Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

I kolejny kabelek, tym razem mobilny do Audeze

IMG_20220316_104141.jpgIMG_20220316_104133.jpg

Edytowane przez Perul
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Andrewek napisał:

Mam sentyment do nich :) Jak grają?

Trochę brakuje mi sprzętu żeby je napędzić obecnie tylko fx-audio x6 mk2, ciepła średnica i to co mnie zaskoczyło to spora scena jak na tego typu słuchawki + precyzyjny bas:)

Edytowane przez bartiss
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeróbka Beyerów DT990pro

- wstawienie gniazdka 4-pin (obsługuje zarówno kable zwykłe jak i zbalansowane)

IMG_20220326_101416.jpgIMG_20220326_101432.jpg

 

- dorobienie wtyczki w oryginalnym kablu

IMG_20220326_101446.jpg

 

- i kabelek zbalansowany z miedzi Perula w oplocie

IMG_20220326_101514.jpgIMG_20220326_101503.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Play napisał:

wewnętrzne okablowanie też zmieniałeś?

Tak, zapomniałem napisać, jest też drobny modzik poprawiający bas i "beyerowski peak".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała rzecz a cieszy. Ciężko mi było znaleźć zamiennik gumek do tych TWS (jest Azla, którą może kupię) a tymczasem przerobiłem gumki Symbio skracając tulejkę i wypełnienie z pianki.

- jest wygodniej (uszy nie swędzą, nic nie przeszkadza)

- lepszy seal (pełniejszy dźwięk bez odczuwalnego uszczerbku na sq, utraty detalu)

 

2DED1FD8-65B2-44FA-B87E-64F46AC1F229.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimś cudem naprawiłem koleżance słuchawkę BQEYZ KB1 po upadku 😁 

Niestety brak zdjęć przed naprawą (bo nie sądziłem, że się uda :P)

 

Objawy: rozklejona i otwarta obudowa, brak dźwięku, pourywane kabelki łączące przetworniki z wtykiem 2 pin oraz te między przetwornikami, luźny wtyk 2 pin

Solucja: wymienione 2 kabelki na nowe i polutowane z przetwornikami oraz wtykiem 2 pin, reszta kabelków polutowana na nowo, umocowanie wtyku 2 pin na swoim miejscu, wyczyszczone wnętrze słuchawki alkoholem izopropylowym, sklejona obudowa

Rezultat: słuchawka działa jak nowa i jest w jednym ładnym kawałku :D 

 

Tu już polutowane:

1648536730992.jpg

 

Tutaj gotowa słuchawka - sklejona i sprawnie działająca:

1648536730987.jpg

 

Ryan majstruje 🤣

 

Edytowane przez ryankgb
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakowało mi zbalansowanego kabelka mmcx to sobie zrobiłem :)

Wtyki mmcx i zausznice pozyskane z jakiegoś uszkodzonego kabla, więc niech nie dziwią "poskręcane" zausznice.

Po raz pierwszy zastosowałem srebrzone solid core, całkiem fajnie to wyszło i wizualnie i dźwiękowo. Chociaż akurat z tym dźwiękowo, to nie mam zbytnio porównania, bo Qudelix5K gra znacznie ciemniej po balansie niż po SE, ale ważne, że ogólna synergia jest :) . Użytkowo jest całkiem elastyczny, chyba bardziej nawet niż kabelek od Shozy Form 1.1

IMG_20220329_103839.jpgIMG_20220329_103818.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że nie znalazłem nigdzie elementów napinających do opaski AKG K280 PARABOLIC (to te krążki z gumką) zdecydowałem się na naprawę starych. Odkręciłem analogiczny element z HD681 na wzór . Teraz zdjęcia (podobno wystarczą za tysiąc słów):472eea2a0ffe0a34291a9b8ef90cdacf.jpgb3551e8225d01cd158dc4982c6d0cdb8.jpg3f8881f688382f12d5e9c42c1aa006ce.jpge12a43f625c33f0a81a25456fe958eaa.jpg08d55fb91ab7338697152911abd6b393.jpg
Chyba łatwo się zorientować co jest co. Jedna uwaga - nici użyłem tylko przy pierwszym otworku. Potem była żyłka. Przy AKG cieńsza gumka, bo taka była oryginalnie.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka







  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Barbartek napisał:

nici użyłem tylko przy pierwszym otworku. Potem była żyłka.

Przejdź się do pasmanterii i kup gumkę kapeluszową - troszkę cieńsza, ale daje radę :) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdź się do pasmanterii i kup gumkę kapeluszową - troszkę cieńsza, ale daje radę  
To właśnie jest kapeluszowa. Żyłki użyłem tylko do przeciągnięcia jej przez otworki w tym plastikowym krążku.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Perul napisał:

Przejdź się do pasmanterii i kup gumkę kapeluszową - troszkę cieńsza, ale daje radę :) 

Dzięki bo właśnie siedziałem i rozkminiałem skąd wziąć cienkie gumki do wymiany tych wyciągniętych przy osłonkach  ochronnych szkieł lunety :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejne kabelki zbalansowane z mmcx powstały :)

Tutaj komplet wszystkich

IMG_20220406_092950.jpg

- OCC 7N

IMG_20220406_093018.jpg

OCC 6N

IMG_20220406_093009.jpg

miedź a'la solid core

IMG_20220406_093004.jpg

no i wcześniejszy już pokazywany tutaj ze srebrzonego solid core

IMG_20220406_093030.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Perul napisał:

 

IMG_20220406_093004.jpg

 

Ciekawi mnie historia tego kabelka - dobór kolorystyki złącz pod kabelki głośników komputerowych/wejść karty dźwiękowej jest przypadkowy czy coś za tym stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Inszy napisał:

Ciekawi mnie historia tego kabelka - dobór kolorystyki złącz...

To jest mój pierwszy doświadczalny kabel z tego przewodnika. Miałem z demontażu wtyczki z porysowanymi obudowami (trzymają się w gniazdkach tak sobie, ale na szczęście kontaktują bez problemu). Czymś trzeba było je zasłonić, a jak kupowałem w sklepie termokurczkę to nie mieli niebieskiej, więc zieloną wziąłem. Niby mogłem wszystko na czarno, ale jakoś tak miałem fantazję ;) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, espe0 napisał:

Dunu DN 1000 + MMCX 

 

DSC_8069~2.JPG

 

Piękna robota, dziękuję. DN1000 to były moje pierwsze hybrydy i pierwsze porządne doki. Cały czas brzmią zacnie, ale kabel miały słaby.

 

Opowiesz o budowie DN1000 czy raczej wolisz zakopać i zapomnieć traumę?

😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, docentore napisał:

Piękna robota, dziękuję. DN1000 to były moje pierwsze hybrydy i pierwsze porządne doki. Cały czas brzmią zacnie, ale kabel miały słaby.

 

Opowiesz o budowie DN1000 czy raczej wolisz zakopać i zapomnieć traumę?

😁

 

Te doki będą unikatowe ...bo więcej się za ten model nie biorę :P nigdy więcej :P 

 

Ogólnie, bardzo uczciwie wykonane. Dynamik jak i armaturka na zwrotnicy pierwszego rzędu. Dobrze dobrane do strojenia elementy. Nic tam nie jest przypadkowego. Dobrze wykonane obudowy. Faktem jest że mogli od razu MMCX zrobić.

 

Paskudnie się je rozbiera. Kupa (najprawdopodobniej) epoksydu na bardzo dużej powierzchni.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Te doki będą unikatowe ...bo więcej się za ten model nie biorę  nigdy więcej  
 
Ogólnie, bardzo uczciwie wykonane. Dynamik jak i armaturka na zwrotnicy pierwszego rzędu. Dobrze dobrane do strojenia elementy. Nic tam nie jest przypadkowego. Dobrze wykonane obudowy. Faktem jest że mogli od razu MMCX zrobić.
 
Paskudnie się je rozbiera. Kupa (najprawdopodobniej) epoksydu na bardzo dużej powierzchni.
 
 
Są unikatowe. Jeszcze raz dziękuję.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny kabelek, tym razem 8 żył solid core srebrzony. Splot płaski co daje wizualnie efekt "tasiemki", a dźwiękowo bardziej nasycony, bliższy dźwięk

IMG_20220408_202847.jpgIMG_20220408_202805.jpgIMG_20220408_202827.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności