Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, espe0 napisał:

Słuchawki opiszę jeszcze w osobnym wątku, bo proces tej przeróbki był co najmniej mocno (jak dla mnie) nowatorski :D

Ja mogę tylko potwierdzić super jakość, mam te słuchawki w domu… wyglądają jak z fabryki. kabel tez prima sport. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Perul napisał:

Piękna robota :) .

Model 3D dla drugiego gniazdka sam projektowałeś?

 

To nie model 3D :) to metaloplastyka i modelarstwo. Choć pierwotnie miał być model 3D :D

 

Edytowane przez espe0
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Corvin74 napisał:

Ja mogę tylko potwierdzić super jakość, mam te słuchawki w domu… wyglądają jak z fabryki. kabel tez prima sport. 

812 zyskują po balansie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cpu1jednak było grzane zgodnie z zaleceniami bo prawe ucho cisnęło, więc po co się męczyć. Pałąk na 1 zdjęciu po prawej niemodyfikowany a po lewej po wstępnym formowaniu- na 2 i 3 zdjęciu odgięte na gotowo. Dzięki.

 

 

1DAF3BCB-9430-4A8B-A2E9-07F183D78861.jpeg

A21802AB-AF67-4CFC-8E1C-42133B192AA0.jpeg

 

FD3B955B-1DE5-493E-9DF8-0794B9B15C73.jpeg
 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymany kabelek z ISN EST50 miał wtyki każdy z innej parafii i jedna strona była pozbawiona koszulki więc brakowało stabilizacji na uchu.

Było :

image.jpeg

 

jest :

image.jpeg

 

Teraz z kilometra widać, która na jaką stronę 😁

  • Like 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, cpu1 napisał:

Otrzymany kabelek z ISN EST50 miał wtyki każdy z innej parafii i jedna strona była pozbawiona koszulki więc brakowało stabilizacji na uchu.

Było :

image.jpeg

 

jest :

image.jpeg

 

Teraz z kilometra widać, która na jaką stronę 😁

Fakt, ultrawyraźne oznakowanie kanałów :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danon AH-D5000 po wielkich zmianach ale z mojej strony tylko odnowienie pałąka z wykorzystaniem skóry naturalnej i nowego wkładu z podwójnej warstwy gąbki. Nie mam sposobu i umiejętności na szycie skóry tak aby była prosta od dołu ale  na głowie nie czuć tych fal. 

Tak było :

image.jpeg

Aktualnie :

image.jpeg

image.jpeg

image.jpegDenonAH-D50004.jpgDenonAH-D50005.jpgimage.jpeg

Edytowane przez cpu1
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bakus1233 napisał:

Piękne te stare denony, jak dla mnie mają pałąk ładniejszy od tych nowszych jak d7200. Szkoda tylko, że ta ekoskóra czy co to jest po czasie się taka robi.

Dzięki. Z początku myślałem że pokrywy to jakiś odlew z plastiku ale jednak naturalne drewienko. Szkoda że nie made in Japan tylko China. Nie miałem okazji wypróbować D7200 ale krążą opinie, że słabo z wygodą w tym modelu. W starych Fostexach i Denonach sypie się ta szajs skóra i wewnętrzna, pojedyncza warstwa gąbki również. Po rozebraniu dopiero widać jaka to zmęczona szmatka ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, cpu1 napisał:

Dzięki. Z początku myślałem że pokrywy to jakiś odlew z plastiku ale jednak naturalne drewienko. Szkoda że nie made in Japan tylko China. Nie miałem okazji wypróbować D7200 ale krążą opinie, że słabo z wygodą w tym modelu. W starych Fostexach i Denonach sypie się ta szajs skóra i wewnętrzna, pojedyncza warstwa gąbki również. Po rozebraniu dopiero widać jaka to zmęczona szmatka ;) 

Moim zdaniem d7000 są wygodniejsze niż takie d7200, ale nie nazwał bym d7200 niewygodnymi. Z wyglądu bardziej podoba mi się pałąk d7200.

 

EDYTA: nie wiem czemu myślałem że piszę w muzycznych zakupach :| 

Edytowane przez Ugz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ugz napisał:

Moim zdaniem d7000 są wygodniejsze niż takie d7200, ale nie nazwał bym d7200 niewygodnymi. Z wyglądu bardziej podoba mi się pałąk d7200.

W D7200 przypadkiem pady nie mają mniejszych otworów na uszy ? Też mi się podoba to przeszycie pałąka od spodu. Ciekawe czy zastosowali już solidniejszy materiał i po latach nie będzie się tak sypał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, cpu1 napisał:

W D7200 przypadkiem pady nie mają mniejszych otworów na uszy ? Też mi się podoba to przeszycie pałąka od spodu. Ciekawe czy zastosowali już solidniejszy materiał i po latach nie będzie się tak sypał.

d7200 nie mam już, a d5200 wypożyczyłem. Patrząc na pady które leżą w szafce to seria dx200 miała minimalnie mniejszy otwór za to były ciut wyższe(nie wiem teraz na ile są zgodne z oryginałem). Ale z pamięci to sam pałąk w d7000 lepiej się kładzie na głowie i jest na niej tak jakby miększy niż w d7200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pałąk w D7200 to był koszmar. Żadne doginanie nie pomagało, ból głowy za każdym razem po pół godziny słuchania.

 

@cpu1 napiszesz cos o tej robótce na pałąku? Skąd skórka, czy jest obszyta z jednej strony czy kleiłeś itepe? Myślę coś pokombinowac z PM3 tylko tam te zaciski są nierozbieralne po bokach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zdzichon napisał:

napiszesz cos o tej robótce na pałąku? Skąd skórka, czy jest obszyta z jednej strony czy kleiłeś itepe? Myślę coś pokombinowac z PM3 tylko tam te zaciski są nierozbieralne po bokach.

W skrócie : odrysować oryginalny kawałek na skórze ew. dodając 5-10mm na szerokości by wepchnąć więcej gąbki. Surowiec mam z dobrej jakości i niezniszczonej damskiej kurtki - cienka i bardzo elastyczna. Szycie na lewej stronie i potem wywrócenie na drugą stronę. Docinanie pasków gąbki. Złożenie wewnętrznych warstw razem z prętem i przeciągnięcie przez środek. Reszta zgodnie z oryginałem. 

 

Przy Oppo PM3 widać trzeba więcej pokombinować przy demontażu ale wydaje mi się że każdy patent jest rozbieralny tylko kwestia gdzie wpychać "łyżkę" by odblokować zaczep.

Tu coś jest :

www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/pad-replacement-for-oppo-pm-3.5471/

 

Przy HE6SEv2 też chciałem wymieniać wkład i obicie ale na razie kupiłem owijkę z zamkiem - za chwilę wkleję zdjęcia w temacie ich modowania. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

M&J GL1 ukończone:

- wstawione gniazdko obsługujące również balans,

- dorobiona wtyczka do oryginalnego kabla,

- dodane wygłuszenie,

- zaprojektowane i wydrukowane ringi powiększające i modelujące pod pady HM5

- zestrojenie całości pod DF Black

IMG_20220528_152628.jpgIMG_20220601_112347.jpgIMG_20220601_112308.jpg

 

Edytowane przez Perul
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuning forzowego kabelka, wtyczka oeaudio kupiona w Audeos.
Lutowanie bardzo przyjemne, kabelek Forza nie broni się przed cyną :D
Teraz mogę podpiąć blessingi do każdej dziurki :)efd119cb11d334bb119a1137a083a817.jpg

I dalszy ciąg... interkonekt do mojopolyszczura.
Miedź z Audeosa lutuje się znacznie bardziej kłopotliwie. Ale jak na pierwszy mój poważny ic jest nieźle. 679079a14b0131712c6dd7ee1ffc63fc.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa wieczory się zeszło, ale zrobione :)

1. Kabel "matka" na solid core

image.jpeg

 

2. "Końcówka" na solid core do zmodowanych SHP9500

image.jpeg

 

3. Końcówka na miedzi a'la solid core do Hawków, Pigw itp

image.jpeg

 

4. Przejściówka "litz" 4,4mm na 3,5/6,3mm 

IMG_20220605_131522.jpg

 

Całość pospinana z końcówką "SHP"

image.jpeg

 

i z końcówką "Hawk"

image.jpeg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności