie. Można rozerwać membranę już przed samą zabawą. Ogólnie robiłem to pierwszy raz, bo ktoś powiedział że dam radę. To podjąłem wyzwanie. Nie będę kusił tu nikogo żeby się za to brał bo to kawał przede wszystkim cierpliwych pomiarów. Ogólnie nie polecam żeby to robić dla frajdy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modernizacja Yamah YH100, dostały powiększacze pod pady HM5, obudowy i gniazda.

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

 

Jak również kabelek na OCC 7N litz

310325436_5691151587616633_8802165324140113605_n.jpg309949670_466952508719524_5852450850776672086_n.jpg

 

I jak się okazuje aż tak trudne do napędzenia nie są, bo iBasso DC06 jakoś daje im radę :)

Co prawda bas jest mniej masywny i kopiący niż na stacjonarce, ale nie jest to tak, żeby nie dało się słuchać ;) 

image.jpeg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały teaser co się dzieje z Trustami, które wrzucałem po zakupie w Okazje z Allegro: 

 

 

IMG_20221006_130110.jpg

 

Nie spodziewałem się, że będzie to tak wdzięczna konstrukcja do modowania :D

Rozebrałem słuchawki na części pierwsze i okazuje się, że można z nich zrobić zarówno otwartą, jak i zamkniętą konstrukcję :D Siateczki jednak są prawdziwe i metalowe, a całość przykrywała zaślepka z przezroczystej pleksi z białą naklejką, przez co "otwory" muszli wydawały się być tandetnie wykonane. 

Usunąłem mikrofon, pokrętło regulacji głośności oraz kabel. Stwierdziłem, że dodam złącza mmcx, bo akurat miałem w szufladzie, więc zostały dorobione też stopki z epoksydu. Całość została uzupełniona epoksydem i wyszlifowana ręcznie.

Wstawione przetworniki planarne 40mm z alu adapterami na 50mm. Jeśli będą grały słabo lub nie będzie się dało sensownie zestroić obudowy to wlecą przetworniki planarne od Fostex'a.

Zmienione pady na "miśkowe", które są prześwietne i bardzo wygodne. 

Będzie zmieniony pasek na skórzany (biały) tylko najpierw nauczę się szyć i obrabiać skórę ;) 

Później planuję białą skórą wraz z przeszyciami obić muszle, a całość konstrukcji będzie miała kolorystykę biało-czarną lub biało-brązową.

Edytowane przez ryankgb
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ryankgb napisał(a):

Nie spodziewałem się, że będzie to tak wdzięczna konstrukcja do modowania :D

Większość zamkniętych słuchawek jest wdzięczna :) 

 

8 godzin temu, ryankgb napisał(a):

Wstawione przetworniki planarne 40mm

Zaciekawiłeś mnie, co to za przetworniki?

 

8 godzin temu, ryankgb napisał(a):

jeśli będą grały słabo lub nie będzie się dało sensownie zestroić obudowy

to napisz do mnie pomogę to jakoś ogarnąć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Perul napisał(a):

Większość zamkniętych słuchawek jest wdzięczna :) 

 

Tylko zazwyczaj nie da się zmienić bez przeróbek ich formy, a tutaj wszystkie części w środku są odkręcane.

 

IMG_20221003_122806.jpg

IMG_20221003_122417.jpg

 

Na dodatek mają świetny patent na wyciąganie i zmianę padów - krążek, na którym mocuje się pady jest odpinany od muszli na zaczepy - jak w maskownicach głośników 

 

IMG_20221003_113622.jpg

 

20 minut temu, Perul napisał(a):

Zaciekawiłeś mnie, co to za przetworniki?

 

Nie pamiętam czy przypadkiem już do Ciebie o nich nie pisałem na PW :D Kupiłem je dawno temu od producenta Tuoyin na Alibabie. Okrągłe 40mm planary, zapłaciłem za dwie sztuki niecałe 600 zł wtedy. 
 

IMG_20221006_215112.jpg

 

20 minut temu, Perul napisał(a):

to napisz do mnie pomogę to jakoś ogarnąć.

 

Bardzo chętnie :D

Nie ukrywam, że dobrze byłoby zestroić te planary zamiast iść na łatwiznę i wsadzić Fostex'y do środka, które wiem, że zagrają dobrze :D

Myślałem też o hybrydzie i zestrojeniu planara 40mm z dynamikiem 50mm, ale brak mi wiedzy o tym jak to można sensownie połączyć razem żeby zgrać pasma ze sobą - dynamik pod niskie tony, a planar pod średnie i wysokie. Miejsca w obudowie jest dużo ;)

Edytowane przez ryankgb
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności