Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Splot symboliczny, bo 1. Nie chciało mi się 2. Robiłem to pierwszy raz w życiu:)

Lutuje się bardzo spoko jak się ma tygielek lutowniczy. Bez tygielka było by źle.

Edit: A to Nakamichi bardzo ok jest. Nie wiem czy sennheiser od nich nie bierze;)

Edit: Tak, z tego co widzę w sieci to na 99% te same wtyki. W środku identyczna budowa, różnica tylko w nadruku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak wtyk Sennheiser, ot jakiś chińczyk (a raczej wielu chińczyków) sobie logo nanosi na wtyki po 1$. Pewnie większość jest świadoma, ale warto to podkreślić.

 

Przy okazji wrzucam robiony przez nas niedawno dość intrygujący kabelek RCA o wdzięcznej nazwie serii 'Air' i średnicy 16mm :) 

 

Viablue nf-s6 audeos.png

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie robiłem, ale w końcu wygospodarowałem trochę czasu na audiohobby :)

Fidelio X1S dostały gniazdko zbalansowane i kabelek do tego gniazdka na solid core.

IMG_20220627_224934_1920x1080.jpgIMG_20220627_224858_1920x1080.jpg

IMG_20220627_224842_1920x1080.jpgIMG_20220627_224831_1920x1080.jpg

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, hammerh34d napisał:

Powiem Ci, @Mayster, że te chińczyki zupełnie fajne. Lutują się dobrze, wytrzymują bezproblemowo grzanie, są całkiem solidne, a do tego nieźle wyglądają.
Owszem, wolał bym dolutować oeaudio do wszystkich moich kabelków, bo to kapitalna wtyczka :) No ale.

 

Główna zaleta tych wtyków to niewielki rozmiar, jakość powiedzmy 'ok'. Montaż w sumie średni przez pin masowy, czasem brak zacisku na kabel - różne są wersje na rynku.

 

5 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Też stosujecie izolację przewodników powietrzem? 

 

To kabel z metra, ale są tu 2 izolacje powietrze - rurki widoczne między foliami i środek.

 

VIABLUE™ NF-S6 AIR Silver Analogkabel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Główna zaleta tych wtyków to niewielki rozmiar, jakość powiedzmy 'ok'. Montaż w sumie średni przez pin masowy, czasem brak zacisku na kabel - różne są wersje na rynku.


To prawda, ale nie bardzo widzę jakąś bardziej markową konkurencję w klasie ultralight, a do kabelka zrobionego z 2 żył litza neutrika nie zamontuję, bo to będzie niedorzecznie wyglądać;)

Btw, Mayster, czemu ukryłeś wtyki od plussounda w jakichś dziwnych miejscach, a nie w kategorii "wtyki słuchawkowe"? :D W życiu bym ich nie wypatrzył gdyby nie szukanie tekstowe, a chyba są bardzo fajne - miedź a nie brąz, śrubełki - full wypas! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jimmi Dragon napisał:

Dyskretna przeróbka DT1770 Pro na balans. 

Nie wiem jak u innych, ale ja nie widzę obrazków, jedynie odnośniki, które po kliknięciu dają "Przepraszamy, ta strona nie istnieje" :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Perul napisał:

Nie wiem jak u innych, ale ja nie widzę obrazków, jedynie odnośniki, które po kliknięciu dają "Przepraszamy, ta strona nie istnieje" :( 

Już poprawiłem. Pisałem tego posta parę dni temu na telefonie, ale zapomniałem dokończyć. Przeglądarka zdjęcia zapamiętała, a forum już nie :D 

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wegiel21 napisał:

A cóż to za ładny kabelek + dodatki?

 

Nasza produkcja na UP-OCC (czysta i posrebrzana) type 6 litz + Multi-plug OEaudio i ConX. Jeden kabel do praktycznie wszystkich zastosowań mobilnych :)

 

3 minuty temu, Palpatine napisał:

Wygląda znajomo...imo świetna inwestycja

3UnVDnW.png

 

Ktoś tu sobie wstawił multi-pluga, nie kojarzę, żeby UM miało gdzieś fabrycznego. Te multi-plugi mamy od ~roku w ofercie i są dostępne zarówno w zestawach, jak i osobno (baza, poszczególne wtyki): https://audeos.pl/pl/searchquery/oeaudio/1/phot/5?url=oeaudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny ten multiplug, mam tylko lekkie obawy, że z czasem się gwint wyrobi i będzie się odkręcać samoczynnie. U mnie póki co jest ok, choć np. wtyk 4.4mm trzyma nieco lepiej od 3.5mm, któremu właśnie zdarza się czasami poluzować jak go wyciągam z jakiejś "ciaśniejszej" dziurki (np. z Hiby RS6).

 

Tzn. chodzi mi o luzy na osłonce, żeby nie było że cały wtyk odpada :P

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawych tych Meze z Chin. 

Rozebrałem je trochę.

Zamiast Classic na obudowie mają Classuc.

IMG_20220704_164934.jpg

IMG_20220704_165011.jpg

IMG_20220704_165033.jpg

IMG_20220704_165047.jpg

IMG_20220704_165057.jpg

Zmieniłem pady co zmniejszyło bass. Jedynie kabelek mam wrażenie jakby mikrofonował.

Myślę że jak kabelek się zmieni na lepszy bo sprawdzałem z oryginalnym i też się nie lubią. Takie granie syczące. Moim zdaniem albo wrzucają drivery które są źle zestrojone. 

IMG_20220704_171608.jpg

IMG_20220704_171618.jpg

Za jasne i wyraziste słychać ssss zzz w wokalach.

Dobra zmieniłem  jack L i R i polaryzacja się zmieniła i grają prawie tak samo jak oryginalne. Możliwe że można z nich więcej wyciągnąć ale nie mam takich jacków specjalnych więc jest duże pole do popisu jakby ktoś chciałby się pobawić. 

Drivery jak widzicie możecie porównać sobie z oryginalnymi nie rozkręcałem ich ale za tą cenę to warto się pobawić.

 

Często jak wpisuję jakieś słuchawki na aliexpress to widzę też co ludzie kupują aby DIY dla lepszego dźwięku i komfortu. Wiem każdy ma inny słuch i swoją ulubioną muzykę ale to tak poglądowo mi się dzisiaj skojarzyło jak przeglądałem strony na aliexpress.

Zawsze z rozebranych poprzednio słuchawek zawsze coś się przyda. Jak widać użyłem Turtle Beach pady.

Przy jednej kopułce przy jacku R nad nim jest jakby literka R także całkiem możliwe że są to wszelkie komponenty które nie przeszły jakiejś kontroli testu.

Płaski dźwięk, Ile je trzeba wygrzewać?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marco-polo napisał:

Płaski dźwięk, Ile je trzeba wygrzewać?

Lepiej nie przesadzać z wygrzewaniem bo kopułki mogą odpaść od membran ;) Tak poważnie to jeżeli wielkiej zmiany po 20-30h nie będzie to raczej nie liczyłbym na znaczną poprawę. 

 

Dziś zrobiłem kabelek pod swoje HE-6 oczywiście na Canare i wtykiem Neutrika :) 

image.jpeg

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności